HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Nuk do t'ju shqetësojë nëse të tjerët shikojnë nga ju për të organizuar një udhëtim në grup ose një mbledhje të madhe festive. Udhëtimi, si për biznes ashtu edhe për kënaqësi, do t'ju japë një shans për të fituar përvoja të reja. Çfarëdo që të merrni përsipër, do ta keni sukses. Mos u habitni kur njerëzit fillojnë t'ju shikojnë me admirim të sinqertë.

Demi

Jo të gjitha planet do të shkojnë siç pritej, por një mik me të cilin po kaloni kohë do të ketë aftësinë për të krijuar një atmosferë relaksuese. Ju madje mund të shijoni ndonjë ngjarje të paparashikuar që ndodh. Dikush që ju njeh mirë do të impresionohet nga shkathtësia juaj. Ata e dinë se sa e vështirë mund të jetë për ju të përballeni me të papriturat.

Binjakët

Shpresoni të gjeni kohë për të marrë pjesë në një mbledhje fondesh, ose në një event bamirësie që tani është duke u planifikuar. Bisedat e gjalla do t`ju kënaqin. Komunikimi i mirë dhe ndarja e interesave me njerëz me të njëjtin mendim është arsyeja e suksesit të përpjekjeve tuaja aktuale.

Gaforrja

Asgjë nuk ju bën të ndiheni më të lumtur sesa të dini se po kënaqni familjen dhe miqtë tuaj. Ju vjen natyrshëm të kujdeseni për të tjerët dhe të ushqeni marrëdhënie. T`i bësh njerëzit që do të ndihen të veçantë dhe të bësh gjëra për ta nuk është një punë e përditshme, por një kënaqësi. Dikush i afërt do të marrë një intervistë për një punë për të cilën ka aplikuar së fundmi.

Luani

Një çështje parash duhet të zgjidhet sa më shpejt që të jetë e mundur. Nëse nuk jeni në gjendje ta diskutoni këtë me një partner, mund të tundoheni të vazhdoni dhe ta trajtoni vetë. Kjo mund të jetë mënyra e tyre për të shmangur problemin. Mund t'ju duhet të adoptoni një qasje më të ashpër dhe t'i detyroni të tjerët të përballen me përgjegjësitë e tyre financiare.

Virgjëresha

Pasi puna e zakonshme e ditës të ketë përfunduar, mezi prisni të visheni për të shkuar në një festë apo ngjarje shoqërore këtë mbrëmje. Jeni beqar? Mos u habitni nëse ndiheni të tërhequr thellësisht nga dikush që takoni. Ky person ka të ngjarë të luajë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj në të ardhmen.

Peshorja

Mund të ndjeni se dikush nuk është i kënaqur me sjelljen tuaj të kohëve të fundit. Po bëhet e qartë se një i afërm ka filluar të ndihet i lënë pas dore. Ju mund të pranoni se u keni dhënë shumë kohë angazhimeve të jashtme dhe do të ndiheni më mirë sapo t'u jepni atyre që doni, më shumë vëmendje dhe dashuri.

Akrepi

Do të ndiheni të mërzitur me veten nëse përfshiheni aq shumë për të ndihmuar dikë të zgjidhë problemet e tij, saqë do mungoni diku tjetër. Ka të ngjarë ta gjeni veten në vendin e gabuar, në kohën e gabuar për të humbur një mundësi që do ta kishit dashur. Një mik do të harrojë t'ju falënderojë për të gjitha sakrificat që po bëni në emër të tij.

Shigjetari

Një koleg që kënaqet me plotësimin e formularëve do t'ju ofrohet të bëjë gati disa nga dokumentet tuaja. Korrespondenca trajtohet shpejt dhe me efikasitet. Gjithçka që merrni përsipër duket se shkon pa probleme dhe detyrat e rutinat tuaja të zakonshme do të përfundojnë në gjysmën e kohës së tyre të zakonshme.

Bricjapi

Mos u tundoni të përdorni kartën tuaj të kreditit për të blerë dhuratat e Krishtlindjeve. Nëse planifikimi i një kohe argëtuese për familjen tuaj do të thotë të hyni në borxhe, frenoni shpenzimet tuaja. Javët e ardhshme do të jenë të shtrenjta. Nëse ju, partneri juaj dhe familjarët mund të arrini një marrëveshje mbi zakonet tuaja të shpenzimeve, kjo do t'i bëjë gjërat shumë më të lehta.

Ujori

Negociatat mund të jenë në fazat e hershme, por kjo nuk ju pengon të parashikoni atë që do të vijë. Ju keni një ndjenjë të fortë se ndryshimet që do të ndodhin do të funksionojnë në dobinë tuaj. Ky qëndrim pozitiv do të tërheqë një mundësi të artë.

Peshqit

Jeni të ndarë mes asaj që pret familja juaj dhe një ftese nga vjehërrit. Ndarja e kohës mes familjeve gjatë Krishtlindjeve po ju shkakton dilemë. Për të komplikuar problemin, dikush i afërt do të rezistojë ose do të injorojë çdo sugjerim që shkon kundër pritshmërive të tyre.