HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 gusht nga Russell Grant

Dashi
Mosmarrëveshjet me familjen po ju shqetësojnë. Nuk keni asnjë mundësi për të kthyer të afërmit në këndvështrimin tuaj. Sa më shumë që të përpiqeni t'i bindni ata që janë gabim, aq më shumë ata do të besojnë në bindjet e tyre. Ju fitoni dhe humbni para shpejt. Këto luhatje të vazhdueshme financiare do të shtyjnë shumicën e njerëzve drejt shpërqendrimit, por ata nuk ju shqetësojnë. Kjo për shkak se ju jeni mjaft i zgjuar për të kuptuar se paraja ikën dhe vjen.

Demi
Një fjalim do të kthehet për t'ju ndjekur. Nëse nuk keni ndonjë gjë të këndshme për të thënë për dikë, heshtni. Do të jeni të kënaqur që praktikuat diplomaci para një të porsaardhuri. Do të rezultojë që ky individ është i lidhur me një njeri që ju gjithmonë talleni. Mos u bashkoni me turmën. Theksimi i pikëpamjes suaj të pazakontë do t'ju ndihmojë të vendosni një pozicion të ri. Marrja në krye të një organizate krijuese do të jetë një sfidë e mirëpritur.

Binjakët
Mos bini pre e një shitësi bindës. Një investim që duket shumë i mirë për të qenë i vërtetë do të rëndojë në llogarinë tuaj bankare. Është më mirë të mbash paratë e fituara me vështirësi në bankë, ku do të jenë të sigurta. Rritni të ardhurat tuaja me një punë më të mirë. Dikush do të rrëfejë një sekret. Mos e përhap këtë informacion. Në vend të kësaj, përdorni atë në avantazhin tuaj personal. Nuk ka asgjë joetike për të aplikuar për një vend pune para se të bëhet zyrtarisht i disponueshëm. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të mbledhur referencat tuaja.

Gaforrja
Vetë interesimi juaj është i kuptueshëm, duke pasur parasysh gjithë emocionin që keni përjetuar kohët e fundit. Rezistojini tundimit për të folur për veten tuaj pa pushim kur takoni një person të ri. Sa më shumë kureshtar të jeni për prejardhjen, hobi dhe qëndrimet e tyre, aq më e lehtë do të jetë të bëni miq. Puna me një grup njerëzish me mendje të hapur do t'ju japë një nxitje. Jeni lodhur duke u marrë me njerëz të cilët nuk rrezikojnë. Shokët tuaj të rinj të skuadrës jo vetëm që do të përqafojnë idetë tuaja, por do t'i realizojnë ato me efekte mbresëlënëse.

Luani
Të bësh diçka për të kaluarën po ju mban që të përmbushni potencialin tuaj. Nuk ka asgjë të keqe në udhëtimin nëpër korsinë e kujtesës, për sa kohë që ju kujtoni se fuqia qëndron në momentin e tanishëm. Bëni një listë të bekimeve tuaja. Kultivoni dëshirë për të ardhmen. Marrja e drejtimit të një projekti krijues do të jetë shpërblyes. Pa kontributin tuaj, një ide e mirë nuk do të realizohej. Ki besim tek instinktet e tua për të shtuar dashuri në këtë punë. Pse të vendosni për të zakonshmen kur mund të bëni diçka të jashtëzakonshme?

Virgjëresha
Ndjekja e turmës do të jetë shkak për keqardhje. Ju dëshironi të merrni rrugën me më pak udhëtuar, por miqtë tuaj nuk e kuptojnë këtë dëshirë. Ndaloni të humbni energji duke mbrojtur vendimin tuaj. Ruani atë për një tranzicion të madh përpara. Planifikoni një udhëtim jashtë shtetit për më vonë. Përjetimi i një mënyre tjetër të jetës do të jetë çliruese. Mos u habitni nëse frymëzoheni për të jetuar në këtë vend të bukur. Ju do të vlerësoni ritmin e ngadaltë të jetës.

Peshorja
Skema për hir të përparimit do të zmbrapset. Mënyra më e mirë për të ulur llojin e rolit që dëshironi është përmes punës së palodhur dhe vëmendjes deri në detaje. Së shpejti, puna juaj do të tërheqë vëmendjen e një mbështetësi të rëndësishëm. Besoni instinktet tuaja kur bëhet fjalë për punët e zemrës. Nëse mendoni se dikush ka një interes ndaj jush, ju keni të drejtë. Ndiqni një impuls për t'i pyetur ata nëse duan të darkojnë me ju. Do të keni një kohë të mrekullueshme, pavarësisht dallimeve që keni.

Akrepi
A jeni fajtor që keni qëndrime snobiste? Adoptoni një këndvështrim më demokratik. Dikush që nuk ka ndonjë arsim zyrtar është shumë më i talentuar se rivalët e tij me diploma. Duke bashkuar forcat, ju do të prodhoni një punë të jashtëzakonshme.  Ndaloni të kapeni fort fort me mikun tuaj ose partnerin romantik. Duke inkurajuar interesin e tyre për subjekte dhe njerëz që nuk ju pëlqejnë, ju do të forconi marrëdhënien tuaj.

Shigjetari
Mbajtja e një mërie do të largojë mundësi. Vetëm se dikush ju ka trajtuar padrejtësisht nuk do të thotë që ju keni fatin të dështoni. Përkundrazi, ju keni edhe një arsye tjetër për të arritur në majë. Do të arrijë një ofertë e pazakontë pune, që duhet ta pranoni. Ju do të befasoheni se sa argëtim është kryerja e kësaj pune.
Bërja e diçkaje që është e dobishme dhe e bukur, do t'ju mbushë me krenari.

Bricjapi: Një keqkuptim me biznesin tuaj ose partnerin romantik do t'ju bëjë të zemëroheni. Ndiheni sikur gjysma tjetër po përpiqet t'ju sabotojë. Mundohuni t'i shihni gjërat nga këndvështrimi i tyre. Sa më shpejt të kujtoni dashurinë tuaj të vërtetë për ta, mund të arrini një kompromis. Të biesh në dashuri me shikimin e parë është një mundësi e veçantë. Ndihesh e pamundur t'i rezistosh sharmit të këtij sensualisti të zgjuar, por tani për tani ta mbash në një bisedë në internet derisa të dimë se është e sigurt të takosh njerëz të rinj.

Ujori
Kritikat e vazhdueshme do t'ju kthejë në një person të hidhur dhe të zemëruar. Në vend se të përqendroheni në atë që po shkon keq, kini parasysh bekimet që shpesh i anashkaloni. Një jetë në shtëpi të veçantë ju përshtatet mirë. Ju nuk keni ndërmend të jetoni në një kompleks banesash, ku secila ndërtesë i ngjan asaj të fqinjit. Duke investuar në një vend të mbushur me histori, ju do të kultivoni jetën private që keni dashur gjithmonë.

Peshqit
Objekti i dashurisë suaj nuk e kthen dashurinë tuaj. Mos e merrni personalisht. Ju me të vërtetë nuk jeni të përshtatshëm. Tregoni interes për dikë që ndan dashurinë për artin, muzikën dhe filmin. Të shkruani një libër, të regjistroni një podcast ose të filloni një blog do të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të gjetur njerëz me interes të ngjashëm. Audienca juaj do ta vlerësojë thellësisht perspektivën tuaj unike. Përgatituni të bëheni një njeri i famshëm.