HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Duhet të bëni një zgjedhje mes pranimit të një oferte pune, familjare apo sociale. Cilido qoftë vendimi juaj, ai do të lërë dikë të zhgënjyer. Vetëm ju e dini se ku qëndrojnë prioritetet tuaja të vërteta. Gjithashtu po mendoni t'i kushtoni më shumë kohë një partneri me qëllim që ta bëni atë të ndihet më i vlerësuar dhe i mbështetur.

Demi

Duhet të jeni të kujdesshëm financiarisht. Një partner po shpenzon para shumë. Ju kurrë nuk mund të injoroni shpenzimet e përditshme dhe faturat e rregullta. Krijoni një buxhet për Krishtlindje dhe do t'i përmbaheni atij.

Binjakët

Ato që ju kanë penguar të ecni përpara, kanë filluar të shpërbëhen. Jeta po bëhet shumë më e lehtë. Më në fund ju jeni në gjendje të zgjidhni një problem që ju ka shkaktuar shumë rëndim. Do të ndiheni mirë të jeni në gjendje ta ktheni mendjen në shqetësime të tjera.

Gaforrja

Ju dhe një partner nuk po shiheni sy më sy për momentin. Planet që ata po bëjnë për javët në vazhdim nuk duket se përkojnë me tuajat. Nuk do të detyroheni të bëni asgjë që nuk dëshironi, kështu që nuk do të jetë e lehtë të gjeni një kompromis.

Luani

Një vrull i papritur energjie nervore do t'ju kapë të pavetëdijshëm. Ju mund ta kanalizoni këtë në punë. Duke qenë se ndihesh kaq nervoz, mund të fluturosh me pak provokim. Numëroni deri në dhjetë nëse diçka ju shqetëson

Virgjëresha

Një dilemë me të cilën po përballeni do të duket se do të ndajë besnikërinë tuaj mes shefit tuaj dhe një shoku të ngushtë ose dy personave të tjerë që janë të rëndësishëm për ju. Presioni mbi ju do t'ju shkaktojë shumë tension. Lërini një të riu në familje të dijë se ju do ta respektoni vendimin e tyre.

Peshorja

Nuk do t'ju duhet të mendoni dy herë kur t'ju ofrohet një shans për t'u shkëputur nga rutina juaj e zakonshme për të shijuar shoqërinë e disa miqve. Një familjar preferon që jeta të jetë e qetë dhe do të ankohet për shfaqjet tuaja të tepruara të humorit. Nuk do të lejoni që t'ju shqetësojnë.

Akrepi

Disa para shtesë mund të fitohen duke shfrytëzuar talentet tuaja krijuese. Mund të bëhet më shumë për të zgjidhur një dilemë familjare. Do të ndiheni më të aftë për të kuptuar problemet që po kalon një i afërm pasi të jenë hapur para jush. Ata do të vlerësojnë këshillat tuaja të arsyeshme.

Shigjetari

Do të keni sukses të jashtëzakonshëm me një ngjarje që ju është kërkuar të organizoni. Miqtë dhe kolegët do të jenë të lumtur t'ju lënë juve t'i menaxhoni ato dhe do të jetë argëtuese të organizoni një festë që do të jetë sa e veçantë dhe e paharrueshme.

Bricjapi

Grindja në vendin e punës po ju shkakton shumë tension. Lërini të tjerët të debatojnë nëse dëshirojnë dhe mbani mend, nuk keni pse të bashkoheni. Luajtja e muzikës do të jetë një largim i mirë nga debatet.

Ujori

Jeta juaj shoqërore ka filluar të gjallërohet. Sigurohuni që të merrni pjesë në festa dhe takime të rastësishme. Shfrytëzojeni sa më shumë këtë mundësi për t'u rilidhur me miqtë e vjetër dhe ish-kolegët. Në një grup ose përpjekje vullnetare, meritat do të jepen aty ku duhet.

Peshqit

Nuk do të doni të pranoni që jeta juaj shoqërore po bëhet e shtrenjtë sepse po argëtoheni. Aktivitetet në grup dhe komunitet nxjerrin më të mirën tek ju. Jeni beqar? Dikush që takoni në një mbledhje festive do të ketë shije të ngjashme në art dhe muzikë. Ky mund të jetë fillimi i një marrëdhënieje shumë të veçantë.