HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 janar nga Russell Grant

Dashi

Një partner ose familjar do t'ju akuzojë se keni bërë plane pa pëlqimin ose dijeninë e tyre. Mund t'ju duhet t'u kujtoni atyre se nuk keni nevojë për asnjërën nga këto. E dinit se ata do të kundërshtonin gjithsesi dhe e vetmja mënyrë për të pasur sukses në qëllimet tuaja ishte t'i mbani të fshehta.

Demi

Dikush i afërt pret mbështetjen tuaj. Duke qenë se ju u detyroheni atyre një favor të madh, duket se nuk keni zgjidhje tjetër veçse të ndiqni dëshirat e tyre. Nëse pranoni të merrni pjesë në një mbledhje shoqërore, kjo do të jetë sepse ndiheni të detyruar ta bëni këtë.

Binjakët

Dikush dëshiron të diskutojë diçka serioze dhe shpreson të ketë vëmendjen tuaj. Kjo do të thotë të fikni telefonin nëse njerëzit vazhdojnë t'ju dërgojnë mesazhe. Nëse nuk përqendroheni në atë që thuhet, lehtësisht mund t'i keqinterpretoni fjalët e tyre.

Gaforrja

Mund ta gjeni shpejt veten në një situatë ku ju dhe dikush që keni takuar kohët e fundit po shkëmbeni besim. Përpara se të zbuloni ndonjë sekret, duhet të dini se mund t'i besoni vërtet njëri-tjetrit. Mos flisni përpara kohe.

Luani

Kjo do të jetë një ditë e ngarkuar për ju në më shumë se një mënyra. Arsyeja pse po e shihni si një luftë është sepse shumë gjëra po ndodhin shpejt. Kurioziteti juaj do të ndizet nga thashethemet. Mos besoni gjithçka që dëgjoni.

Virgjëresha

Nuk po përshtateni mirë në një ekip. Do t'ju zhgënjejë që njerëzit që duhet të punojnë duket se preferojnë të qëndrojnë në këmbë duke bërë thashetheme.

Peshorja

Po filloni të kuptoni se sa të papajtueshëm jeni ju dhe një mik i ri. Dikush që e do vëmendjen dhe dramën do të përpiqet t'ju tërheqë në qendër të vëmendjes. Ky nuk është vendi ku dëshironi të jeni. Doni prapaskenën.

Akrepi

Nëse ndryshimet që po planifikohen kanë nevojë për diskutim të mëtejshëm, do të dëshironi ta përfundoni këtë sa më shpejt të jetë e mundur. Qëllimi juaj është të kaloni më shumë kohë në aspektet më të lehta dhe më të këndshme të jetës suaj. Ju i merrni përgjegjësitë tuaja seriozisht.

Shigjetari

Ndiheni të detyruar të merrni pjesë në një mbledhje familjare edhe pse e dini se një i afërm me të cilin nuk mund të merreni vesh do të jetë gjithashtu aty. Mund të duket e sjellshme të pranosh ftesën, por si do të ndihesh nëse shpërthen një debat që i mërzit të gjithë? Ju mund ta shmangni këtë duke qëndruar larg.

Bricjapi

Disa netë pa gjumë do të jenë për shkak të një dileme emocionale e cila mund të zgjidhet përmes një bisede me zemër të hapur. Keni shumë për të bërë dhe shumë për të menduar, por sigurohuni që të pranoni të flisni me dikë që ju nxit të viheni në kontakt me të.

Ujori

Një partner vepron pa pyetur se çfarë mendoni. Jeni të mërzitur nga kjo, por mos u bëni shumë të ashpër me ta. Jeni beqar? Një mik i vjetër do të vendoset në rolin e mblesit dhe do t'ju prezantojë me dikë me të cilin është e sigurt se do t'ia dilni mirë. Ju do të preferonit që ata të mos ndërhynin.

Peshqit

Marrëveshjet që mezi prisnit mund të shtyhen për një datë të mëvonshme. E keni pritur me padurim këtë ngjarje, por nuk mund të shkoni nëse shëndeti juaj nuk është aq mirë sa duhet.