HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Nëse po diskutohen planet e udhëtimit, filloni të kërkoni çmime me zbritje për biletat e avionit dhe dhomat e hoteleve. Do të kënaqeni duke eksploruar vende dhe zona të huaja që nuk i keni vizituar kurrë më parë. Është koha për të zgjeruar horizontet tuaja.

Demi

Keni vështirësi në balancimin e llogarive dhe nuk mund të ndiheni të lumtur kur nuk i keni në kontroll financat tuaja. Do të jetë e vështirë të pretendoni se jeni të emocionuar për një ngjarje magjepsëse që një mik i ngushtë po organizon, kur gjithçka që mund të mendoni është se sa do t'ju kushtojë kjo.

Binjakët

Mund t'ju duhet të hiqni dorë nga çdo gjë që po bëni për të ndihmuar një mik që është i pakënaqur. Do të ishte gjithashtu e arsyeshme të kontrolloni çdo plan festiv që keni renditur për javët në vijim, pasi ka një shans të mirë që ju, ose dikush tjetër të keni anashkaluar diçka.

Gaforrja

Të argëtoheni dhe të shijoni kohën e lirë me njerëzit tuaj të preferuar do të jetë po aq e rëndësishme për shëndetin dhe mirëqenien tuaj sa edhe qëndrimi në krye të përgjegjësive. Ju duhet të vazhdoni t'ia kujtoni vetes këtë veçanërisht kur pritet të merrni më shumë angazhime.

Luani

Kohët e fundit keni kaluar shumë kohë me një mik. Ajo që e keni të vështirë të kuptoni është se si ata nuk pranojnë faktin që ju duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje familjes dhe të dashurve tuaj. Ju po filloni të kuptoni se sa egoistë mund të jenë disa njerëz.

Virgjëresha

Një bisedë e hapur do t'ju bëjë të kuptoni se sa të jashtëzakonshëm jeni me të rinjtë në familje. Tregoni interes për hobin dhe detyrat shkollore të fëmijëve. Do të habiteni se sa të zgjuar janë bërë ata në krahasim me gjeneratat e mëparshme.

Peshorja

Të qenit inatosur nuk po e ndihmon një situatë që nuk mund të shmanget. Edhe pse do të preferonit të ishit diku tjetër, nga ju pritet të kryeni detyra për të cilat jeni angazhuar tashmë. Ankesa, vetëm sa do ta mërzitë dikë që i merr seriozisht përgjegjësitë. Pranojeni këtë situatë pa u bërë shumë të hidhur.

Akrepi

Pranoni një ftesë të papritur për t'u takuar me një mik të vjetër dhe një dëshirë e fshehtë do të plotësohet. Besojini intuitës suaj kur keni atë ndjenjën e mrekullueshme se diçka e veçantë do të ndodhë. Rritja e harmonisë do të ndihet në marrëdhëniet tuaja më të ngushta.

Shigjetari

Mezi prisni të takoheni me një ekip që po organizon një projekt festiv në komunitet. Mund t'ju habisë që një koleg ose i afërm i moshuar nuk e kupton entuziazmin tuaj. Për këtë arsye mund t'ju duhet ta përmbani energjinë tuaj.

Bricjapi

Pse të shqetësoheni për gjërat që mund të mos ndodhin kurrë? Një thashethem që dëgjoni do t'ju bëjë të pyesni veten nëse do të ketë ndryshime. Nuk do t'ju pëlqejë ajo që thuhet dhe do të ishte më mirë të prisni derisa të keni të gjitha faktet. Ndërkohë injoroni thashethemet.

Ujori

Ka një qëllim serioz në një udhëtim që po organizoni. Shpresat dhe dëshirat po i afrohen përmbushjes. Mund të mos jetë ende e dukshme, por vazhdoni të ecni ashtu siç jeni pasi përpjekjet tuaja të përkushtuara po ndihmojnë për ta shtyrë procesin përpara.

Peshqit

Injoroni tundimin për të zgjidhur vetë një çështje që lidhet me punën. Kjo çështje duhet të diskutohet me kolegët që janë më lart në hierarki. Mund të mos e keni të lehtë të tërhiqni vëmendjen e tyre, në këtë rast duhet të përvetësoni një qasje më të ashpër dhe të këmbëngulni që të dëgjoheni.