HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 korrik nga Russell Grant

Dashi

Ju shqetësoheni se si familja juaj do t'u përgjigjet disa planeve dhe ideve që keni. Sa më shpejt ta diskutoni këtë me ta aq më mirë do të jetë. Mund të befasoheni për mirë nga dikush që prisni t'ju kundërshtojë, por që do të jetë shumë mbështetës. Janë disa çështje që duhet t’i diskutoni me gjysmën tuaj.

Demi

Një marrëdhënie e shkëlqyer nuk duhet të prishet sepse keni shumë angazhime që ju mbajnë larg. Mos u ndjeni fajtor nëse flisni dhe tregoni se jeni të pakënaqur. Një përfitues do t'ju dalë përpara duke u përpjekur të përfitojë nga ju.

Binjakët

Ndarja e ndjenjave, shqetësimeve dhe shpresave tuaja për të ardhmen ka ndikuar shumë tek ju dhe partneri juaj. Mund të duket sikur së fundmi jeni larguar, por të dy keni kaluar shumë sfida dhe nuk ka qenë e lehtë, por do ta kapërceni këtë. Vazhdoni të mbështetni njëri-tjetrin.

Gaforrja

Një zgjedhje që duhet të bëni në lidhje me një miqësi po ju mërzit. Ndiheni sikur keni shumë pak mundësi. Nuk do të nxitoni në asgjë që mund të ketë një efekt negativ në jetën e njerëzve të tjerë. Diskutoni shqetësimet tuaja me dikë që mund t'i besoni dhe do të kuptoni se ka më shumë alternativa.

Luani

Një marrëdhënie që prisnit të zgjasë përgjithmonë, nuk po ju sjell më lumturi. Ju po pyesni veten nëse do të dorëzoheni tani para se të përfundoni në një finale dramatike. Nëse po bëni shumë përpjekje për ta bërë partnerin tuaj të lumtur, kërkoni pak hapësirë ??dhe merrni disa ditë kohë para se të vendosni se çfarë duhet të bëni.

Virgjëresha

Mos i ulni standardet tuaja kur bëhet fjalë për çështjet e punës dhe higjienës. Do të preferonit më shumë të zinit punën e duhur, sesa të nxitoni dhe të bëni gabime. Është e rëndësishme të vishni pajisje sigurie atje ku është e këshillueshme. Përpjekjet tuaja për të ndihmuar një mik të sëmurë, për të kaluar në një mënyrë jetese më të shëndetshme do të priten me mirënjohje.

Peshorja

Ajo që është e rëndësishme për ju nuk duket se ka më rëndësi për partnerin tuaj. Pikëpamjet e tyre kanë ndryshuar gjatë kohëve të fundit. Ju mund ta kuptoni pse ata ndjehen ndryshe pas gjithë asaj që kanë kaluar. Përfundimisht, midis jush duhet të krijohet një marrëdhënie e re.

Akrepi

Ju gjithmonë keni qenë në gjendje të mbështeteni në intuitën tuaj. Mund të ndjeni që dikush që doni është i mërzitur, edhe pse ai nuk do ta pranojë këtë gjë. Njerëzit mund të buzëqeshim, por pas saj, ju mund të ndjeni tensionin dhe ankthin e tyre. Bëni gjithçka për ta bërë partnerin ose një të afërm të ndjehet i dashur dhe i veçantë.

Shigjetari

Nëse jeni të interesuar për një punë të vështirë, duhet të bëni gjithçka që ta merrni. Dyshimet në lidhje me aftësinë tuaj për të kryer këtë punë nuk duhet t'ju mbajnë larg. Ju mund të mësoni ndërkohë pasi do të ketë shumë njerëz të gatshëm për t'ju ndihmuar. Do të pendoheshit nëse kjo mundësi do të shkonte tek dikush tjetër.

Bricjapi

Fjalët dhe veprimet e partnerit tuaj po ju bëjnë të ndjeheni nervoz. Është sikur ata po kërkojnë ndonjë justifikim për t’u shkëputur nga ju. Është plotësisht e mundur që të ndiqni një rutinë tjetër dhe nuk do duhet shumë përpjekje për të gjetur një rrugë për të rregulluar gjërat midis jush.

Ujori

Vëmendja juaj kthehet te fqinjët e izoluar në shtëpi dhe ndikimin e tmerrshëm që ka kjo gjë në jetën e tyre. Një përpjekje për mbledhjen e fondeve do të jetë e suksesshme. Do të ndjeheni mirë të mblidhni para për të ndihmuar njerëzit që ndihen të vetmuar. Ju po ndihmoni të bëni një ndryshim në jetën e njerëzve të tjerë.

Peshqit

Po kaloni kohë me një fqinj ose një shok pune me të cilin nuk keni pasur marrëdhënie të mira. Ai sot është shumë miqësor ndaj jush. Kjo është një kohë e mirë për të krijuar një marrëdhënie. Meqenëse ju vjen keq për disa nga gjërat që keni thënë në të kaluarën, do të jetë lehtësimi të dini se jeni falur.