Horoskop

Horoskopi për datën 6 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 qershor nga Russell Grant

Dashi

Shfrytëzojeni mundësinë për të pushuar, edhe nëse një mik po ju nxit të merrni pjesë në një takim në internet. Kur nuk e dëgjoni trupin tuaj, ai do të rebelohet. Vishni pizhamet dhe shkoni të flini herët. Ka gjëra më të këqija në jetë sesa të qenit vetëm. Shijojeni vetminë. Është e mundur të ndiqni një praktikë shpirtërore.

Demi

Mërziteni lehtësisht dhe kërkoni shumë stimulim. Rezistojini nxitjes për t'u përfshirë në sjellje marrëzie, veçanërisht me një mik. Ekziston një ndryshim midis argëtimit dhe vënies në rrezik. Mos bëni asgjë për të dëmtuar reputacionin tuaj të fituar me vështirësi. Përkundër besimit popullor, paratë nuk do të zgjidhin problemet tuaja. Gjeni kohën për të dëgjuar muzikë dhe për t`u përkëdhelur me të dashurit.

Binjakët

A jeni i pasigurt tek vetja? Njerëzit admirojnë zgjuarsinë tuaj. Ju nuk keni nevojë të dukeni si një model për të tërhequr admirues të flaktë. Një vendim i nxituar mund të çojë në katastrofë. Pavarësisht nëse duhet të bëni një blerje të madhe ose të zgjidhni një rrugë karriere, merreni vendimin me ngadalë. Mos lejoni askënd t`ju bëjë presion për të marrë një vendim përpara se të jeni gati.

Gaforrja

Jini romantik. Masat e tanishme të distancimit social do t'ju parandalojnë të bëni gabime. Nëse jeni në një lidhje të përkushtuar, mos bëni asgjë për të dëmtuar dashurinë tuaj. Është koha për të përballur faktet në lidhje me aftësinë tuaj krijuese. Sa më shumë të praktikoheni, aq më mirë do të jetë. Nuk mjafton të kesh talent të papërpunuar. Ju duhet ta praktikoni atë derisa të shkëlqeni si një diamant.

Luani

Ju derdhni shumë energji në kënaqësinë fizike. Kur nuk merrni stimulimin sensual që dëshironi, mërziteni. Nëse jeni beqar merreni veten me të mirë: blini ca rroba të reja, një parfum, dilni për një darkë. Kujdes nga shkatërrimi i një institucioni pa pasur asgjë për ta zëvendësuar atë. Përqendrohuni në krijimin e një alternative më të mirë.

Virgjëresha

Kujdes nga debatet me një partner biznesi ose romantik. Të gjitha marrëdhëniet përfshijnë marrjen dhe dhënien. Mundohuni të jeni më mirëpritës ndaj ideve të gjysmës suaj dhe të respektoni shijet e tij. Jini të hapur për të eksperimentuar me teknikat e ndryshme të panjohura. Jini krah zhvillimeve. Njerëzit më të suksesshëm vazhdojnë të rriten dhe evoluojnë.

Peshorja

Ju keni frikë se mos i lini pasionet tuaja pas dore. Është mirë të jesh i sinqertë për atë që dëshiron, ndaj dorëzojuni kënaqësisë seksuale. Partneri do të synojë të plotësojë nevojat tuaja. Nëse jeni beqar, do të takoni dikë special. Kujdes nga përfshirja në sjellje të papërgjegjshme. Nëse jeni i përfshirë në një marrëdhënie fizike, merrni masa paraprake. Ju nuk dëshironi që një takim intensiv të jetë shkak për keqardhje. Nuk ka asnjë justifikim për të humbur kokën kur është në rrezik shëndeti juaj.

Akrepi

Mos u mburrni me detajet e jetës suaj seksuale. Megjithëse jeni i lumtur, nuk është e nevojshme t'i reklamoni ato. Karizma juaj është e dukshme për të gjithë. Dëshira për të dominuar dikë tjetër është e rrënjosur në vetë-dyshim. Në vend që të vendosni kufij seriozë për të dashurin, përqendrohuni në rritjen e besimit tuaj. Të gjitha marrëdhëniet tuaja do të përmirësohen si rezultat.

Shigjetari

Stresi po ju pushton. Gjeni një rrugë të shëndetshme për ta larguar atë. Për shkak se nuk mund të merrni pjesë në një mbledhje të madhe familjare, ju duhet të komunikoni me natyrën. Shkoni për një shëtitje me biçikletë. Ankthi juaj do të zhduket. Në vend që të kërkoni partnerin e përsosur, jini të hapur për të takuar dikë që nxit imagjinatën tuaj.

Bricjapi

Energjia nervore ju lodh dhe ju bën nervoz. Ndaloni së u përpjekuri të analizoni një situatë konfuze. Vetëm kështu do të gjeni ekuilibrin tuaj. Pyetjet do të zëvendësohen me bindje të fuqishme. Ju nuk do të gaboni. Një sëmundje e lidhur me stresin mund të shfaqet. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të mësuar disa teknika relaksimi.

Ujori

Ndaloni së pranuari çdo kërkesë për ndihmë. Mund të refuzoni edhe me mirësjellje. Ju keni fituar të drejtën të shijoni kohën e lirë. Nëse dikush ju akuzon se jeni egoist, kështu qoftë. Kushtimi i më shumë kohe për argëtim dhe aventurë këshillohet shumë. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të bërë një pushim në një plazh relaksues. Nëse jeni beqar, nuk do keni asnjë problem të tërhiqni admirues. Nuk do të jetë e nevojshme të mburremi për arritjet tuaja; ato do të jenë të dukshme për të gjithë.

Peshqit

Garimi me rivalët do t'ju bëjë të ndjeheni bosh. Mos u krahasoni me të tjerët, por jepni vetes shpërblim për gjithçka që ke arritur deri tani. Blini disa rroba të reja, bëni një trajtim ose dilni për një darkë. Ju nuk jeni aq i pafuqishëm sa mendoni. Bëjini vetë dhe punët e vështira. Besimi juaj do të rritet as çdo përpjekjeje.