HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 prill nga Russell Grant

Dashi

Një sjellje me më shumë takt mund të bëjë një ndryshim të madh në mënyrën se si do ta shikoni me dikë që nuk e keni parë me sy të mirë. Ju mund të vini re një ndryshim të marrëdhenieve tuaja tani që po punoni në harmoni së bashku. Një diplomaci e vogël ju ka ndihmuar shumë. Ju mund të përpiqeni ta mbani mend këtë në të ardhmen kur të ndjeni se marrëdhëniet tuaja po tensionohen.

Demi

Njerëzit po shfrytëzojnë mediat sociale dhe dezinformimi po përhapet më shpejtësi. Mund t'ju kërkohet të punoni me një grup njerëzish për të gjetur zgjidhje dhe për të trajtuar situatën. Qëllimi juaj është t'u jepni informacion të tjerëve në një mënyrë që ata do ta kuptojnë. Qartësia është shumë e nevojshme.

Binjakët

Planet tuaja për të përmbushur një qëllim të dashur do të përmbushen me entuziazëm. Dikush do t`ju ndihmojë duke ju ofruar mbështetje. Një propozim për martesë do të vijë shumë shpejt. Ju dëshironi t'i jepni vetes më shumë kohë për të planifikuar dhe për t`u përgatitur.

Gaforrja

Bëni pyetje ndërsa merrni parasysh propozimet dhe sugjerimet e njerëzve të tjerë. Nëse një koleg po kërkon që ju të përfshiheni në një projekt fitimprurës, shikojeni me kujdes kontratën pasi mund të ketë kushte të bashkëngjitura që nuk janë të dukshme në fillim. Jini tepër të kujdesshëm në çështjet ku njerëzit e bëjnë të qartë se ata i konsiderojnë të panevojshme mendimet tuaja.

Luani

Një situatë që mund të duket dramatike do të harrohet shumë shpejt. Një mik do të përpiqet të ndërhyjë duke bërë disa sistemime. Nuk ka rëndësi se çfarë justifikimi po përdorin ata për të tërhequr vëmendjen tuaj, ju qëndroni tek qëllimet tuaja origjinale. Ata mund të kenë keqkuptuar diçka dhe kur ta kuptojnë këtë gjë do të kërkojnë falje.

Virgjëresha

Një gjë që nuk mund ta toleroni janë dembelët, puna e të cilëve është e dobët. Kur dikush përpiqet t`i bëjë bisht punës, mund të mendoni se nuk keni zgjidhje tjetër përveç se të merrni përsipër përgjegjësitë e tij. Ju mungon besimi në aftësinë e tyre për të kryer punën dhe meqenëse kjo punë duhet të bëhet, ju do të tregoni mënyrën më të mirë për ta trajtuar atë.

Peshorja

Entuziazmi për idetë që keni për të krijuar shtëpinë tuaj do t'ju frymëzojë edhe më tej. Do të jeni të etur të filloni me këto plane, por para se ta bëni, shikoni kostot. Ndoshta do të duhet të gjeni mënyra për ta bërë këtë projekt pa shumë shpenzime.

Akrepi

Varet nga ju nëse vazhdoni ose jo me një çështje ligjore ose financiare. Nuk është kurrë vonë për të ndryshuar mendim. Kontrolloni çdo pikë të një kontrate të propozuar. Çfarëdo që të bëni duhet të jeni të vendosur të bëni përpara dhe nuk do të keni keqkuptime.

Shigjetari

Ftesat shoqërore do të jenë të shumta, por ju duhet të jeni përzgjedhës se cilat duhet që të pranoni. Përveçse që nuk jeni në gjendje të jeni në dy vende në të njëjtën kohë, dyshoni se disa prej tyre do të anulohen. Zgjidhni një event që nuk ka të ngjarë të shkelë rregullat dhe kufizimet në orare.

Bricjapi

Mund të keni disa kushte financiare të rrezikshme për t'i kapërcyer. Kjo kërkon që ju dhe të gjithë të tjerët që janë të përfshirë në këtë projekt të jeni të ndjeshëm dhe të kujdesshëm. Një projekt për mbledhjen e fondeve mund të ketë disa probleme ku do të nevojiten prova për punën e kryer.

Ujori

Ju mund të mos udhëtoni jashtë vendit, por do të merrni një ofertë për të vizituar një vend ku nuk keni qenë kurrë më parë. Një ndryshim i ambientit është ajo që ju keni dëshiruar gjithmonë. Të jesh në gjendje të udhëtosh me një mik të mirë do të bëjë ditën tuaj të bukur. Do të ndiheni shumë mirë që po largoheni nga rutina juaj.

Peshqit

Mbajeni larg një fqinj i cili po pret një përgjigje për një ofertë për të cilën nuk keni pasur shumë kohë të mendoni. Ndiheni krenar për një të afërm që ka arritur të heqë dorë nga një zakon i keq. Kjo do t'ju frymëzojë të mendoni që edhe ju duhet të hiqni dorë nga diçka që nuk është e mirë për ju. Ndiqni shembullin e tyre dhe do të keni shumë sukses.