HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 janar nga Russell Grant

Dashi

Ju thjesht dëshironi të dini nëse dikush i afërt do të angazhohet për marrëveshje të reja apo do t'i kundërshtojë ato dhe do të përpiqet t'ju bllokojë rrugën? Ju e dini se kanë frikë dhe ndaj frenohen.

Demi

Mendoni me kujdes nëse keni një mundësi tjetër për të rënë dakord për një marrëveshje nga e cila u larguat kohët e fundit. Edhe pse ka çështje që ju shqetësojnë, bini dakord për një kompromis. Nëse qëndroni kokëfortë, kjo derë do t'ju mbyllet përgjithmonë.

Binjakët

Një hapje e re karriere, ose shansi për t'u bashkuar me një grup është diçka për t`u menduar seriozisht. Ka të tjerë që e kanë synim këtë mundësi. Jini të vendosur për qëllimet tuaja. Lërini njerëzit të kuptojnë se jeni të interesuar dhe para se ta kuptoni, ajo që dëshironi do të jetë e juaja.

Gaforrja

Po vini re një përmirësim të madh në marrëdhëniet e ngushta. Romanca do të thellohet gjatë muajve në vijim. Ndërsa po vëreni se si familja dhe miqtë mbështeten tek ju më shumë se zakonisht, nuk e shihni këtë si shqetësim. Ju pëlqen të dini se po ndihmoni të tjerët.

Luani

Ju e dini se çfarë duhet bërë. Ju e dini se si do të veproni për këtë. Një fillim i hershëm do të jetë një mënyrë e mirë për të kaluar të gjitha punët në axhendën e sotme. Nuk do të shpërqendroheni nga asgjë e parëndësishme. Jeni të vendosur të përqendroheni te prioritetet.

Virgjëresha

Do të ftoheni të bashkoheni me një grup, ose ekip drejtues. Ka njerëz të tjerë që janë gjithashtu të interesuar dhe ju nuk doni të hyni në hakun e askujt. Megjithatë, ju jeni ai që e keni marrë ftesën, kështu që asgjë nuk ju pengon të ecni përpara.

Peshorja

Fqinjët që kanë debatuar duket se kanë arritur një marrëveshje mes tyre. Kjo do të sjellë një lehtësim të dukshëm në tensionin e komunitetit tuaj. Edhe dikush që ka qenë kritik me ju kohët e fundit do të tregojë një fytyrë më të përshtatshme sot.

Akrepi

Një ultimatum që bën dikush sot do të jetë i paarsyeshëm. Ju nuk do të dorëzoheni ndaj kërkesave të tyre joreale. Nëse ata mendojnë se mund t'ju diktojnë, do t'ju vijë një gjë tjetër. Ju thjesht do të largoheni nga situata.

Shigjetari

Mund të tërhiqeni gjatë një bisede të zjarrtë dhe të transmetoni diçka që ju është thënë në fshehtësi. Tani më shumë se kurrë ju duhet të respektoni besimin që njerëzit kanë dhënë tek ju. Nëse ju është thënë një sekret, mbajeni atë.

Bricjapi

Nëse gjithçka shkon sipas planit, së shpejti do të merrni një rol më të spikatur. Ju keni pritur me padurim për të dëgjuar informacion në lidhje me të ardhmen e një dëshire personale. Durimi është një virtyt dhe është po aq mirë që keni durim me bollëk.

Ujori

Ndalo pak dhe bëj një bilanc se si po përparon me planet dhe projektet personale. Pasi të mendoni për këtë, mund të kuptoni se disa qëllime që kanë qenë të rëndësishme kohët e fundit për ju, nuk duken më aq urgjente. Interesat e tjera kanë filluar t'ju marrin kohën dhe duhet t'u jepet më shumë prioritet.

Peshqit

Qëndroni të qetë dhe tregohuni të sjellshëm me një shef. Do të ndiheni të bezdisur të dini se dikush po ju shikon dhe pret që ju të bëni gabime.