HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 shtator nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 shtator nga Russell Grant

Dashi

Shumë biseda dhe veprime të pamjaftueshme po fillojnë t'ju bëjnë të ndiheni nervoz. Jeni të lodhur duke duruar biseda të gjata kur thjesht dëshironi të vazhdoni me punën tuaj. Ju keni filluar të dyshoni se një person në veçanti po përpiqet qëllimisht ta pengojë këtë projekt.

Demi

E vlerësoni kur dikush që është më i vjetër ose më me përvojë ju jep këshilla, por nuk keni pse t'i pranoni ato. Është mirë që disa njerëz t'ju tregojnë se si të ecni në biznesin tuaj, por gjërat kanë ndryshuar dhe metodat e reja që po prezantoni mund të kursejnë shumë kohë dhe energji.

Binjakët

Do t'ju kërkohet të moderoni një debat. Ndjenjat e forta shprehen në një situatë shumë të ngarkuar. Ju pranoni dhe respektoni nevojën që të gjithë të thonë fjalën e tyre, por kjo duhet të menaxhohet në mënyrë që njerëzit të mos bëhen shumë argumentues. Ruani gjakftohtësinë dhe inkurajojini të tjerët të bëjnë të njëjtën gjë.

Gaforrja

Para se të blini diçka, shikoni mirë se çfarë është e përshtatshme për ju. Nëse një shitës, ose agjent bëhet shumë bezdisësh, mos blini asgjë vetëm për të kënaqur këtë njeri. Diskutojini planet tuaja me dikë në familje që mund t'ju japë këshilla të arsyeshme.

Luani

Diçka emocionuese ndihet në ajër dhe kjo i bën të gjithë të shpresojnë për gjëra më të mira që do të vijnë. Do të bëni çmos për të qenë pozitivë, por pas gjithë asaj që keni kaluar, nuk do të keni pritshmëri shumë të larta.

Virgjëresha

Durimi juaj po pakësohet kur dikush që supozohet se do t'ju ndihmojë të merrni një vendim të përbashkët është i paangazhuar. Ata vazhdojnë të refuzojnë të japin një përgjigje të prerë dhe për shkak se ju e dini se çfarë doni të bëni, jeni duke shpresuar se përfundimisht ata do të pajtohen me ju.

Peshorja

Keni një përshtypje të fortë se dikush nuk është i kënaqur me vendimet që merren. Ata mund të mos e thonë këtë, por ju e ndjeni shqetësimin e tyre dhe ndjeni gjithashtu se ata nuk janë të kënaqur të shprehin pikëpamjet e tyre në publik. Nëse i merrni më vete, mund t`i bëni të flasin.

Akrepi

Kur diskutoni një çështje që është e rëndësishme për ju, mund të ndjeni sikur thjesht nuk mund të bini në një mendje me një partner apo mik të ngushtë. Mungesa e interesit të tyre ju befason dhe nëse doni ta vazhdoni këtë më tej, mund t'ju duhet të kërkoni diku tjetër për mbështetje.

Shigjetari

Do të pranoni nevojën për të reduktuar aktivitetet e ndryshme për argëtim, nëse doni të përparoni në fusha të tjera. Edhe pse përgjegjësitë tuaja aktuale nuk janë minimale, ju jeni mirë dhe e dini që çdo sakrificë e bërë do t'ia vlejë në fund.

Bricjapi

Mund të duket sikur për çdo lëvizje që dëshironi të bëni, dikush do të gjejë një arsye pse ju nuk duhet ta bëni atë. Shmangni veprimet impulsive. Kujdes nga vendimet e marra në flakë e sipër, se mund të digjeni.

Ujori

Besojini instinkteve tuaja dhe do të jeni ju ai që mund të përballoni më së miri një situatë të pazakontë ose të papritur. Tensioni në një përpjekje ekipi e bën të vështirë për ju të imagjinoni se planet e përbashkëta për të ardhmen do të shkojnë mirë. Disa njerëz do të braktisin shkollën para se të nisë ky projekt.

Peshqit

Dashuria është në ajër, por a po e teproni me kënaqësitë e vogla të jetës? Shikoni shpenzimet tuaja veçanërisht nëse jeni përpjekur t'i përmbaheni një buxheti. Zhytja në borxhe vetëm sa do t'ju futë në depresion dhe do t'ju shkaktojë sëmundje të lidhura me stresin. Qëllimi juaj kryesor duhet të jetë të kujdeseni për shëndetin dhe mirëqenien tuaj të përgjithshme