HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 maj nga Russell Grant

Dashi

Një përpjekjeje ekipi po i vjen fundi dhe të gjithë duhet të jeni krenarë për një punë të bërë mirë. Do të ketë trishtim kur një grup miqsh ose kolegësh të shpërndahen për të ecur në rrugë të ndara. Ky nuk do jetë fundi i disa miqësive dhe do i shfrytëzoni shpejt mundësitë e reja.

Demi

Nëse ka ndonjë çështje personale, çështje parash ose çështje biznesi që kanë nevojë për një zgjidhje të mirë, trajtojini teksa jeni në humor. Mund t'ju duhet t'i kujtoni dikujt planet që keni në mendje për investime ose blerje të ardhshme. Ata kanë më shumë gjasa të shkojnë së bashku me sugjerimet tuaja nëse i paralajmëroni paraprakisht.

Binjakët

Jeta ka qenë e ndezur kohët e fundit dhe në disa zona thuajse e furishme. Për këtë arsye nuk duhet t'i thoni jo asnjë shansi që ju ofrohet për të bërë një pushim të merituar. Ky nuk duhet të jetë udhëtim ose pushim, por më shumë nevojë për të kaluar pak kohë të qetë vetëm për të vlerësuar një periudhë qetësie, pa nxitimin e zakonshëm.

Gaforrja

Njerëzit po flasin për të ardhmen kur ju dukeni më të përshtatur me ngjarjet e së shkuarës. Kujtimet e lumtura vazhdojnë të vijnë në mendjen tuaj. Ajo që mund të mos e kuptoni është se kjo mund të jetë mbjellja e farave për gjërat që do të vijnë ndërsa vendosni se ka disa përvoja që dëshironi të përsërisni.

Luani

Rrethanat janë të ndryshme në krahasim me kohën kur u krijua një marrëveshje e përbashkët. Dikush nuk do jetë i lumtur, por ka ardhur koha për të bërë disa ndryshime. Ose do të dëshironi të qëndroni së bashku, por t'i bëni gjërat ndryshe, ose t'i jepni fund marrëveshjeve që nuk ju sjellin më lumturi apo kënaqësi.

Virgjëresha

Ndiheni mirë të jeni i vendosur në një rutinë që ju bën të ndiheni rehat dhe të sigurt. Gjithsesi, nuk ka rëndësi se sa rehat ndiheni, nuk ka asnjë të keqe të mbash një vëzhgim për mundësi të reja. Ju nuk dëshironi të ngecni aq shumë në një rutinë të rehatshme sa të humbisni emocionet dhe aventurat. Mos hezitoni të zgjeroni interesat dhe përvojat tuaja.

Peshorja

Përfshirja juaj në përpjekjet e reja në grup vjen nga dëshira për të mbështetur çështjet e komunitetit. Ju po përpiqeni të sillni përmirësime në jetën e njerëzve të tjerë, si dhe në jetën tuaj, edhe pse kjo do të thotë se do të kaloni më pak kohë me ata që janë më afër jush.

Akrepi

Çdo ndryshim që do të ndodhë në vendin e punës do t'ju kënaqë. Kolegët janë të dobishëm dhe të ndjeshëm ndaj problemeve që po kaloni. Disa përgjegjësi janë bërë një luftë dhe vështirësia kryesore ka qenë përshtatja e të gjithave. Përgjigja do të jetë delegimi. Shumë shpejt do të filloni të dilni nga kjo re e errët.

Shigjetari

Për të shmangur keqkuptimet në të ardhmen, pyesni partnerin tuaj për planet dhe synimet e tij. Në këmbim tregojini se çfarë po planifikoni. Ka një ajër të turbullt rreth skemave të përbashkëta, marrëveshjeve financiare dhe planeve të udhëtimit. Arsyeja kryesore pas gjithë kësaj është se ju nuk keni pasur kohë për të folur.

Bricjapi

Një marrëdhënie e qëndrueshme ndihet e qetë dhe ju mbush me kënaqësi, por në të njëjtën kohë, mund të pyesni veten se ku po shkoni të dy. Ndani të njëjtat qëllime? A është koha për të hapur temën për t'i bërë gjërat më të përhershme mes jush duke u bashkuar?

Ujori

Komunikimi i mirë brenda katër mureve tuaja është i rëndësishëm tani që ju të ndiheni rehat dhe të kënaqur. Nuk do të merrni asnjë kënaqësi nga ditët tuaja nëse ktheheni në shtëpi në një mjedis të diskutueshëm. Ka një dramë emocionale në ajër, por kjo mund të shmanget me diplomaci.

Peshqit

Dikush në shtëpi ka blerë sende të panevojshme pasi ka premtuar se do të jetë më i kujdesshëm për shpenzimet e tij. Jeni të lodhur duke u dhënë hua para njerëzve që janë të pakujdesshëm me paratë e tyre. Duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje financave dhe t'i kushtoni vëmendje të veçantë marrëveshjeve të përbashkëta të parave.