HOROSKOP

Horoskopi për datën 7 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 7 tetor nga Russell Grant

Dashi

Ju dhe familjarët tuaj mund të bini dakord të kënaqeni me ndonjë ekstravagancë. Mos humbisni shumë kohë duke u shqetësuar për atë që ka qenë ose çfarë do të vijë. Do të ketë përparim në shumë fusha. Kini besim në aftësitë tuaja.

Demi

Nëse dëshironi të kaloni momente të çmuara romantike, planifikojini gjërat tani përpara se ata të angazhohen me të tjera punë. Çështjet nga fillimi i javës janë peng në mendjen tuaj. Nuk duhet të jeni serioz gjatë gjithë kohës. Lejojini vetes luksin e relaksimit.

Binjakët

Ekziston dikush në të kaluarën që ju ka bërë keq. Do t'ju jepte kënaqësinë më të madhe që ata t'ju shohin duke ecur përpara për të provuar se nuk jeni më i shqetësuar për ta apo për këtë marrëdhënie. Vetëm kujdesuni që kjo të mos ju çojë në marrjen e një vendimi të vrullshëm që mund të mos jetë i duhuri për ju.

Gaforrja

Disa njerëz me të cilët po punoni kanë vështirësi në përballimin e punëve që mund t'i bëni me sy mbyllur. Ruhuni që të mos jepni përshtypjen se jeni tepër të sigurt. Ju keni një bollëk energjie që e bën këtë një kohë të shkëlqyer për të riorganizuar jetën tuaj, për të sistemuar rrëmujën dhe për të bërë ndryshimet e nevojshme.

Luani

Disa burokraci ligjore do të pengojnë një marrëveshje financiare. Do të duhet durim. Gjetja e anës qesharake të situatave që ju shqetësojnë ose ju zhgënjejnë do t'ju ndihmojë ta përballoni më lehtë. Mbi të gjitha, nuk duhet të shqetësoheni apo të mërziteni për çështje të parëndësishme.

Virgjëresha

Jeni në ankth nëse duhet të bëni gjërat tuaja apo të ndiqni mendimin e të tjerëve? Ju do ta peshoni këtë me shumë kujdes. Më shumë pavarësi do t'ju sillte lumturi dhe sukses më të madhe, por vetëm nëse nuk lejoni që kjo të kalojë në pa kontroll.

Peshorja

Keni kaluar pak kohë duke analizuar nevojat dhe dëshirat tuaja. Kjo është mënyra juaj për të marrë kontakt me ndjenjat tuaja të vërteta. Mund të jetë e mençur tani të dëgjoni dhe të tregoni pak mirëkuptim nëse dikush me të cilin jetoni zgjedh të bëjë diçka ndryshe. Vazhdoni të shikoni anën e mirë.

Akrepi

Nëse nuk ka gjasa të keni shumë kohë për veten tuaj gjatë ditës, planifikoni diçka të natyrës private më vonë. Ju mund të merrni pak kohë vetëm për të kapur gjërat e neglizhuara. Është e vështirë të kuptosh një familjar që është i paparashikueshëm. Ju mund të dëshironi që ata të kishin më shumë kontroll mbi emocionet e tyre.

Shigjetari

Mund ta sulmoni me entuziazëm një detyrë vetëm për të kuptuar më vonë se kjo ishte krejtësisht e panevojshme. Nuk do të jetë faji juaj, por një koleg nuk ka qenë aq i organizuar sa duhet të ishte. Dikush i afërt do të duket tepër i ndjeshëm. Do t'ju duhet të punoni shumë nëse doni t'i mbani ata të lumtur.

Bricjapi

Kolegët nuk po ju ndihmojnë shumë. Disa duket se janë më të disponuar për t'u dukur sesa për të bërë ndonjë gjë serioze. Ju po punoni si të tërbuar duke u përpjekur të kompensoni dembelizmin e tyre. Nuk duhet ta vuani sjelljen e tyre në heshtje. Diçka pothuajse e mbinatyrshme do t'ju japë juve dhe një shoku shumë arsye për të folur.

Ujori

Gjithçka që dëshironi është paqja dhe qetësia. Arsyeja pse po filloni të ndiheni kështu është për shkak të kërkesave që shefi, kolegët dhe miqtë tuaj po bëjnë ndaj jush. Pasi të keni mbaruar një detyrë të vështirë, do të jeni në gjendje të punoni për të gjetur një ekuilibër më të mirë midis jetës suaj private dhe profesionale.

Peshqit

Miqtë që kishin thënë tashmë se ishin të zënë sot do të jenë në kontakt. Ka pasur një ndryshim në planet e tyre që i lë të lirë të bashkohen me ju. Kjo, nëse ende dëshironi shoqërinë e tyre. Financat pritet të përmirësohen kur të ardhurat tuaja do të rriten ngadalë.