Horoskop

Horoskopi për datën 7 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 korrik nga Russell Grant

Dashi

Ju jeni i shqetësuar dhe keni nevojë për një ndryshim të peizazhit. Nëse nuk mund të largoheni, të paktën filloni të planifikoni një udhëtim në të ardhmen. Ju mund të konsideroni për udhëtimet jashtë shtetit për të vizituar miqtë dhe të afërmit pasi të hiqen kufizimet.

Demi

Nëse dëshironi të largoni një zakon të keq ose të përmirësoni shëndetin tuaj, tani është koha më e mirë për ta bërë këtë. Anëtarësimi në një grup që ndan të njëjtat probleme me ju do t'ju japë një vend të sigurt për të biseduar me njerëz që ju kuptojnë. Mos u çuditni kur të kuptoni se ju shijon më shumë të përdorni biçikletën sesa të përdorni transportin publik.

Binjakët

Po filloni të pyesni veten nëse keni bërë zgjedhjet dhe vendimet e duhura. Mund të kishit bërë gjëra ndryshe? Sigurisht që po, por mund të mos kishit takuar dikë që tani është një pjesë e rëndësishme e jetës tuaj. Situata ka qenë e vështirë por keni mësuar shumë për veten tuaj përmes sfidave të fundit.

Gaforrja

Ju ndjeni që një njeri të cilin nuk keni arritur asnjëherë ta njihnit mirë, po përpiqet ta kthejë partnerin tuaj kundër jush. Ose duhet të përmbaheni sepse marrëdhënia juaj do të thotë shumë për ju, ose do të hiqni dorë dhe do t'i lini njerëzit e tjerë të ndërhyjnë në rrugën tuaj. Dikush do të befasohet se sa i vendosur mund të jeni.

Luani

Po lodheni shumë për të mbajtur një miqësi harmonike. Kurdoherë që ka mosmarrëveshje ju jeni ai që gjithmonë tërhiqet. Po filloni të humbni kontaktin me nevojat dhe ndjenjat tuaja, sepse gjithmonë i vendosni njerëzit e tjerë në vend të parë. Mos bëni ndonjë lëvizje të nxituar, që më pas mund të pendoheni.

Virgjëresha

Duhet të përshtateni me ndryshimet me të cilat nuk jeni të lumtur, por duhet të duroni. Do të ishte më mirë të pranoni që disa gjëra në jetën tuaj nuk do të jenë më të njëjtat përsëri. Emocionalisht, kjo është një sfidë por do kalojë. Gjërat e mira përfundimisht do të ndodhin së shpejti.

Peshorja

Njerëzit do të frymëzohen nga entuziazmi juaj për një kauzë të vlefshme. Mbledhja e parave për një përpjekje bamirësie do të jetë e dobishme. Falë punës dhe përkushtimit tuaj, një organizatë vullnetare do të marrë mbështetjen, paratë dhe burimet e nevojshme për të lulëzuar.

Akrepi

Do të duhet shumë përpjekje nga ana juaj për të mbajtur një partneritet. Po dilni nga rruga juaj për të kuptuar pse dikush po tregohet kaq kokëfortë. Njerëzit ndërhyjnë në rutinat e tua dhe po ju shqetësojnë me pakujdesinë e tyre. Vazhdoni të ndiqni mendimet tuaja.

Shigjetari

Çështjet e pazgjidhura midis jush dhe partnerit mbizotërojnë mendimet tuaja. Ju nuk mund të duket se mendoni për ndonjë gjë tjetër. Nuk është mirë të mbash emocionet brenda. Bisedoni me një mik të cilit mund t’i besoni. Ata do t'ju ndihmojnë ta shihni çështjen nga një këndvështrim tjetër. Nuk është një ide e mirë të mbani sekrete nga partneri juaj.

Bricjapi

Çështjet që lidhen me romancën, studimin dhe mundësitë e reja do të kenë pasoja shumë të mëdha. Vendimet e marra në të gjitha këto fusha mund t’i hapnin rrugën një kapitulli krejt të ri në jetën tuaj. Do të duhet guxim të hyni në shtigje të pashkelura, por keni nevojë për ndryshime dhe sfida. Ky është shansi juaj për të ecur përpara.

Ujori

Dikush në familje mendon se mund t`ju vërë kundër dikujt tjetër. Ju e dini mirë se çfarë ju takon. Lejojini njerëzit të bëjnë atë që duan të bëjnë. Gjithkush mban përgjegjësi për veprimet e veta.

Peshqit

Keni bërë kaq shumë përpjekje për të mbajtur një marrëdhënie pune, sa tani jeni të lodhur. Jeni gati për t`i lajmëruar nëse doni të vazhdoni më tej. Në vend që të prisni që ata të marrin një vendim, merrni kontrollin.