HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Ju mund të dëshironit të mos ishit përfshirë në një çështje që dukej mjaft e drejtpërdrejtë. Kjo po dëshmohet se kërkon më shumë kohë dhe kushton më shumë se sa ishte parashikuar. Një mosmarrëveshje në familje do të shkaktojë ankth shtesë. Për momentin duket se nuk ka zgjidhje të lehtë për problemet aktuale.


Demi

Duke e kufizuar veten në tema që njihni dhe përvoja që keni kaluar më parë, ju jeni duke kufizuar të mësuarit tuaj. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për fitimin e aftësive teknike apo vullnetarizmin jashtë vendit, është koha për të dalë nga kufizimet e vetë-imponuara. Nëse doni të zgjeroni interesat tuaja, eksploroni diçka të re dhe të ndryshme.

Binjakët

Mund ta ndjeni kur njerëzit nuk janë të sinqertë me ju dhe i besoni intuitës suaj. Në të njëjtën kohë ju nuk dëshironi të minoni autoritetin e dikujt me dyshimet tuaja. Ju keni nevojë për prova përpara se të nxirrni mendimet tuaja hapur. Inkurajoni diskutime të sinqerta. Nuk keni kohë për të humbur me ata që përpiqen të shmangin të vërtetën.


Gaforrja

Nuk është një ide e mirë të ndalemi tek negativeti i një situate pune ose studimi. Keni ende shumë për të bërë dhe nuk keni kohë për mendime të padobishme. Nëse keni pritur momentin e duhur për të thënë atë që keni në mendje, mund të kuptoni se nuk ka një të tillë për atë që duhet thënë. Merr frymë thellë dhe flisni.

Luani

Përpjekjet tuaja do të marrin avantazh. Ju jeni në një pozicion më të fortë tani për të marrë atë që dëshironi. Një projekti po i vjen fundi, duke ju lejuar të largoheni nga e kaluara. Zgjedhja juaj tani do të jetë të balanconi të mirat dhe të këqijat, së bashku me nevojat e njerëzve afër jush dhe dëshirat tuaja.

Virgjëresha

Ndiheni gati për të shprehur anën tuaj krijuese dhe të gëzueshme. Humori juaj i gjallë dhe impulsiv mund të duket jashtë karakterit për ata që ju njohin mirë. Nuk është koha për t'u shqetësuar se çfarë mund të mendojnë të tjerët. Ajo që është e rëndësishme është të kërkoni një rrugë të lumtur për emocionet tuaja.

Peshorja

Nuk jeni në humor për rutinë dhe përgjegjësi. Nëse keni punë për të bërë, do të jenë ende aty për të vazhduar nesër. Askush nuk do të habitet nëse jeni i pari që arrini në një festë apo mbledhje shoqërore dhe i fundit që largoheni.

Akrepi

Njerëzit nuk do të mendojnë më pak për ju nëse ngriheni dhe pranoni vlerësimin që meritoni për kontributin tuaj të fundit në një punë, ose projekt vullnetar. Nuk do të duket e drejtë që dikush tjetër të marrë të gjitha meritat për përpjekjet tuaja të palodhura. Si mund të prisni të përparoni nëse aftësitë tuaja nuk njihen?

Shigjetari

Nëse e shtyni veten shumë larg, nuk do të arrini qëllimet tuaja aktuale. Mund të duket sikur përgjigja më e mirë për të kryer një punë është të sforconi veten edhe më shumë, por kjo nuk është një zgjidhje ideale kur gjithçka që do të bëjë është t'ju lodhë.

Bricjapi

Po i kushtoni shumë kohë dhe përpjekje një pune profesionale, ose vullnetare dhe keni filluar të shihni rezultate. Energjia dhe pozitiviteti juaj ka filluar të flasë dhe kjo ju lë të pasigurt.

Ujori

Ndjeshmëria juaj ndaj ndjenjave të njerëzve të tjerë mund të jetë çelësi për të hapur derën e intimitetit. Një marrëdhënie e ngushtë ka pësuar probleme për shkak se nuk kaloni mjaftueshëm kohë me njëri-tjetrin dhe tani që jeni bashkë mund ta gjeni veten duke iu përgjigjur nevojave të partnerit në një mënyrë që duket e drejtë dhe e natyrshme.

Peshqit

Jeni lodhur duke u shpjeguar të tjerëve. Dikush do të sugjerojë më shumë biseda dhe ju e dini se kjo është një mundësi tjetër për t'ju bërë të ndryshoni mendje. Ata nuk janë të interesuar të dëgjojnë atë që keni për të thënë. Ju dëshironi të vazhdoni pa ndonjë diskutim të mëtejshëm