HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Përpjekjet e palodhura të së kaluarës po sjellin shpërblime të vlefshme. Kjo do t'ju vendosë në një pozicion më të qëndrueshëm dhe të sigurt. Përkushtimi juaj ndaj detyrës është i lavdërueshëm. Së shpejti do të keni më shumë kohë për t'u argëtuar.

Demi

Shfrytëzojeni mundësinë për të punuar në prapaskenë. Do ta keni më të lehtë të shtyni dhe promovoni idetë tuaja nga prapavija. Puna e pavarur nga të tjerët do t'ju japë një shans për të zhvilluar stilin tuaj. Nëse jeni duke marrë pjesë në një klasë, inkurajoni studentët të mendojnë vetë.

Binjakët

Duhet të organizohen rutina të reja për t'iu përshtatur rrethanave që ndryshojnë. Dikush duket se është i vendosur t'jua vështirësojë gjërat. Jeni të prirur t'u tregoni atyre me mirësjellje të mos kundërshtojnë. Jini të durueshëm me njerëzit që kanë ngecur në rrugën e tyre.

Gaforrja

Kontrolloni se çfarë i lejoni vetes, përpara se të bëni lëvizje të rëndësishme. Debatet në vendin e punës vazhdojnë. Kërkoni këshilla nëse është e nevojshme. Shqetësimet e bëjnë të pamundur marrjen e vendimeve të rëndësishme. Mendja juaj është kudo.

Luani

Dikush që ju njeh mirë nuk e kupton që jeni të qetë sepse thjesht dëshironi të jeni vetëm. Kjo mund të duket se bie ndesh me dëshirën tuaj të natyrshme për të qenë të shoqërueshëm dhe bashkëpunues dhe për të ndihmuar njerëzit sa herë që mundeni, por të qenit aty, për të gjithë, ju zbraz energjinë. Ju duhet të rimbushni bateritë tuaja.

Virgjëresha

Mund të jetë punë e vështirë për të ndihmuar organizimin e një eventi për mbledhjen e fondeve për një bamirësi, por do t'ia vlejë. Sfida në vetvete do të jetë stimuluese, ju jeni duke u bashkuar me njerëz me të njëjtin mendim dhe vetë ngjarja do të jetë më e suksesshme nga sa e kishte parashikuar kushdo.

Peshorja

Një sipërmarrje komunitare do të marrë mbështetje nga një organizatë e jashtme. Përpara se të emocionohesh shumë për këtë, ka të ngjarë të jetë më e kufizuar nga sa presin shumë. Do t'ju kërkohet të merrni drejtimin e një grupi vullnetarësh. Kjo është një kauzë që është për zemrën tuaj dhe ju do të dëshironi të bëni gjithçka që mundeni për të ndihmuar.

Akrepi

Pyetjet për një mospërputhje financiare kërkojnë përgjigje. Ju e keni shtyrë ta shikoni këtë për aq kohë sa të jetë e mundur. Në vendin e punës, diplomacia dhe taktikat delikate do të funksionojnë më së miri. Ka mënyra për të shmangur një koleg kokëfortë që po përpiqet të bllokojë përparimin tuaj.

Shigjetari

Prisni edhe pak përpara se t'i kujtoni familjes tuaj ndryshimet që shpresoni të bëni. Disa ende nuk ndihen gati për këtë. Një agjent është i impresionuar nga talentet tuaja. Një shans për të fituar para nga një përpjekje krijuese do të jetë si një ëndërr e realizuar.

Bricjapi

Një dhuratë financiare ose një fitore e vogël do të jetë një surprizë e këndshme për ju. Megjithatë, kini kujdes me paratë. Një dinak do të përpiqet t'ju bindë për investime të rrezikshme. Një njoftim i bërë nga një i afërm më i vjetër do të trokasë në derën tuaj.

Ujori

Planet përfshijnë miq që më shumë kanë, sesa dinë. Nëse jeni me një buxhet të vogël, zbuloni se sa mund t'ju kushtojnë udhëtimet dhe planet sociale. Biletat për diku, ato mund të kushtojnë më shumë sesa jeni të gatshëm të paguani për një rast të tillë.

Peshqit

Dikush në një pozicion të lartë ka marrë disa vendime të këqija. Janë bërë gabime dhe kjo po kthehet në një problem të madh. Do të ketë një hetim të madh se si ndodhi kjo dhe çfarë shkoi keq. Do të bëhen sugjerime, por ajo që duket e mirë në letër mund të mos jetë e lehtë për t'u zbatuar.