HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 maj nga Russell Grant

Dashi

Një aleancë do të marrë fund, dhe kjo gjë ju trishton. Ishte argëtuese aq sa zgjati, por ju e tepruat me njeri-tjetrin. Kjo ndarje do ju lejojë të shkoni për gjëra më të mëdha dhe më të mira. Arritja e pavarësisë financiare është përparësia juaj e re. Nëse doni të mbushni një zbrazëti emocionale, kushtojni më shumë energji hobit tuaj të preferuar. Të luani me lojëra kompjuterike, ose të krijoni një aplikacion do t'ju sjellë kënaqësinë që dëshironi. Tashmë keni mjaft mundësi argëtimi.

Demi

Një grindje me partnerin tuaj romantik ose të biznesit po ju prish ekuilibrin. Ju jeni shumë të vendosur ndërsa partneri juaj është krejtësisht jopraktik. Ky kontrast është shpesh emocionues. Tani për tani, jeni në ankth. Asnjëherë nuk e dini se çfarë do të gjeni kur të kontrolloni gjendjen tuaj bankare. Marrja e një vendimi të nxituar do të jetë shkak për t’u penduar më vonë. Mbani një rutinë fitnesi dhe vazhdoni të ndiqni një dietë. Ju nuk doni të humbni të gjithë përparimin që keni bërë.

Binjakët

Nëse nuk po ndjeheni në humor, kjo mund të jetë sepse jeni mbingarkuar. Mos e shtyni veten të bëni punën e tre personave. Ju keni vetëm një palë duar. Shefi juaj do të marrë një vendim që është shumë i pakëndshëm për ju. Mbani nën kontroll temperamentin tuaj. Paniku thjesht do ta përkeqësojë situatën e keqe. Duke pasur besim në Univers, gjërat do të funksionojnë në avantazhin tuaj.

Gaforrja

Ju jeni duke u argëtuar shumë, por detyra po ju thërret. Hiqni dorë nga një romancë pasionante ose nga një hobi, pasi neglizhimi i përgjegjësive tuaja në punë do të shkaktojë zemërim dhe pakënaqësi. Njerëzit po ju mbështesin juve për t’ju dhënë materiale dhe për të përpunuar një dokument. Një mik do t’ju lusë të bashkoheni me të në një aventurë. Refuzojeni sjellshëm, por të vendosur. Kujtojuni atyre për gjendjen aktuale të botës ku ne po jetojmë.

Luani

Rezistojini tundimit për të bllokuar telefonatat e familjarëve dhe shmangien e mesazhet e tyre. E vetmja mënyrë për të rregulluar marrëdhënien që keni është të bëni një diskutim të ndershëm. Nëse keni të bëni me njerëz toksikë, kjo është një situatë tjetër. Të mos ngriheni në detyrë nuk është fundi i botës. Pas disa muajsh, ju do të kuptoni se kjo punë nuk është e përshtatshme për ju. Ju jeni të kënaqur atje ku jeni, pasi kjo punë është stimuluese dhe ju bën të ndiheni mirë.

Virgjëresha

Nëse jeni duke udhëtuar për të punuar, angazhimet boshe mund t'ju shqetësojë. Punëdhënësi juaj po vlerëson kontributet e të gjithëve. Qëndroni të përqendruar në detyrat tuaja. Nëse i mbaroni ato herët, shihni nëse mund të ndihmoni një koleg të mërzitur. Sjellja juaj do të shpërblehet. Një pengesë e papritur financiare po ju shqetëson. Trajtojeni këtë si një mundësi për të rishqyrtuar qëndrimet tuaja ndaj sigurisë. Mund të ndjeheni të përqendruar pavarësisht nga bilanci juaj bankar.

Peshorja

Ka gjëra më të rëndësishme në jetë se paratë. Nëse jeni të shqetësuar për pagesat e faturave, bëni një listë të bekimeve që shpesh i injoroni. Shumë njerëz do të donin të bënin biznes me ju. Kur jeni të vetëdijshëm se sa fat keni, pasuria juaj e mirë do të shumëfishohet. Ju krenoheni shumë me aftësinë tuaj për të bërë kompromis. Ballafaqimi me dikë që këmbëngul gjithmonë të ndiqni rrugën e tij është zhdukur. Kërkoni respektin dhe konsideratën që meritoni.

Akrepi

Jeni lodhur duke u lënë pas dore. Në vend që të prisni mikun tuaj, kontaktin e biznesit ose partnerin romantik për t'ju dhënë vëmendjen që ju dëshironi, bëni diçka të këndshme për veten tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të blerë rroba dhe aksesorë në internet. Nuk do të jetë aq keq nëse do të humbisni një punë. Edhe pse ju pëlqeu shumë puna juaj, ju po mbani larg zhvillimin e talentit tuaj krijues. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të shkruar ose pikturuar çdo ditë. Shumë shpejt do të vijë një punë e re.

Shigjetari

Të punosh pas skene po ju harxhon energjinë. Është koha të dilni nga guaska juaj dhe të argëtoheni. Disa ushtrime të shpejta do të forcojnë shpirtin tuaj. Në vend që ta shtyni veten të kaloni pragun e qëndrueshmërisë, kurseni energjinë tuaj. Ju jeni një person jashtëzakonisht aktiv, kështu që mund të shpenzoni energji më vonë. Të ulesh pas një pune të gjatë gjithë ditës nuk është mirë për ju, qoftë fizikisht, edhe mendërisht. Duhet të bëni një shëtitje jashtë, në ajër të pastër.

Bricjapi

Ju nuk mund ta shpëtoni një mik me probleme. Në vend që të huazoni para ose të jepni këshilla, mbani një distancë respektuese. Jepni qëndrim pozitiv sa herë që flisni. Kujtojini të dashurit tuaj cilësitë e mrekullueshme; ata kanë nevojë për përforcim pozitiv. Një punë që nuk ju pëlqen po ju bën të mjerueshëm. Bërja e një pune të orientuar në detaje do t'ju japë kënaqësinë që dëshironi. Kur të mbaroni këtë punë, do të mendoni më qartë për objektin e dashurisë suaj.

Ujori

Të fajësoheni për një problem që nuk e keni shkaktuar ju bën të ndiheni keq. Është koha për të biseduar me punëdhënësin tuaj për këtë situatë shqetësuese. Nëse ata po përpiqen të mbulojnë gjurmët e tyre me ju, duhet të largoheni. Kërkoni një punë tjetër. Një i afërm juaj i paparashikueshëm po qan për vëmendje. Mos bini pre e presionit për të kënaqur egon e tyre. Lëreni ata t'i pranojë pasojat për veprimet e tyre.

Peshqit

Ballafaqimi me keqkuptimet kulturore është zhgënjyes. Kur zemërimi juaj të rritet, merrni frymë thellë. Bëni një pushim dhe kur të ktheheni, mendoni për një mësues ose të afërm i cili ju ndihmoi të përshtateni në një situatë të panjohur. Miratoni të njëjtin qëndrim ndaj një fqinji. Kjo nuk është një kohë e mirë për të marrë një vendim të rëndësishëm. Nëse jeni duke bërë presion për të nënshkruar një kontratë ose për të bërë një blerje të shtrenjtë, kërkoni më shumë kohë. Duke shfaqur qetësi, ju do të fitoni kontrollin e situatës.