HOROSKOP

Horoskopi për datën 5 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 5 shtator nga Russell Grant

Dashi

Një partner ose një familjar nuk po u përgjigjet mesazheve, telefonatave dhe emaileve tuaja kur keni vërtet nevojë të flisni me të. Ju keni një vendim të rëndësishëm për të marrë dhe do të ndiheni më mirë për ta bërë këtë zgjedhje pasi të keni biseduar me të. Më vonë nuk do të keni të drejtë t`ju thonë: Përse e morët këtë vendim?

Demi

Mund të duket e pamundur t'i pëlqesh një shefi të ri. Komentet dhe reagimet e tij ju bëjnë të ndiheni të papërshtatshëm dhe të paaftë. Mendimi i tij ka rëndësi sepse ju doni të dini se po e bëni punën në mënyrën më të mire që mundeni. Tani për tani kushtojini rëndësi vetëm mendimit tuaj.

Binjakët

Konfuzioni është rezultat i faktit se keni lexuar fjalët e dikujt në mënyrën e gabuar. Kur ta kuptoni këtë, bëni më shumë pyetje. Nëse ata thonë se ju ende nuk e kuptoni, riformuloni pyetjet tuaja dhe vazhdoni të pyesni derisa të kuptoni më në fund se çfarë po përpiqen të thonë. Ju gjithashtu mund të keni ndjerë diçka nga gjuha e trupit të tyre, por e keni kuptuar gabim.

Gaforrja

Do të mund të mbështeteni te sfondi për të arritur një objektiv të lidhur me karrierën. Dikush në një departament tjetër do t'ju japë disa këshilla të shkëlqyera. Ata mund të shohin se çfarë jeni në gjendje të bëni dhe do të bëjnë gjithçka në fuqinë e tyre për t'ju ndihmuar të arrini një qëllim.

Luani

Ju i merrni përgjegjësitë tuaja seriozisht, por përpiquni të përmbaheni. Mos lejoni që puna t`ju shkaktojë probleme me shëndetin. Idetë e reja që diskutohen mund të jenë të kushtueshme. Nëse jeni përgjegjës për financat, këmbëngulni që të tjerët të blejnë diçka më të lirë dhe atëherë do të jeni të gatshëm ta konsideroni atë.

Virgjëresha

Nuk ka asnjë arsye për t`u shqetësuar për një iniciativë të re që keni marrë përsipër. Ajo do të kërkojë përpjekje, vendosmëri dhe përqendrim. Është e rëndësishme që ta bëni këtë si duhet herën e parë. Nëse dikush do ta menaxhojë këtë gjë, do të jeni vetëm ju.

Peshorja

Heshtni për planet e rëndësishme që po bëni për të mos i dhënë shumë informacione një rivali. Dikush po ju fsheh diçka. Luani lojën tuaj. Biseda deri në fund të ditës do të ketë mjaft interes për ju, por sa nga kjo është e vërteta?

Akrepi

Jeni duke menduar për rutina të reja dhe arsyeja kryesore pas kësaj është që të mos keni nevojë të përfshini njerëz tek të cilët nuk mund të mbështeteni në jetën tuaj të përditshme. Ata që ankohen më fort janë ata që janë më të pabesueshëm.

Shigjetari

Nëse mendoni se një koleg po tregon shumë interes për idetë e planeve tuaja, mbajini ato për vete. Ka shumë mundësi që ata të mos mendojnë dy herë për t'ju vjedhur disa mundësi. Të shpenzosh shumë në një detyrë do të fillojë të ndihet kufizuese. Deri në mbrëmje do të jeni në humor për diçka të bukur.

Bricjapi

Ju e filloni ditën me disa mendime të çuditshme që vijnë në mendjen tuaj nga askundi. Ato mund të lidhen me ëndrrat që keni pasur mbrëmë. Ka një konfuzion kur diskutimet duket se nuk po shkojnë askund. Ka shumë mendime të ndryshme.

Ujori

Po përpiqeni të fshihni padurimin tuaj. Humori juaj është më i ndjeshëm se zakonisht dhe ndiheni mjaft të prekshëm, emocionalisht. Sigurohuni që të mos lejoni që imagjinata t'ju pushtojë. Disa njerëz nuk po përpiqen qëllimisht t'ju bezdisin, ju thjesht po e interpretoni atë në këtë mënyrë.

Peshqit

Nuk do ta keni të lehtë të falni një mik që ju ka lënduar dhe ju ka shkaktuar shumë stres dhe mërzitje. Ata do të kërkojnë falje dhe do të përpiqen të korrigjohen, por është e kuptueshme që e keni të vështirë të pranoni faljen e tyre. Ky është një episod në jetën tuaj që nuk do ta harroni kurrë dhe diçka nga e cila do të mësoni gjithashtu.