HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 gusht nga Russell Grant

Dashi

Nuk do të keni humor të bashkoheni me miqtë tuaj aventurierë në disa nga planet e udhëtimit që ata po bëjnë. Nuk duhet të ketë shumë rëndësi për të tjerët nëse qëndroni apo shkoni, kështu që mos lejoni që një partner apo i afërm me qëllime të mira t'ju inkurajojë të bëni diçka që nuk dëshironi ta bëni. Shikoni terezinë tuaj. Ju meritoni pak paqe dhe relaksim.

Demi

Shtëpia është vendi ku dëshironi më shumë të jeni. Nuk do t'i thoni jo një ftese për një event social magjepsës pasi kjo është diçka që nuk do të dëshironit ta humbisni.

Binjakët

Mënyrat që mund të mendoni për të kaluar kohën tuaj nuk përfshijnë përgjegjësitë e punës dhe të shtëpisë. Nuk do të merrni shumë ankesa nga të tjerët për mungesën e angazhimit tuaj ndaj punës dhe çështjeve familjare.

Gaforrja

Një pjesë e suksesit tuaj sot do të jetë për shkak të insistimit tuaj për të vazhduar me disa punë vetë. Jeni të vendosur të arrini në krye të gjithçkaje dhe deri në këtë mbrëmje do të keni arritur të sistemoni shumë gjëra. Vetëm sigurohuni që të mos harroni të takoheni me miqtë që presin t'ju shohin këtë mbrëmje.

Luani

Njerëzit që kanë pasur vështirësi do të jenë të lehtësuar kur të pranojnë ofertën tuaj për të marrë përsipër një pjesë të ngarkesës së tyre. Do të futeni natyrshëm në një pozicion drejtues. Ju keni energjinë për të përballuar të gjitha sfidat me të cilat përballeni.

Virgjëresha

Ju duhet pak qetësi, por duhet t`u thoni të tjerëve sesi ndiheni. Një afërm që është në humor të mirë, nuk do t'ju lërë vetëm. Janë në humor për thashetheme dhe duan t'ju përfshijnë në planet e tyre për t'u argëtuar.

Peshorja

E gjithë vëmendja, dashuria dhe kujdesi që keni treguar në një marrëdhënie të ngushtë tani do të shpërblehet. Një partneritet që kishte qenë pak i vështirë, tani po kalon një periudhë më harmonike. Nëse jeni gati në një projekt, një ndihmë e papritur do ta bëjë shumë më të lehtë ecjen përpara.

Akrepi

Njerëzit po kërkojnë nga ju udhëzime. Edhe nëse keni pasur pak përvojë në një fushë të caktuar, përpiquni të jeni të qetë dhe të sigurt. Një projekt pune mund të hasë disa pengesa, por këto mund të kapërcehen, kështu që pavarësisht se si mund të ndiheni brenda vetes, u jepni të tjerëve përshtypjen se dini saktësisht se çfarë po bëni.

Shigjetari

Nëse jeni në një lidhje të përkushtuar dhe plane të përbashkëta janë duke u zhvilluar, mund të jeni në rrugën tuaj drejt suksesit. Jeni beqare? Një udhëtim mund të rezultojë të jetë më i këndshëm sesa pritej.

Bricjapi

Bisedat me anëtarët e moshuar të familjes suaj do të jenë magjepsëse. Do të dëgjoni për diçka që nga fëmijëria juaj është mbajtur e fshehtë nga ju. Kjo mund t'ju japë shumë arsye për të menduar, për të bërë edhe pyetje. Të tjerët do t`ju japin përgjigje.

Ujori

Nevoja për të rivlerësuar aftësinë tuaj për të fituar do të dalë në pah tani. Ju është dashur të përballeni me disa shpenzime shtesë që nuk i kishit parashikuar dhe kjo ju ka lënë pa fonde. Ju mund të jeni duke marrë në konsideratë marrjen e një pune shtesë ose një rritje të huamarrjes, por bëjeni këtë të fundit vetëm pasi ta keni menduar mirë.

Peshqit

Një partner apo dikush në familje dëshiron të bëjë ndryshime gjithëpërfshirëse. Ata presin miratimin tuaj. Edhe pse do të ndiheni të frymëzuar nga entuziazmi i tyre, shikojeni me qetësi dhe merrni parasysh gjithçka. Nëse kohët e fundit keni qenë në grindje me një fqinj, mund të jetë koha për të rikuperuar dhe për ta lënë pas këtë keqkuptim.