HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 maj nga Russell Grant

Dashi

Një marrëdhënie pasionante ka arritur në një udhëkryq. Një angazhim serioz me dikë që keni qenë duke u takuar është një mundësi e veçantë. Ka mundësi që partneri juaj të konsiderojë fillimin e biznesit të tij. Jepini mbështetjen tuaj të plotë. Lidhjet tuaja të gjera sociale do t'ju ndihmojnë të merrni licencën dhe lejet zyrtare që ju duhen për ta drejtuar këtë biznes në mënyrë të efektshme.

Demi

Pasi të punoni shumë me një partner përmes izolimit, do të arrini një qëllim të ndërsjellë. Pavarësisht nëse jeni duke blerë një shtëpi ose duke filluar një ndërmarrje të re biznesi së bashku, është e rëndësishme të festoni këtë pikë kthese. Mos u çuditni kur të dyve t`ju kërkohet të anëtarësoheni në një organizatë prestigjioze. Të gjithë e admirojnë mënyrën sesi ju e trajtoni njëri-tjetrin me respekt.

Binjakët

Rezultatet e një regjimi shëndetësor janë të këndshme. Në të kaluarën, keni pasur vështirësi për t'u angazhuar në një rutinë të tillë. Në vend që të hiqnit dorë këtë herë ia dolët ta çonit deri në fund. Tani keni arritur një nivel fuqie dhe fleksibiliteti që nuk e kishit menduar kurrë më parë. Pasi të keni marrë shpërblimet e punës që po bëni aktualisht, do të jeni gati për t’u trajnuar në një projekt edhe më ambicioz. Gjetja e punës suaj të ëndrrave do të jetë një qëllim i denjë. Filloni të dërgoni aplikime, sepse do pranoheni më shpejt nga sa prisnit.

Gaforrja

Keni arritur një nivel të ri të aftësisë dhe ndiheni krenar që bashkoheni në radhët e ekspertëve. Tani që keni një diplomë, certifikatë ose çmim, do të keni edhe një masë më të madhe lirie. Ju mund të zgjidhni çfarëdo detyre që dëshironi. Të jetosh jashtë vendit është një mundësi e veçantë. Nëse ju ofrohet një vend pune në një vend të huaj, merreni parasysh. Ritmi i jetës tuaj do të jetë shumë më i këndshëm.

Luani

Ka kohë që po ndjeheni të frikësuar. Largimi nga e kaluara do t'ju lejojë të realizoni talentin krijues. Në vend që të ndaleni te zhgënjimet, do të jeni të zënë duke provuar dhe duke bërë praktika. Ndryshimi do të jetë shumë fuqizues. Njerëzit tërhiqen shumë nga karizma juaj. Kalimi i kohës në internet nuk është idealja për ju, megjithatë, stili juaj dallues do të tërheqë shumë vëmendje.

Virgjëresha

Një projekt krijues mund të publikohet duke ju mbushur me krenari. Ju keni qenë të bekuar me talent dhe tani e gjithë puna juaj e vështirë po shpërblehet, duke ju bërë një emër të respektuar në këtë fushë. Dikush që i përgjigjet fuqishëm punës tuaj, do t'ju bëjë një kompliment të sinqertë. Kur ndiheni mirë, frymëzimi rrjedh si lum i fuqishëm. Një ide edhe më e mirë do t'ju ndodhë ndërsa jeni duke punuar.

Peshorja

Paratë që ju kanë borxh do të arrijnë më në fund tek ju, duke ju bërë që të merrni frymë lehtësisht. Jo vetëm që do të jeni në gjendje të paguani faturat, por gjithashtu mund të blini edhe disa gjëra luksi. Një ofertë e shkëlqyer pune është rrugës. Ju mund të bëni një jetesë më të mirë duke punuar në fushën e artit dhe argëtimit.

Akrepi

Erdhi koha për të hequr vëmendjen nga një partneritet dhe për të kënaqur nevojat tuaja. Një mundësi për të përfunduar një projekt krijues do t'ju mbushë me kënaqësi. Largojeni mendjen tuaj nga puna pasi të mbyllni disa gjëra dhe përqendrohuni plotësisht në punët e dashurisë. Një marrëdhënie romantike është në rrugë të mirë. Nëse jeni beqar, do të takoni dikë të veçantë në një seancë meditimi. Nëse e keni një partner, bëni plane provizore për disa ditë pushime së bashku, pasioni juaj i ndërsjellë do të nxitet.

Shigjetari

Pasi të keni harxhuar gjithë energjitë në punë, do jeni gati të bëni një pushim. Këshillohet qëndrimi në një vend të qetë ku mund të pushoni dhe të relaksoheni. Nëse keni menduar të zhvendoseni, mund të vizitoni në botën në mënyrë virtuale, deri kur të gjeni atë që ju pëlqen.

Bricjapi

Një punë në grup do të përfundojë, duke ju mbushur me kënaqësi. Falë aftësisë së të gjithëve për të lënë mënjanë egot e tyre për hir të punës, ju keni krijuar diçka me vlerë të qëndrueshme. Më në fund, i gjithë komuniteti mund të ketë harmoni. Njohja me fqinjët tuaj do të jetë më e dobishme sesa pritej. Kur të keni nevojë për ndihmë, do të keni shumë njerëz tek të cilët mund të mbështeteni. Në vend që ta keni mbi supe peshën e botës, do të ndjeni mbështetje.

Ujori

Të gjithë flasin për arritjet tuaja profesionale. Pasi të keni dhënë një performancë të përsosur, të gjithë do duan të punojnë me ju. Ndërkohë që jeni të shpërndarë me kërkesa për punë ju nuk keni ndërmend të lini punën tuaj të tanishme. Puna dhe njerëzit janë stimulues. Shumë nga miqtë tuaj nuk e besojnë që ju mund të fitoni kaq shumë para duke bërë atë që doni. Ata nuk e kuptojnë marrëdhënien midis pasionit dhe bollëkut. Është e lehtë të tërheqësh pasuri kur je i lumtur.

Peshqit

Miqtë ju mbushin me entuziazëm. Ju jeni të etur për të ndarë me ta atë që keni mësuar. Një person si ju njeh njerëz nga të gjitha fushat e jetës. Kur ndiheni të lidhur me fuqinë tuaj më të lartë, ju mund të lëvizni edhe malet. Adoptoni disa nga zakonet dhe praktikat për të cilat keni mësuar. Ata do t'ju mbajnë të përqendruar në atë që është e rëndësishme, dhe se si të argëtoheni sa më shumë të jetë e mundur.