HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 korrik nga Russell Grant

Dashi

Edhe nëse ju duket sikur dikush po pengon qëllimisht planet familjare ose financiare, mos bëni asnjë skenë. Është plotësisht e mundur që ata të dinë ose të dyshojnë për diçka që mund të ketë ndikim në këto marrëveshje në të ardhmen. Jepuni atyre një shans për të arritur tek e vërteta përpara se të shkojnë përpara me një marrëveshje afatgjatë.

Demi

Dikush do të përpiqet t'ju largojë nga planet që po bëni në lidhje me biznesin ose financat. Qëndroni në rrugën tuaj dhe shmangni rreziqet e çdo lloji. Nëse jeni të tunduar të shkurtoni rrugë, merrni parasysh implikimet e mundshme afatgjata. Merrini vendimet me arsye.

Binjakët

Keni pyetur veten nëse duhet të kishit qenë kaq të vendosur për qëllimet tuaja në lidhje me një çështje ligjore apo familjare. Diçka që do ndodhë sot do të konfirmojë se keni pasur të drejtë të qëndroni të patundur në opinionet tuaja. Kjo do të vijë me një shkallë të lartë lehtësimi. Duhet të keni më shumë besim tek vetja.

Gaforrja

Një i afërm është në vështirësi financiare. Ju jeni duke bërë atë që mundeni, por nuk jeni imun ndaj kostos në rritje të jetesës. Ju duhet të merrni parasysh kostot e energjisë elektrike, kostot e karburantit dhe shpenzimet e tjera përpara se të jeni në gjendje t'i jepni para të tjerëve.

Luani

Planet për të cilat keni heshtur janë gati të dalin në shesh. Jeni të përgatitur për stuhinë e protestave që ju vijnë, pasi e dini se nuk do t'u pëlqejnë të gjithëve. Ju përshtaten këto plane dhe do u qëndroni deri në fund. Do të jetë e panevojshme të bënmi sakrifica vetëm për t'i mbajtur të tjerët të lumtur.

Virgjëresha

Nëse është një shef ose një koleg që po bën kërkesa, mund të mos keni zgjidhje tjetër veçse t`i zbatoni. Marrja e përgjegjësive të një kolegu do të jetë e vështirë në fillim, por sapo të mësoheni me situatën do të filloni të ndiheni më të sigurt.

Peshorja

Dikujt i mungojnë aftësitë që i nevojiten nëse dëshiron t'i kthejë mendimet e tij në realitet. Ata do të shikojnë nga ju për ndihmë. Meqenëse u detyroheni një nder, mund të pranoni të sakrifikoni planet tuaja për të ndihmuar dikë që të avancojë me idetë e tij. Kur të shihni mirënjohjen e tyre, do të jeni të lumtur që e keni bërë këtë.

Akrepi

Keni disa pyetje se si ndryshimet që po diskutohen aktualisht do të ndikojnë në jetën tuaj. Diskutojini shqetësimet tuaja me dikë që është në gjendje të sqarojë çështje të tilla. Mos prisni derisa të merrni konfirmimin zyrtar të ndryshimeve që do të zbatohen. Nëse keni dyshime ose kundërshtime, shprehini ato tani.

Shigjetari

Situatat ku ka rregulla strikte kanë filluar t'ju bëjnë të ndiheni të mbytur dhe të kufizuar. Ju dëshironi lirinë për të përdorur imagjinatën tuaj dhe të jeni krijues. Qoftë në një mjedis pune, studimi apo shoqëror, nuk do të dekurajoheni. Nëse njerëzve nuk u pëlqejnë idetë tuaja, ky është problemi i tyre, jo i juaji.

Bricjapi

Ka një sërë mënyrash të ndryshme për të parë një problem. Kjo përfshin një çështje që po shkakton tension mes jush dhe një fqinji ose kolegu. Edhe nëse pikëpamjet e tyre janë në skajin e kundërt me tuajat, jini të përgatitur të paktën të flisni për të.

Ujori

Dikush që e keni ndihmuar më shumë se një herë në të kaluarën, do të përkulet për t'ju ndihmuar sot. Nëse keni nevojë për ndonjë lloj ndihme, gjithçka që duhet të bëni është ta kërkoni. Të folurit është gjithashtu një mënyrë e mirë për emocionet që janë grumbulluar brenda.

Peshqit

Një situatë bllokimi do të ndodhë në vendin e punës nëse kolegët kokëfortë refuzojnë të përkulen dhe të pranojnë se njerëzit e tjerë kanë mënyra të tjera për t'i bërë gjërat. Ju dëshironi që disa njerëz të mund të jenë më fleksibël.