HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Do të jenë çështjet familjare dhe ato shtëpiake ato që do të kenë prioritetin tuaj kryesor. Jeni të vetëdijshëm për nevojën për të arritur një marrëveshje me anëtarët e tjerë të familjes suaj se kush po bën çfarë në Krishtlindje, në mënyrë që të bini dakord për një zgjidhje që funksionon më mirë për të gjithë ju.

Demi

Dikush me shumë energji dhe shumë ide do të shkaktojë disa probleme. Një mik emocionues do të tërheqë shumë vëmendjen ndaj vetes. Mund të varet nga ju që të përpiqeni ta mbani atmosferën të qetë.

Binjakët

Përdorimi më i madh i aftësive krijuese në punën tuaj mund të sjellë përgjegjësi shtesë në rrugën tuaj. Këto do të jenë detyra që jeni të lumtur t'i merrni dhe do t'i gëzoni. Vazhdoni të ecni përpara për projekte të reja pune.

Gaforrja

Duhet të merret një vendim i shpejtë dhe nuk do të ndiheni të lumtur për këtë. Do të preferonit të keni pak kohë për të vendosur. Megjithatë, merrni frymë thellë dhe lëreni intuitën t'ju udhëheqë. Në mënyrë ideale do të dëshironi të përqendroheni në preferencat tuaja dhe kjo është arsyeja pse argëtimet e qeta do të sjellin përmbushjen më të madhe.

Luani

Organizimi i një feste për një çift të moshuar që po feston një përvjetor të veçantë do t'ju japë shumë kënaqësi. Nëse shtëpia juaj është shumë e vogël për një organizim të tillë, merrni me qira një dhomë në një qendër komunitare ose restorant. Jini të durueshëm pasi informacioni që prisnit të merrnit deri tani ende nuk ka ardhur.

Virgjëresha

Qëndroni të qetë kur hasni vonesa. Problemet e transportit do të nënkuptojnë se ju ose njerëzit e tjerë nuk jeni në gjendje të mbani një orar të planifikuar. Pranojeni se vonesa do të dëmtojë takimet. Nëse mund të riorganizoni takimet, bëjeni këtë. Kjo do të ishte më mirë për të gjithë të përfshirët.

Peshorja

Mungesa e bashkëpunimit në vendin e punës do t'ju shkaktojë shumë bezdi. Disa njerëz do të duket se marrin një kënaqësi të madhe nga ekzagjerimi i ankesave të vogla. Negativiteti i vazhdueshëm i një kolegu do të fillojë t'ju zhgënjejë. Vendosni një synim për të rregulluar orarin tuaj të mbrëmjes në mënyrë që të paktën të pushoni pak.

Akrepi

Çdo gjë që merrni përsipër tani mund të hapë rrugën drejt llojit të përvojave që mund të çojnë në mundësi më të mëdha dhe më të mira. Jeni i papunë dhe kërkoni punë? Marrja e një pune të përkohshme mund të çojë në diçka më të përhershme. Përfitoni nga lidhjet personale.

Shigjetari

Ekziston një ndjenjë se ndryshimet që nxiten do të kthejnë gjithçka përmbys. Disa njerëz do të ruajnë rolet e tyre tradicionale dhe do të ketë një ndjenjë stabiliteti gjatë këtij tranzicioni. Vazhdoni t'i thoni vetes se gjithçka ndodh për një arsye. Një mbledhje e komunitetit do të jetë një përvojë jashtëzakonisht prekëse.

Bricjapi

Jini të gatshëm të bëni disa përpjekje shtesë për t'i bërë dikujt një nder. Kjo mund t'u japë të ardhurave tuaja një nxitje të mirëpritur. Keni një reputacion për të qenë të vendosur dhe punëtor. Diplomacia do të jetë e nevojshme me dikë që është jo bashkëpunues.

Ujori

Një shok ose koleg kërkon ndihmë nga ju. Ata nuk mund t'ju mashtrojnë dhe ju e dini saktësisht se çfarë po bëjnë. Një traditë familjare do të përqafohet nga të afërmit më të vjetër. Nuk do ta keni problem të luani rolin tuaj kur në këtë botë gjithnjë në ndryshim, familja juaj është gjithçka e vërtet që keni.

Peshqit

Vazhdoni kur përpjekjet tuaja duken të bllokuara. Mos dëgjoni fjalët dekurajuese të askujt. Do të gjeni një mënyrë për të kapërcyer çdo pengesë. Merrni kënaqësi në arritjet e vogla. Jepini vetes një shpërblim për çdo sukses të vogël, qoftë kjo një copë tortë apo duke luajtur lojën tuaj të preferuar në internet.