HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 shkurt nga Russell Grant
Dashi

Po gjeni mënyra të reja për të shprehur kreativitetin tuaj dhe kjo do të jetë argëtuese. Edhe nëse nuk jeni të qartë për atë që po bëni, po kënaqeni dhe kjo është ajo që ka vërtet rëndësi. Dikush është i interesuar për planet tuaja të ardhshme. Mos kini turp dhe mos u përmbani. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të folur për atë që dëshironi të bëni.

Demi

Dikush mund të ketë nënvlerësuar punën tuaj dhe kjo është arsyeja pse ju jeni mërzitur. Diçka e rëndësishme ka humbur dhe mund të varet nga ju që ta gjeni. Gjithashtu duhet të gjeni një mënyrë për të dalë nga situata.

Binjakët

Mund të shihni aspekte të një situate ku të tjerët preferojnë të mbyllin sytë. Ju nuk mund të ndryshoni atë që ndjeni, por mund të ndryshoni mënyrën se si i shprehni mendimet me fjalë, në mënyrë që askush të mos ndihet sikur po fajësohet. Diplomacia është çelësi.

Gaforrja

Po mendoni të anuloni planet për një festë familjare. Është e vështirë për ju të mendoni të argëtoheni kur gjërat në punë janë shumë kërkuese. Në të njëjtën kohë, a është kjo e drejtë për të dashurit tuaj? Edhe pse po përpiqeni shumë të mos e bëni këtë, ka të ngjarë që po e merrni me vete stresin e lidhur me punën në shtëpi.

Luani

Për ju po bëhet më e rëndësishme të kujdeseni për interesat tuaja. Ajo që do të ishte e mrekullueshme është të kishit mbështetjen e personit që ka vërtet rëndësi për ju. Me inkurajimin e tyre do të ndiheni më të sigurt dhe në një pozicion më të fortë për të ndjekur atë që dëshironi.

Virgjëresha

Dikush do të përpiqet t'ju mbajë prapa, por ju i merrni seriozisht përgjegjësitë tuaja. Keni angazhime për të përmbushur dhe nuk do të kalojë shumë kohë kur të duhet të punoni aq shumë se zakonisht. Pra, nëse sot jeni në humor për t'u argëtuar, mos u ndjeni në faj për këtë.

Peshorja

Edhe pse ju pëlqen të kënaqni të tjerët, është e rëndësishme të kënaqni edhe veten tuaj. Mund të shkaktojë disa tensione në marrëdhënie, por ju jeni në gjendje të qëndroni në këmbë kur është e nevojshme ta bëni këtë. Një koleg do të shohë një anë të natyrës suaj që nuk e kanë parë kurrë më parë.

Akrepi

Mund të fshehni ndjenjat tuaja të vërteta kur jeni me partnerin apo një mik të ri, sepse do të preferonit që ata të mos ju gjykojnë keq. Edhe pse do të dëshironit të veproni sipas një trillimi impulsiv, shqetësoheni se dikush do të mendojë se po tregoheni joserioz. Sigurohuni që ta bëni të qartë pozicionin tuaj në një projekt të lidhur me komunitetin.

Shigjetari

Jeni përpjekur të qëndroni të qetë, por do të jetë edhe më sfiduese ta bëni këtë sot. Dikush nuk do të përmbushë një premtim. Nëse e humbisni durimin, flisni. Kjo nuk është hera e parë që ju zhgënjejnë.

Bricjapi

Një projekt ekipor po kërkon shumë nga koha juaj dhe kjo po ju bën të mendoni për përfshirjen tuaj. Kjo ju jep një pasiguri të pakëndshme për të ardhmen tuaj, por mund të duket e rëndësishme që të tërhiqeni nga ky interes kur prioritetet tuaja ndryshojnë.

Ujori

Qëndroni të duruar! Nuk ka rëndësi se çfarë i thoni, një i afërm dëshiron të diskutojë një temë që është diskutuar shumë herë më parë. Ata janë duke u mbajtur fort pas një kujtimi të kaluar, ndërsa ju jeni gati për të ecur përpara.

Peshqit

Diçka që ndodh ose që thuhet gjatë një bisede të rastësishme mund të ngjallë pakënaqësi. Ndjenjat e forta do të kthehen në vetëdijen tuaj dhe kjo mund t'ju bëjë që të sulmoni impulsin. Kini kujdes që të mos lëndoni dikë për të cilin kujdeseni duke shprehur zemërimin tuaj në objektivin e gabuar.