HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 gusht nga Russell Grant

Dashi

Edhe pse nuk e keni pritur që kjo të jetë një ditë kaq aktive, sërish do të shijoni momente argëtuese me miqtë dhe do të keni disa të qeshura me familjen. Kur orët kalojnë kaq shpejt, e gjeni të vështirë të menaxhoni punët në shtëpi dhe jetën sociale.

Demi

Jeni duke menduar se çfarë mund ta zërë vendin e një pune që po i vjen fundi. Kjo është diçka që nuk ju ka pëlqyer vërtet dhe do të jetë një lehtësim për të parë përtej kësaj. Ju i keni dhënë shumë nga koha dhe energjia juaj. Mos u hidhni menjëherë në projekte të tjera.

Binjakët

Jeni të vendosur të argëtoheni. Nuk ka rëndësi se çfarë lloj jave keni pasur; tani doni vetëm të argëtoheni. Kjo është arsyeja pse çdo punë që kishe planifikuar të bëje mund të lihet pa problem për një herë tjetër.

Gaforrja

Kohët e fundit jeni ndjerë mirë. Kjo është arsyeja pse do të habiteni kur një çështje parash do dalë në pah. Nëse nuk jeni të sigurt se si ta trajtoni këtë situatë, lejoni intuitën tuaj t'ju udhëheqë. Ju mund të ndiheni të tërhequr për të kërkuar udhëzime nga një i afërm më i vjetër i cili gjithmonë ka dhënë këshilla të besueshme.

Luani

Partneri juaj ose dikush po aq i afërt do t'ju akuzojë se nuk e keni dëgjuar. Edhe pse duket si me të qeshur, do të kuptoni se në fakt është vërtet i mërzitur me ju, për një çështje të parëndësishme. Nëse tregoheni të pakujdesshëm me dikë që nuk ka sensin tuaj të humorit, ai mund të fillojë t'jua vështirësojë gjërat.

Virgjëresha

Synimi juaj kryesor do të jetë të sistemoni disa gjëra në jetën personale. Projektet private duhet të kenë progres të mirë. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për një përpjekje ekipi. Një përplasje personalitetesh do të shkaktojë tension brenda një grupi që i bën të gjithë të pasigurt dhe të shqetësuar.

Peshorja

Një ndryshim i peizazhit do të jetë rigjallërues. Pasi t'i ktheheni aktiviteteve tuaja të zakonshme, do të jeni gati të hyni në energjitë e reja më të ripërtërirë. Do të zbuloni gjithashtu se mungesa e bën zemrën të rritet. Duhet të jetë kënaqësi të sistemosh fijet e një marrëdhënieje që po bëhej e mërzitshme dhe bajate.

Akrepi

Nuk e kishit pritur të merrnit një ofertë për t`u ngritur në detyrë. Keni menduar se kjo do t'i shkonte një kolegu tjetër. Ju e meritoni këtë njohje të aftësisë suaj profesionale dhe mund të jeni të sigurt se nuk do të shkaktojë zili. Zhvillimet në karrierë do të përmirësojnë edhe gjendjen e financave tuaja dhe kjo do të çojë në një fazë të përmirësuar të jetës tuaj në përgjithësi.

Shigjetari

Nuk ka gjasa të refuzoni një ofertë për të udhëtuar. Edhe nëse kjo mundësi do të krijohej papritur për shkak të tërheqjes së dikujt tjetër në minutën e fundit, ju nuk do të hezitoni për përgjigjen tuaj. Do t'ju bëjë mirë të largoheni për pak kohë. Çështjet rutinë nuk kanë interes.

Bricjapi

Është humbje kohe dhe energjie të jesh vazhdimisht i shqetësuar për të ardhmen. Ju nuk jeni të sigurt që keni marrë vendimet e duhura, por një zgjedhje është bërë. Kini besim dhe besoni se gjërat do të ecin mirë. Në vend që të shqetësoheni, kushtojani energjitë tuaja aktiviteteve dhe interesave që ju japin kënaqësi.

Ujori

Oferta për të bërë disa orë shtesë do të sjellë gjithashtu një bonus të konsiderueshëm në para. Kjo është arsyeja pse, megjithëse tashmë keni mjaftueshëm në pjatën tuaj, do ta pranoni këtë mundësi.

Peshqit

Mendoni me shumë kujdes përpara se të blini diçka që nuk ju nevojitet vërtet dhe shikoni mirë çmimin. Jeni të tunduar për të bërë një shpenzim të pamend financiar; nëse e bëni këtë, e dini se tashmë do të pendoheni. Devijojeni mendjen duke iu kthyer një hobi që ju ka pëlqyer gjithmonë.