HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 korrik nga Russell Grant

Dashi

Ju keni vënë nevojat dhe ndjenjat e të tjerëve për një kohë të gjatë para nevojave tuaja dhe është koha që ta bëni veten prioritet. Jeni beqar? Mund të keni kuptoni që dikush ju ka vërtet qejf. Nuk e kishit vënë re deri tani.

Demi

Jini të përgatitur që duhet të thelloheni më shumë në një propozim përpara se të merrni një angazhim të madh. Planet për të ardhmen po shqyrtohen. Kujdes duhet të bëni për të shmangur çdo kleçkë që mund të jetë në sfond.

Binjakët

Mendohuni para se të flisni. Do të jetë joshëse të jepni një përgjigje të sinqertë kur dikush të kërkojë pikëpamjet ose mendimin tuaj. Ajo që duhet të thoni është diçka që ata nuk duan ta dëgjojnë dhe përgjigja juaj mund t'i shqetësojë ata. Zgjidhini fjalët tuaja me kujdes.

Gaforrja

Përgjegjësitë kanë qenë të mëdha gjatë këtyre kohëve dhe pak mundësi keni pasur për të lëvizur. Organizohuni për t`u takuar me një mik të vjetër nëse ndiheni të vetmuar. Ndani një ose dy kujtime të lumtura. Biseda së shpejti do të fillojë të rrjedhë. Mund të bëni miq të rinj sapo të filloni të dilni më shumë.

Luani

Një mik apo koleg kërkon ndihmë për një temë në të cilën keni shumë përvojë. Pasi të përfshiheni, kjo mund të marrë shumë kohë, pasi ata mund të presin udhëzime në çdo hap. Pyetja është: sa ndihmë jeni të gatshëm dhe në gjendje të jepni? A keni vërtet kohë?

Virgjëresha

Një ndjenjë në rritje e nervozizmit mund të jetë një problem për t'u përballur. Ju nuk dëshironi të ndiheni të zemëruar me dikë, por ai ju ka zhgënjyer disa herë dhe justifikimet janë të dobëta. Po bëhet gjithnjë e më e qartë se ata kurrë nuk do të jenë shumë të besueshëm.

Peshorja

Ju keni një sërë idesh me të cilat mund të punoni dhe po i përpunoni brenda kokës, por zbatimi i tyre nuk është aq i lehtë. Fatkeqësisht, fuqia juaj e qëndrimit mund të mungojë dhe në momentin që diçka nuk shkon, do të dëshironi të hiqni dorë dhe të vazhdoni në plane të tjera. Kjo nuk është një mënyrë e mirë për të bërë përparim.

Akrepi

Gjithçka duket kaq e paqartë kur përpjekjet që po bëni për të nisur një projekt të ri duket se nuk ju çojnë askund. Nuk ka asnjë strukturë në ekipin tuaj, asnjë udhëzim të qartë dhe askush nuk e ka idenë se çfarë po bën. Ju mund të bëni më mirë duke e tërhequr pak veten dhe duke vazhduar me tuajën.

Shigjetari

Pikëpamjet që keni për një çështje fetare ose kulturore do të kenë të bëjnë shumë me përvojat fetare dhe sociale të rrënjosura që nga fëmijëria. Do të keni disa biseda në shtëpi në lidhje me këto tema.

Bricjapi

Po kërkoni brenda vetes një përgjigje për problemet që nuk zgjidhen lehtë. Analizimi i tepërt i ndjenjave tuaja vetëm sa do t'ju bëjë të ndiheni më të shqetësuar, konfuz dhe të pasigurt. Pse të mos bashkoheni në një ngjarje sportive, projekt komuniteti ose ushtrim për mbledhjen e fondeve për të hequr mendjen nga shqetësimet tuaja personale?

Ujori

Një bllokim mendor ose krijues mund t'ju pengojë të vazhdoni me një projekt që kishit shpresuar ta përfundonit sot. Duket se nuk mund të punoni aq shpejt sa kishit shpresuar. Keni pritur shumë nga vetja. Bashkimi i forcave me një mik të talentuar është një mënyrë për të kapërcyer këtë problem.

Peshqit

Ju jeni pro çdo gjëje që kërkon imagjinatë dhe kreativitet. Do të ndiheni mirë të jeni në gjendje të ndani aftësitë tuaja me të tjerët. Përveç kësaj, pa marrë parasysh sa përvojë keni, prapëseprapë mund të mësoni shumë duke studiuar metodat e njerëzve të tjerë dhe duke dëgjuar sugjerimet e tyre.