HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Nuk do ta merrni me dashamirësi ndërhyrjen e një shoku apo kolegu të vjetër. Kafshoni gjuhën, sepse kur të ofrojnë këshilla, do të jetë një udhëzim i arsyeshëm. Një kujtesë se një afat po afrohet shpejt duhet të jetë sugjerimi juaj për të bërë një përpjekje të vendosur për të përfunduar punën.

Demi

Edhe pse nuk do të rezultojë në ndonjë dëmtim serioz, një aksident i vogël do t'i bëjë ata që janë në pushtet të kërkojnë mënyra për të përmirësuar sigurinë. Nëse keni mendime për këtë, sigurohuni që t'i ndani ato me të tjerët. Pikëpamjet tuaja do të merren parasysh seriozisht.

Binjakët

Një partner apo dikush në familje nuk do ta kuptojë pse keni zgjedhur të ndiqni një rrugë të re karriere apo krijuese. Ata do të përpiqen të ndërhyjnë. Qëndroni në pozicionin tuaj dhe refuzoni t'i lini ata të ndikojnë tek ju. Kjo është diçka që duhet të bëni për veten tuaj.

Gaforrja

Pikëpamja pozitive e një miku ose të afërmi do t'ju frymëzojë. Do të jeni mirënjohës për gatishmërinë e dikujt për të dëgjuar pikëpamjet tuaja. Tregoni vlerësimin tuaj duke marrë në konsideratë edhe ndjenjat e tyre. Çështjet financiare do të marrin një rëndësi të shtuar dhe një marrëdhënie familjare do të rezultojë në disa marrëveshje të vlefshme.

Luani

Edhe pse keni ndjenja të forta për një ngjarje apo situatë, vendimet e marra në lidhje me karrierën, financat apo situatën ligjore duhet të bazohen në logjikë dhe jo në emocione. Përpjekjet tuaja të palodhura vlerësohen nga miqtë dhe kolegët më pak të sigurt.

Virgjëresha

Njoftimi i një miku se do të bëjnë ndryshime të mëdha në jetën e tij përkon me një kohë kur po hartoni plane të reja për të ardhmen tuaj. Ju e dinit se ata nuk do të ishin të kënaqur me zgjedhjet tuaja dhe dyshoni se ata po veprojnë në shenjë hakmarrjeje edhe pse ata do ta mohojnë këtë.

Peshorja

Po filloni të kuptoni se ka pasur gjëra që po ndodhin në jetën e një të afërmi më të vogël për të cilat nuk keni qenë në dijeni. Ju mund të ndiheni paksa fajtorë për faktin se i keni dhënë aq shumë rëndësi angazhimeve të jashtme, saqë nuk keni qenë të vvëmendshëm ndaj zhvillimeve familjare.

Akrepi

Mos i thoni vetes se do t'i përgjigjeni më vonë komunikimeve të rëndësishme pasi mund të shpërqendroheni dhe një mundësi do të humbasë. Një email nga shefi juaj, ose nga një zyrtar i lartë do të ketë pasoja interesante, por ju duhet të përgjigjeni në momentin që e merrni.

Shigjetari

Po bëhet gjithnjë e më e vështirë për të përballuar jetesën. Nëse të ardhurat tuaja duket se po zvogëlohen dhe ju duhet të siguroni për familjen tuaj, mendoni të shikoni për shtesat që mund të keni të drejtë. Ju mund të bëni një rritje page, por kjo kërkesë nuk do të merret me dashamirësi nga shefi juaj.

Bricjapi

Njerëzit do t'ju drejtohen kur problemet kanë nevojë për zgjidhje. Ju keni filluar të pyesni veten nëse përqendrimi në një fushë ia vlen gjithë shqetësimin. Pranojeni këtë sfidë dhe do të bëni disa hapa të rëndësishëm drejt një arritjeje të madhe.

Ujori

E dinit që një rol apo përgjegjësi e re nuk do të ishte e lehtë. Nuk e kishit pritur që kjo të shkaktonte aq stres sa po kaloni tani. Ju kishit menduar se do të kishte mbështetje kur të kishit nevojë, por nuk duket se është kështu. Merrni pak kohë për të menduar për lëvizjen tuaj të ardhshme.

Peshqit

Pjesëmarrja në një seminar apo intervistë do të hapë rrugën për një ndryshim në drejtimin e karrierës. Një ofertë pune do të jetë shansi juaj për të përdorur aftësitë krijuese në mënyra praktike. Së shpejti do të kultivoni lidhje me disa njerëz të ditur dhe të talentuar. Nëpërmjet vendosmërisë së plotë, ju mund të realizoni një ëndërr.