HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Synimet mund të arrihen duke ndjekur rrugë të ndryshme nga ajo që keni menduar fillimisht. Një devijim i shkurtër do të jetë i nevojshëm dhe siç rezulton, do të hasni diçka me interes që nuk do ta kishit përjetuar nëse do të kishit ndjekur një rrugë tjetër.


Demi

Dallimet në mënyrën se si duhet të trajtohen financat po shkaktojnë mosmarrëveshje në shtëpi. Duket se nuk mund të shmangni debatet për paratë me njerëzit që shihni çdo ditë. Dikush do t'ju thotë se gjërat do të përmirësohen, por ju do t'i pranoni vetes se nuk u besoni.

Binjakët

Një dëshirë për sukses më të madh mund t'ju verbojë ndaj kënaqësive të thjeshta që keni tashmë. Jini të durueshëm kur gjërat nuk ecin aq shpejt sa prisnit. Besimi juaj në aftësitë e partnerit tuaj do t'ju bëjë që t'i shtyni ata të përpiqen të bëjnë emër për veten e tyre, por a është kjo ajo çfarë ata duan vërtet?

Gaforrja

Është shumë mirë të keni ëndrra për të ardhmen, por asgjë nuk do të ndodhë nëse nuk bëni asgjë për t`i ndjekur ato. Shpresat mund të kthehen në realitet, por ju duhet diçka për ta ndjekur. Vendosni themele të forta dhe vendosni se si do t'i arrini qëllimet tuaja. Bëni hapa të ngadaltë në të njëjtën kohë.

Luani

Nëse është dikush që shpresoni t'i bëni përshtypje, thjesht jini vetvetja. Nuk ka nevojë të blini dhurata të shtrenjta. Ajo që më së shumti dëshironi të dini është se të tjerët ju respektojnë për atë që jeni dhe jo për atë që mund të bëni për ta.

Virgjëresha

Duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje shqetësimeve tuaja. Kjo do të thotë që duhet të thoni jo kur një mik ose koleg kërkon mbështetjen tuaj të vazhdueshme. Për shkak të gjithë ndihmës që u keni dhënë tashmë, përgjegjësitë tuaja janë lënë pas dore.

Peshorja

Nuk mund dhe nuk duhet të lejoni askënd të marrë vendime për ju. Ju do të dëgjoni mendimet e shprehura, por nuk do të jeni domosdoshmërisht dakord me to. Mund t'ju duhet t'i tregoni dikujt se meqenëse keni qenë mjaft të sjellshëm për të marrë në konsideratë sugjerimet e tyre, duhet të lejoheni të shprehni pikëpamjet tuaja gjithashtu.

Akrepi

Dikush që nuk është mësuar të marrë ndihmë do të duket ngurrues për të pranuar tuajën. Në mënyrë intuitive, ju ndjeni se ata kanë nevojë për mbështetjen tuaj dhe kjo është arsyeja pse nuk do t'i lini ata t'ju largojnë. Sapo të kapërcejnë tronditjen e të pasurit dikë që kujdeset, mirënjohja e tyre do të jetë e pamasë.

Shigjetari

Mund të ndjeni se të tjerët rreth jush janë në panik për një çështje që do të shfaqet sot. Të mos bëjnë asgjë nuk do t'i çojë askund. Një sjellje e mirë është ajo që nevojitet për t'u siguruar që të arrini në vendin ku supozohet të jeni.

Bricjapi

Të përballesh me një konkurrent të fuqishëm po fillon të jetë zhgënjyese. Ju mund të mendoni se nuk e kishit përgatitur veten mirë për këtë lloj përballjeje. Bëni një hap prapa dhe mblidhni më shumë informacion. Pasi ta keni parë situatën nga një këndvështrim tjetër, do të ndiheni më të aftë të përballeni me kundërshtarët dhe të fitoni.

Ujori

Një projekt i përbashkët duket se nuk ka marrë drejtim pasi grup juaj i punës ka humbur rrugën. Asgjë nuk ju pengon të uleni në krye të vendit për ta rikthyer atë në rrugën e duhur. Ose të tjerët do të pranojnë nevojën për të bërë disa ndryshime, ose do të kuptoni se keni bashkëpunuar me njerëzit e gabuar.

Peshqit

Rrëfejini dikujt një sekret gjatë një bisede dhe ata do të fillojnë thashethemet që e dëmtojnë reputacionin tuaj. Do të ishte më mirë t'i mbyllnit bisedimet me mirësjellje dhe të largoheni. Jini gjithashtu të kujdesshëm se kujt i besoni dhe sa duhet t'u tregoni të tjerëve.