HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 qershor nga Russell Grant

Dashi

Dikush ka fshehur disa gjëra të natyrës financiare apo të biznesit. Kjo do të dalë në dritë dhe do të dëshironi ta bëni ballafaqimin me të një prioritet. Provat janë zhdukur dhe do jetë disi e ndërlikuar për të vërtetuar atë që doni.

Demi

Dikush në familje do të njoftojë se ka marrë një vendim dhe kjo përfshin ndryshime që ata synojnë të bëjnë. Ju mund të duhet të përshtatni rutinën tuaj tashmë. Mund të ndiheni të emocionuar për premtimet që duket se ofrojnë mundësi të reja.

Binjakët

Ju filloni të shihni rezultatet e një projekti të cilit i keni kushtuar shumë kohë dhe përpjekje. Një arritje e kohëve të fundit do t'ju japë shumë arsye për të qenë të kënaqur. Konfirmimi i një pune të re ose rezultatet e një testi apo interviste do t'ju ofrojnë diçka për të festuar.

Gaforrja

Një dhuratë ose mesazh nga një mik do t'ju japë përshtypjen e fortë se ata janë gati të kërkojnë falje pas një debati të kohëve të fundit. Nuk ka rëndësi nëse ata kanë bërë një akuzë të rreme apo ju i keni keqkuptuar fjalët e tyre; ajo që është jetike për këtë miqësi është që të zgjidhni mosmarrëveshjet tuaja.

Luani

Ju shkëlqeni kur jeni duke u argëtuar. Bëni atë që ju bën të lumtur dhe kjo do të frymëzojë edhe të tjerët, të kënaqen dhe të jenë krijues. Aktivitetet në grup ju ndihmojnë të mësoni më shumë për veten tuaj. Një përpjekje ekipi do të sjellë një arritje të vlefshme.

Virgjëresha

Një valë intensiteti dhe veprimi ju mban në lëvizje. Jeta po përshpejtohet dhe ju jeni në mes të gjithë aksionit. Është e vështirë të vazhdosh me gjithçka, por të gjitha po i menaxhon shumë mirë. Ju mund t'i bëni gjërat të ndodhin dhe të tjerët po kërkojnë nga ju t`i udhëhiqni.

Peshorja

Qëndroni të qetë dhe mbani nën kontroll emocionet tuaja kur një diskutim ndizet. Aty ku ka konflikt, mund të përdorni taktin dhe aftësinë tuaj natyrore për të ndikuar tek të tjerët për më mirë. Duke qëndruar prapa, do të vini re opsione të reja që të tjerëve u kanë humbur për shkak të debatit shumë të gjatë.

Akrepi

Keni kaluar disa vështirësi dhe ka ende aspekte apo çështje që mbeten të pasigurta. Ju e kuptoni se do të ketë përfitime nga qëndrimi në prapaskenë ku mund të shikoni, dëgjoni dhe vëzhgoni në mënyrë që të zbuloni më shumë. Nuk mund të ndiheni të kënaqur me asgjë që është në një nivel sipërfaqësor. Prirja juaj është të gërmoni më thellë.

Shigjetari

Një situatë po bëhet shumë kufizuese. Biseda me dikë që ka kaluar diçka të ngjashme do t'ju ndihmojë të jepni ide se çfarë të bëni më pas. Jeni gati të çliroheni nga lidhjet që ju bëjnë të ndiheni të kufizuar. Duhet të gjeni një rrugëdalje. Lejimi i krijimtarisë suaj të rrjedhë natyrshëm mund të jetë relaksues. Vallëzoni, këndoni, shkruani ose pikturoni.

Bricjapi

Dikush i afërt dëshiron të bisedojë me ju. Ju e dini se nuk do t'ju pëlqejë ajo që ata do të thonë dhe për këtë arsye po i shmangni qëllimisht. Jeni në mes të një kapitulli të jetës tuaj, kur çështjet e punës dhe shëndetit ju zënë shumë kohë. Edhe pse duket se asgjë nuk ndodh shumë shpejt, ju po bëni përparim të qëndrueshëm.

Ujori

Nuk e kishit pritur ta gjeni veten përballë dikujt që e merr gjithçka shumë seriozisht. Këmbëngulja e tyre për të arritur gjithçka perfekt do t'ju ngadalësojë. Megjithatë, ndërsa jeni duke pritur që ata të sigurohen që të gjitha detajet janë të sakta, ju mund t'i jepni disa punë që kërkojnë vëmendjen tuaj.

Peshqit

Nuk mund të jeni gjithmonë personi që të tjerët duan të jeni. Është koha për të hequr atë maskë që mbani përpara botës dhe të jeni i vërtetë. Një mesazh do t'ju japë diçka për të pasur parasysh. Edhe nëse nuk keni planifikuar asgjë për fundin e ditës, duket sikur dikush tjetër e ka bërë.