HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 shtator nga Russell Grant

Dashi

Mund të tërhiqeni nga entuziazmi dhe mbështetja që po ju tregohet për idetë tuaja. Ka nisur një përpjekje ekipi interesante dhe ka shumë entuziazëm. Për asnjë arsye të dukshme, një partner ose mik i ngushtë do të fillojë të sillet çuditshëm. Mund të mërzitet që s`do mund të bashkohet me këto aktivitete.

Demi

Dikush i afërt pret që ju të mbani mend një datë të rëndësishme pa asnjë nxitje nga të tjerët. Sigurohuni që të mos e zhgënjeni. Një ofertë e papritur do të kërkojë shumë kohë për të menduar. Ju nuk do të dëshironi të jepni një përgjigje të menjëhershme.

Binjakët

Shumë njerëz kanë shumë fjalë në një detyrë pune dhe asgjë nuk po bëhet konkretisht. Përpiquni për një marrëveshje dhe bëjeni të qartë se nuk po përfshiheni më në debate. Nëse kjo do të thotë që ju duhet të kryeni disa punë vetë, kështu qoftë.

Gaforrja

Ndiheni të pakëndshëm për qëndrimin e dikujt. Ata duket se nuk mendojnë për askënd përveç vetes. Një udhëtim në lidhje me biznesin nuk do të shkojë shumë mirë. Do t`ju duket si humbje kohe. Një i ri në familje do të ketë nevojë për këshillat e të rriturve.

Luani

Shumë nga tensionet që ndjeni në shtëpi ose në vendin e punës janë për shkak se po lind një debat. Largojeni veten nëse nuk dëshironi të jeni pjesë e kësaj. Në para, romancë dhe biznes, ju ecni paralelisht. Keni idetë tuaja dhe vështirë se ju ndikojnë të tjerët.

Virgjëresha

Mund ta pranoni se nuk jeni të përqendruar aq mirë sa duhet në një punë që përfshin detaje. Përgjegjësitë ju lodhin mendërisht dhe emocionalisht dhe kjo është arsyeja pse shpërqendroheni lehtësisht. Nëse nuk mund ta mbani mendjen te puna, bëni diçka tjetër, në vend të kësaj.

Peshorja

Nuk ia vlen të shqetësoheni për të filluar diçka të re nëse e dini nga përvoja se nuk do ta përfundoni atë. Nëse ky është lloji i punës që ju mërzit, lini dikë tjetër ta shfrytëzojë këtë mundësi. Një gabim i vogël do të marrë orë të tëra për t'u korrigjuar. Të paktën romanca është një temë e rëndësishme në jetën tuaj.

Akrepi

Nëse ju dhe një koleg apo mik me të cilin supozohet të punoni, vazhdoni të grindeni, asgjë me vlerë nuk do të arrihet. Ju mund të preferoni të punoni vetëm. Nëse mund të vazhdoni pa shpërqendrime dhe shqetësime, do të arrini shumë deri në fund të ditës.

Shigjetari

Ju e dini se mund t'u duhet kohë disa njerëzve që të kuptojnë disa nga idetë tuaja. Momentet e qetësisë shfrytëzojini për aventurat që keni kohë që i planifikoni.

Bricjapi

Një detyrë e re në punë është diçka e ndryshme nga çdo gjë që keni bërë më parë. Është një rrezik, por një rrezik që ia vlen të ndërmerret, sepse nëse keni sukses në këtë, kjo do të ndihmojë më tej perspektivat tuaja të karrierës. Jeni beqar? Ju mund të takoni një admirues ndërsa udhëtoni.

Ujori

Mund të habiteni nga reagimi i dikujt kur sugjeroni një mënyrë të re dhe të ndryshme për të bërë gjërat. Normalisht ata janë mbështetës. Mund t`u vijë pak inat pse nuk e kanë sjellë vetë këtë ide. Nëse po mendoni të lëvizni, lini hapësirë ??në orarin tuaj.

Peshqit

Nuk mund të jeni në dy vende në të njëjtën kohë. Përgjegjësitë e punës do të bien ndesh me angazhimet familjare. Duke qenë se do të duket e pamundur të arrihet ndonjë lloj kompromisi, mund t'ju duhet të tërhiqeni pa dëshirë nga disa marrëveshje. Jeta mund të mos jetë e gjitha fushë me lule, por një partner i dashur do të dijë si t'ju mbajë pozitivë.