HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 maj nga Russell Grant

Dashi

Mund të ndërmerrni rreziqe lirisht. Çfarë keni për të fituar? Çfarë mund të humbisni? Mos u përfshini me emocione. Jeni të tunduar për të marrë një rrezik në biznes ose financa. Përpara se ta bëni, sigurohuni që shanset janë në favorin tuaj.

Demi

Kujdes në çdo sport apo aktivitet fizik me të cilin mund të përfshiheni. Diçka mund të jetë jashtëzakonisht zhgënjyese. Ndiqni rregullat e shëndetit dhe sigurisë për të mbrojtur mirëqenien tuaj. Jeni kurioz mbi një incident që ka ndodhur dhe dikush do të ketë informacionin që ju duhet.

Binjakët

Keni energji për t'u futur me padurim në aktivitete në grup. Ju mund të kuptoni se çfarë presin dhe për çfarë kanë nevojë të tjerët nga ju. Nuk do kurseheni.

Gaforrja

E mira e miqve është se do të jenë gjithmonë aty për ju kur të keni nevojë. Përgjegjësitë mund t'ju mbajnë të lidhur me të njëjtin vend për një kohë të caktuar dhe kjo mund t'ju bëjë të ndiheni të kufizuar.

Luani

Dy mendje janë më mirë se një, pasi gjysma juaj tjetër tregon njohuri për problemet tuaja dhe ju jeni në gjendje t'i ndihmoni ata të zgjidhin një çështje emocionale. Ndihesh mirë të kuptosh se i dashuri yt është edhe shoku yt më i mirë. Jeni beqar? Ka shumë mundësi që një marrëdhënie platonike të kthehet në diçka më romantike.

Virgjëresha

Perspektivat për punë duken të mira pasi horizonte të reja profesionale kanë filluar të hapen për ju. Sa më shumë përpjekje të bëni për qëllimet tuaja, aq më të mëdha janë shanset për sukses. Një detyrë e rëndësishme po shkon mirë pasi një ekip punon në mënyrë harmonike së bashku. Përgjegjësitë janë të rënda, por do të lehtësohen. Filloni të planifikoni një pushim qetësues.

Peshorja

Ju dhe një partner jeni pothuajse gati të hiqni dorë nga përpjekjet për të zbehur dallimet tuaja. Nëse kjo marrëdhënie është e rëndësishme për ju, përpiquni edhe një herë. Duke qenë plotësisht të sinqertë me njëri-tjetrin, mund të filloni t'i rregulloni gjërat. Do të duhet ende kohë për të arritur një kompromis, por zemërimi do të zbehet dhe lumturia do ta zërë vendin.

Akrepi

Mos u habisni nëse pjesët e jetës suaj emocionale nuk duket se përshtaten. Trajtimi i çështjeve që shkaktojnë probleme do të sjellë një të ardhme më të mirë. Një marrëdhënie e ngushtë nuk është njësoj si më parë. Ju mund të keni tejkaluar njëri-tjetrin. Nëse një partneritet duket sikur ka kaluar datën e skadencës, mos e zgjatni agoninë.

Shigjetari

Argëtimi dhe arratisja mund të gjenden përmes miqësive dhe duke u përfshirë më shumë në një grup apo shoqëri. Marrëveshjet apo edhe marrëdhëniet e nisura tani do të kenë pasoja afatgjata. Jeni në humorin e duhur për të shfrytëzuar sa më shumë nga çdo mundësi që ju jepet.

Bricjapi

Përmirësimi i shëndetit dhe mirëqenies suaj do të jetë fuqizues. Nuk ka kohë si e tashmja për të nisur një program të ri ushtrimesh apo diete. Tendencat janë të mira nëse po bëni plane afatgjata me një partner. Ndërtimi i sigurisë emocionale dhe financiare është në krye të mendjes suaj.

Ujori

Jeni të lumtur të diskutoni për të vënë para dhe energji për të përmirësuar botën tuaj shtëpiake. Një familjar mund t`ju sugjerojë të prisni pak më shumë për të vënë në jetë planet tuaja. Do të dëshironi ta bëni atë tani. Nëse ju duhet të bindni dikë që idetë tuaja janë më të mirat, ai ka më shumë gjasa të pajtohet nëse i jepni pak kohë për të menduar për këtë.

Peshqit

Keni ngarkesa të rënda thellë brenda jush. Ato ju mbajnë zgjuar natën dhe ju e dini se do të vazhdojnë t'ju ndjekin derisa të bëni diçka që ju bën të ndiheni se jeni përballë tyre. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për nxjerrjen e një sekreti në shesh ose për të folur me një terapist, nuk mund të vazhdoni të ecni përreth duke u ndjerë në këtë mënyrë.