HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Qëndroni të qetë për hir të shëndetit tuaj emocional dhe shmangni bisedat që ka gjasa të kthehen në diskutime. Edhe nëse dikush bën komente të pasjellshme, mendoni para se të flisni dhe trajtojini të tjerët ashtu siç dëshironi të trajtoheni. Në këtë mënyrë, ju nuk mund të fajësoni për shkaktimin e ndonjë argumenti që ndodh.

Demi

As mos mendoni të luftoni vetëm, kur ka shumë duar ndihmëse rreth jush. Familja dhe miqtë duan të ndihen të dobishëm. Përveç kësaj, duke hequr një pjesë të ngarkesës nga supet tuaja, ata janë në gjendje t'ju paguajnë për gjithçka që keni bërë për ta në të kaluarën.

Binjakët

Sharmi dhe krijimtaria juaj e kombinuar me disa ide origjinale do ta bëjnë këtë ditë për të mbajtur mend. Nëse nuk keni plane të përcaktuara për ditën, pranoni ftesa spontane që do t'ju çojnë. Sa më aktiv të jeni, aq më të lumtur do të ndiheni.

Gaforrja

Lavdërimet që vijnë për një punë të kryer mirë do të rrisin besimin tuaj. Ju mund të ndjeni se mund të trajtoni shumicën e problemeve tani dhe jeni më të vetëdijshëm se kurrë për gjithçka që ndodh rreth jush.

Luani

Njerëzit që kanë qenë jo bashkëpunues në të kaluarën po tregojnë shenja të caktuara të dëshirës për të folur. Mos u tërhiqni. Në vend të kësaj, shfrytëzojeni këtë mundësi për të pastruar çdo keqkuptim. Një i afërm i ri do t'ju prezantojë me një nga miqtë e tyre, megjithëse do të këmbëngulin se kjo është një miqësi dhe jo romancë.

Virgjëresha

Partneri juaj ka përgatitur një surprizë të veçantë për ju dhe kjo do t'ju befasojë plotësisht. Jeni beqare? Prisni që dikush që takoni në një festë, konferencë apo mbledhje festive t'ju ftojë për takim romantik. Nuk duhet të ndiheni kurrë fajtorë, sepse keni dëshirë të dilni nga një rutinë e mërzitshme.

Peshorja

Të tjerët do të kërkojnë nga ju për udhëheqje kur një projekt i ri grupi të fillojë. Ndani idetë tuaja, mendimet dhe vëzhgimet tuaja. Të dukesh me vetëbesim por të relaksuar është çelësi për të fituar mbështetje. Ekipi juaj do të jetë i lumtur që ju të vendosni ritmin.

Akrepi

Mos e shtyni mënjanë dëshirën për të dalë nga një rrëmujë. Nëse ndiheni të shqetësuar dhe sikur jeni të mbërthyer në një gropë, nuk duhet t’i shtypni ose injoroni këto ndjesi. Jeni beqar? Një takim romantik do të ndezë imagjinatën tuaj.

Shigjetari

Jeni të prirur për të kapur mundësitë e reja, por a po merrni një vendim të mirë? Të vepruarit pa menduar mund t'ju çojë në situata të sikletshme. Takimet në grup në punë ose në shtëpinë tuaj do të jenë pozitive.

Bricjapi

Për sa i përket synimeve tuaja kryesore, po bëni goxha përparim. Do të vini re gjithashtu një ndjenjë më festive dhe të gëzueshme në ajër. Pavarësisht se çfarë jeni duke bërë dhe çfarë po merrni përsipër, do të dëshironi të bëni një punë të përsosur me të.

Ujori

Kini durim me vonesat e papritura. Mos lejoni që t'ju bëjnë të dyshoni në disa vendime të fundit. Do të gjeni një mënyrë për t’i kapërcyer. Qëndroni me shpresë.

Peshqit

Do të ndiheni mirë emocionalisht nga reagimet pozitive të marra për punën tuaj të vështirë të kohëve të fundit. Njerëzit që i admironi dhe i besoni do t'ju inkurajojnë të vazhdoni me një përpjekje krijuese. Ju jeni duke punuar në themelet e projekteve të ardhshme afatgjata.

Tiranapost.al