HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 qershor nga Russell Grant

Dashi

Përfshirja në një debat do t`jua shtojë tensionin që tashmë po ndjenit. E keni të vështirë ta mbani nën kontroll veten kur dikush fillon t'ju trajtojë si fëmijë. Do të ndiheni sikur po flisni një gjuhë tjetër me ata që ju rrethojnë. Si rezultat, do të keni një dëshirë të madhe për të gjetur hapësirën tuaj private.

Demi

Po përpiqeni të kuptoni një incident të ditëve të fundit që ju ka lehtësuar dhe shqetësuar në të njëjtën kohë. Kjo është arsyeja pse jeni më emocionalë se zakonisht. Do të ketë momente kur do të ndiheni të gëzuar, por herë të tjera kur mendimet sjellin një zbrazëti të çuditshme brenda jush.

Binjakët

Lajmet do t'ju lënë të zhgënjyer kur jeta duket se ju ka dhënë një goditje emocionale. Ju mund të pyesni veten nëse rrethanat ju pengojnë të arrini një qëllim të veçantë, por dikush që njihni do të jetë në gjendje t'ju ndihmojë dhe koha do ta ndryshojë këtë mënyrë të menduari.

Gaforrja

Një miqësi në internet mund të rrëshqasë në diçka më romantike dhe joshëse ndërsa diskutoni takimin ballë për ballë. Nëse tashmë keni një partner, mendoni se çfarë po bëni. Dëshironi të shkatërroni atë që tashmë keni për hir të kuriozitetit tuaj? Qëndroni të niveluar dhe sigurohuni që jeni ju ai që do të mbani kontrollin e kësaj situate.

Luani

Planet e përbashkëta janë dakorduar dhe kjo do t'ju frymëzojë me shpresë dhe optimizëm. Ju e dini se mund të bëni dikë të veçantë të lumtur, por nuk do të jeni aq impulsiv sa të merrni vendime pa u konsultuar me të. Komunikimi i mirë e mban marrëdhënien tuaj harmonike. Jeni beqar? Një propozim romantik do duket si një ëndërr e realizuar.

Virgjëresha

Mënyra se si keni ndryshuar disa zakone për mirë kohët e fundit, ka filluar të pëlqehet tek ata që ju rrethojnë. Dikush i afërt ndihet i frymëzuar të ndjekë shembullin tuaj kur sheh ndryshimin pozitiv tek ju. Ndaloni së kritikuari një koleg të ndjeshëm për gabimet që po bën. Marrëdhëniet do jenë më harmonike nëse u tregoni pak mirëkuptim.

Peshorja

Një koleg i vjetër po refuzon të vazhdojë me disa marrëveshje nëse nuk plotësohen kushtet e tij. Duket se nuk ka alternativë tjetër përveçse të ndiqni udhëzimet edhe pse nuk jeni të kënaqur për këtë. Vallëzoni me melodinë që ata po luajnë dhe në të ardhmen do të gjeni një mënyrë për ta ndryshuar atë në një melodi me të cilën të jeni më të lumtur.

Akrepi

Do të jeni serioz kur të dilni vullnetarisht për të ndihmuar dikë. Një mik ka nevojë për ndihmën tuaj dhe ju do të jepni gjithçka për ta ndihmuar atë. Në fund të fundit, është gjithmonë më mirë të japësh një dorë sesa të heqësh një gisht. Një marrëveshje biznesi mund të dështojë, por do të sugjerohet një marrëveshje alternative dhe kjo është diçka që ia vlen të merret në konsideratë.

Shigjetari

Përpara se t'i përmendni idetë tuaja një miku ose familjari, i cili gjithmonë duhet të thotë fjalën e fundit, bisedojini mendimet tuaja me dikë që ka më shumë gjasa të dëgjojë. Nëse mund të fitoni një mbështetje në prapaskenë, pranojeni ndihmën.

Bricjapi

Jini të vendosur dhe luftoni për atë që besoni. Një projekt grupi ka nevojë për njerëz praktik si ju. Nëse idetë tuaja janë injoruar në të kaluarën, do të vini re një ndryshim të madh në marrëdhënie nëse mbani një qëndrim më të palëkundur. Është koha që të dëgjohet zëri juaj.

Ujori

Është kundër shpirtit tuaj liridashës të pranoni një marrëveshje me kushtet e dikujt tjetër. Kjo mund të duket se është mënyra e vetme për të ecur përpara, por nuk do të kalojë shumë kohë para se të kuptoni se nuk mund të vazhdoni në këtë lloj situate dhe do të nevojiten bisedime të mëtejshme.

Peshqit

Po përpiqeni të fshihni zhgënjimin tuaj, por po mërziteni gjithnjë e më shumë nga mënyra se si familjarët vazhdojnë të grumbullojnë më shumë përgjegjësi mbi supet tuaja. Jeni të lodhur se si të tjerët e marrin natyrën tuaj të mirë si të mirëqenë. Mendoni dy herë përpara se të lini temperamentin tuaj t'ju mposhtë. Ka metoda delikate për t'i bërë të ditur të tjerëve se është koha për të bërë një hap mbrapa.