HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Në shumë fusha gjërat po kërkojnë për ju, kështu që ndaloni së menduari për atë që ju mungon dhe filloni të numëroni bekimet tuaja. Rritja e angazhimeve në punë do t'ju bëjë të kuptoni se keni një rol të rëndësishëm për të luajtur në vendin e punës.

Demi

Mos u shqetësoni kaq shumë. Jeni duke mbi-analizuar gjithçka. Kur humbisni veten në mendimet tuaja, e lejoni imagjinatën t'ju pushtojë. Një vendim është marrë dhe gjithçka që mund të bëni është të shpresoni se keni bërë zgjedhjen e duhur. Kujtojini vetes sukseset tuaja të fundit në vend që të ndaleni në dështimet e mundshme.

Binjakët

Ka diçka që mungon nga ekuacioni kur përgjegjësit nuk po i përmbushin premtimet e tyre. Një marrëveshje tashmë e vendosur nuk po funksionon siç duhet. Ju pyesni veten nëse jeni të vetëdijshëm për faktet e plota pasi ajo që ju thuhet dhe ajo që po ndodh nuk ka kuptim për ju.

Gaforrja

Duhet të ndiheni sikur jeni në të njëjtin nivel me dikë me të cilin punoni. Nëse jeni duke marrë më shumë përgjegjësi për një partner që nuk është i gatshëm për punën, përfundimisht kjo do të ndikojë në shëndetin dhe mirëqenien tuaj emocionale. Ju nuk mund të vazhdoni të jepni pa marrë asgjë në këmbim.

Luani

Mos mendoni se nuk mund të përmirësoni një marrëdhënie ose situatë që duket se po shkon keq. Eksploroni mënyra të reja për të përmirësuar jetën dhe interesat tuaja afatgjata. Ndiheni paksa fajtor që dëshironi më shumë liri, por kjo është një shenjë e qartë se është koha për një ndryshim.

Virgjëresha

Një diskutim i gjatë me dikë nga e kaluara që nuk e kishit menduar kurrë se do ta shihnit më, do t'ju çojë në një vendim të madh për të marrë. Çfarëdo që të zgjidhni, mund të ketë një ndikim masiv në të ardhmen tuaj. Ju duhet kohë për të menduar për të. Kjo nuk është diçka për të cilën mund të vendosni menjëherë.

Peshorja

Transaksionet ligjore dhe financiare po duken të mira. Nuk ka qenë e lehtë dhe duhet të ndiheni krenarë për mënyrën se si i trajtoni çështjet praktike. Ju keni më shumë qëndrueshmëri, fuqi qëndrueshmërie dhe elasticitet nga sa e keni kuptuar ndonjëherë dhe do të mahniteni nga ajo që mund të arrini me fuqinë e të menduarit pozitiv.

Akrepi

Sapo të lëvizni, të tjerët do të pranojnë me shpejtësi sugjerimet tuaja. Ka pasur mjaft diskutime dhe debate. Njerëzit nuk mund të vendosin se çfarë të bëjnë më pas për më të mirën. Ajo që nevojitet është që dikush të marrë masa. Kjo është arsyeja pse ju do të merrni iniciativën dhe kjo do t'i bëjë të gjithë të lëvizin.

Shigjetari

Është arritur një udhëkryq në një marrëdhënie. Ju mund t'ju duhet të rishikoni mendimet tuaja për këtë partneritet mjaft shpejt. Nuk është imagjinata juaj kur ndjeni atmosferë romantike që vjen nga dikush që deri më tani ka qenë vetëm një mik. Pyetja është: po ju a keni ndjenja për të?

Bricjapi

Po filloni të njihni kufizimet tuaja. Ju mund të shihni se ku mund të merrni përgjegjësinë në një projekt të përbashkët dhe ku duhet të tërhiqeni. Puna pranë një personi të talentuar ju ndihmon të identifikoni pikat tuaja të forta dhe të dobëta. Jo vetëm kaq, por ju mund të punoni për të përmirësuar aftësitë tuaja.

Ujori

Bëhuni gati të pranoni një ofertë udhëtimi në momentin që ju prezantohet. Jeni gati për një ndryshim. Nuk është e drejtë apo e natyrshme që ju të qëndroni në të njëjtin vend për një kohë të gjatë. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të vendosur prioritetet tuaja. Çfarë funksionon, çfarë jo dhe çfarë do të bëni për këtë?

Peshqit

Ky është një moment i mirë për të vendosur për një çështje familjare. Formuloni ide, vendosni një plan së bashku dhe veproni sipas tij. Nëse po mendoni të bëni disa udhëtime, mos e mbani atë vetëm si një mendim. Bëni një rezervim të caktuar. Kapërcimi i sfidave do t'ju bëjë një person më të fortë.