HOROSKOP

Horoskopi për datën 6 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 6 tetor nga Russell Grant

Dashi

Mendërisht jeni në top formë dhe për sa i përket parave dhe karrierës, do të jeni në gjendje të mendoni me njohuritë e forta që keni dhe një zotërim të mirë të fakteve dhe shifrave të situatës. Do të shmangni disa probleme me sukses për lehtësimin tuaj dhe të njerëzve të tjerë.

Demi

Jeni duke u lodhur me komentet pasive agresive të një shoku. Edhe pse jeni të vetëdijshëm për atë që po bëjnë, kjo mund t'ju ngadalësojë. Mënyra më e mirë për t'u ndier i fuqizuar është të mos lejoni që të ndikojnë tek ju të tjerët. Mos kini frikë të thërrisni dikë kur ata bëjnë vërejtje dekurajuese.

Binjakët

Marrja e një roli drejtues në një projekt grupi ose komuniteti do të sjellë një kuptim të ri në jetën tuaj. Nuk doni të humbisni ngjarjet sociale që organizohen edhe pse jeni pak të shqetësuar për shpenzimet. Nuk duhet të ndiheni fajtorë për të pritur me padurim të argëtoheni nëse kjo është diçka që nuk e bëni shumë shpesh.

Gaforrja

Nuk mund dhe nuk duhet t'i lini të tjerët të vendosin për jetën tuaj. Edhe nëse dikush po ju bën presion që të vazhdoni me atë që ju sugjeron, nëse nuk ndiheni rehat me këtë, refuzoni t'i dëgjoni.

Luani

Do të jetë e bezdisshme kur një koleg i pakujdesshëm fajëson njerëzit e tjerë për pasojat e vendimeve të tyre të nxituara. Kur ata shtyjnë për të përfunduar një punë shumë shpejt, do të bëhen gabime. Po bëhet gjithnjë e më e qartë se nëse doni të bëni gjënë e duhur, mund ta bëni këtë vetëm, pa përfshirjen e tyre.

Virgjëresha

Një vendim që duhet të merrni do t'ju bëjë të hezitoni. Përpara se të bëni një zgjedhje, mund të vini re një dëshirë të shtuar për t`i bërë gjërat tuaja më shumë se sa keni dashur të bëni në të kaluarën. Kjo mund të nënkuptojë që të shkoni kundër asaj që njerëzit e tjerë presin që ju të bëni, pra të bezdisni njerëzit për të cilët kujdeseni. A ia vlen rreziku?

Peshorja

Përdorni takt për të lehtësuar një situatë pune të diskutueshme. Marrëdhëniet janë paksa të tensionuara për shkak të një mosmarrëveshjeje së fundmi. Një rritje e shumëpritur e pagës, ose bonus do të rrisë financat tuaja.

Akrepi

Do të shqyrtoni me mendje të hapur të gjitha planet, projektet dhe idetë e reja. Ju keni disa zgjedhje të rëndësishme për të bërë dhe është e vështirë të mendoni qartë kur ka shumë zhurmë dhe shpërqendrim rreth jush. Një shëtitje e gjatë do të ndihmonte në heqjen e këtyre rrjetave mendore.

Shigjetari

Zhvillimet në familje do t'ju mbajnë të zënë. Nuk do të dëshironi të shpërfillni ftesat sociale, por do t'ju duhet pak kohë para se të jeni në gjendje t'u përgjigjeni të gjithave. Ka diçka që po ndodh prapa skene që do të tërheqë interesin tuaj pothuajse duke përjashtuar gjithçka tjetër.

Bricjapi

Po i mendoni shumë pasojat e një oferte? Ju nuk mund të vendosni nëse do ta ndërmerrni këtë apo jo dhe ky diskutim është më i mundimshëm sesa thjesht ta përballoni atë. Thuaj po dhe shijo atë që ndodh. Jini të vendosur me veten dhe jini më të sigurt.

Ujori

Pasi të keni arritur qëllimin që synoni, duhet ta detyroni veten të ngadalësoni. Kohët e fundit e keni shtyrë veten në kufirin tuaj dhe megjithëse keni gjetur disi energjinë për ta bërë këtë, nuk mund të vazhdoni me një ritëm kaq të vrullshëm. Kjo mund të çojë vetëm në gabime të pakujdesshme.

Peshqit

Do të shihni shumë aktivitet në planin e karrierës, ose në kuadër të një projekti vullnetar. Ndaluni kur ju ofrohet mundësia për të bërë diçka ndryshe, pasi po kënaqeni duke punuar në një bashkëpunim krijues me njerëz me të njëjtat mendime. Nuk ka asnjë arsye pse kjo duhet të ndryshojë.