HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Një mik ose koleg mund t'ju afrohet për një favor dhe kjo do të thotë që të lini mënjanë disa nga angazhimet tuaja për të bashkëpunuar. A po bëhet kjo shumë një zakon? Mund të jetë koha për të përfshirë aktivitete që ju bëjnë të lumtur në axhendën tuaj.

Demi

Ju rrallë pushoni kur keni përgjegjësi mbi vete. Doni ta mbaroni gjithçka që keni në dorë, pa marrë frymë. Në të njëjtën kohë ju meritoni dhe pushim. Pra, mos u ndjeni fajtor për ta bërë këtë.

Binjakët

Të pushosh dhe të shikosh në heshtje që koha shkon është dita relaksuese që po ëndërron. Jeta nuk ka qenë e lehtë kohët e fundit, kështu që, pavarësisht nga ajo që dikush tjetër mund të thotë, të paktën për një ditë, pse nuk ndiqni thjesht pritshmëritë dhe dëshirat tuaja?

Gaforrja

Një arritje e përbashkët do t'ju japë më shumë besim për të provuar diçka që nuk do ta kishit konsideruar kurrë në të kaluarën. E keni të vështirë të kuptoni pse një koleg nuk mund t'ju tregojë të njëjtën konsideratë që ju tregoni gjithmonë për të. Ata nxitojnë për të përfituar nga natyra juaj e kujdesshme.

Luani

Është e rëndësishme të shprehni kreativitetin tuaj. Mos i rezistoni perspektivës për të provuar diçka të re dhe të ndryshme. Eksperimentoni me hobi dhe argëtime krijuese. Përfshihuni në një projekt aventure që ju mbush me pritshmëri dhe emocione.

Virgjëresha

Pothuajse çdo gjë mund të ndodhë kur ndiheni mirë. Koha do të fluturojë kur argëtoheni. Aktivitetet e përbashkëta ju japin një ndjesi pozitive dhe do të jeni të prirur të pranoni ofertën e një shoku.

Peshorja

Nuk mund të vazhdoni me planet që ju interesojnë juve derisa të dini sesi ndihet pjesa tjetër e palëve të interesuara. A duan të bashkohen me ju? Nëse jo, do të vazhdoni pa ta. Jepini kohë deri në fund të ditës për të vendosur.

Akrepi

Disa grindje të mëparshme në shtëpi ose në vendin e punës nuk kanë qenë të favorshme për të bërë plane e për të dakordësuar. Nuk jeni i vetmi që dëshironi të flini për problemet që janë përpara. Vetëm ashtu vështirësitë do të zhduken shumë shpejt.

Shigjetari

Të gjithë kanë nevojë për një pushim. Mos u tregoni shumë i ashpër me veten vetëm sepse ndiheni i plogësht. Miqtë do të zhgënjehen nga mungesa e entuziazmit tuaj për të mbështetur idetë e tyre, por është e pamundur të jeni energjikë dhe aktivë gjatë gjithë kohës. Ju duhet një pushim. Bëjeni atë prioritetin tuaj.

Bricjapi

Një ndryshim mendimesh në familje po prish marrëdhëniet tuaja dhe po e bën jetën në shtëpi të tensionuar dhe të përçarë. Ju nuk dëshironi të ngeleni jashtë, por kjo do të ndodhë nëse nuk diskutoni çështjen që shkakton grindje dhe nuk gjeni një kompromis të përshtatshëm.

Ujori

Një mik po e bën zakon të rregullt t'ju përfshijë në telashet e tij. Ju dëshironi të jeni aty për njerëzit që kanë nevojë për ju, por kur kuptoni se shumë nga problemet e tyre janë të atyre, mund t'i inkurajoni që t'i zgjidhin ato vetë.

Peshqit

Udhëtimi duket se nuk sjell asgjë tjetër përveç zhgënjimit. Pavarësisht nëse është një udhëtim i shkurtër apo i gjatë, do të ndiheni sikur koha po humbet përmes shpërqendrimeve, vonesave dhe devijimeve.