HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 maj nga Russell Grant

Dashi

Miqtë po ju kërkojnë të bëni një veprim të pamatur. Edhe pse jeni gati për aventura, kjo situatë është shumë e rrezikshme. Jini të sjellshëm, por të vendosur kur ta refuzoni. Kushdo që këmbëngul shumë që ju të bashkoheni me ta, duhet të shmanget. Një moment pasioni ka një efekt terapeutik. Kur jeta bëhet stresuese, ju gjeni strehë në krahët e partnerit tuaj. Nëse jeni beqar do të takoni dikë special në një grup diskutimesh.

Demi

Presioni juaj në punë do të krijojë pakënaqësi. Nëse doni të merrni rezultatet që dëshironi, trajtojini të gjithë me mirësjellje. Rezistojini tundimit për të nënshkruar një kontratë. Edhe pse kërkesa juaj për të filluar punë është e fortë, ju duhet të rinegocioni disa terma të padrejtë. Duke treguar që nuk mund të pranoni disa kushte, do të fitoni respektin e partnerit tuaj të ardhshëm të biznesit.

Binjakët

Kjo nuk është koha më e mirë për të shkuar në një udhëtim të largët. Do të duhet ta shtyni këtë udhëtim. Në vend të kësaj, lini shumë takime në internet. Fleksibiliteti është thelbësor për ta bërë këtë situatë të tensionuar dhe të qëndrueshme. Merrni frymë thellë dhe bëni më të mirën. Paratë nga një trashëgimi do t'ju lejojë të shikoni për një kurs të përparuar. Studimi do të ketë një ndikim të thellë në këndvështrimin tuaj. Falë entuziazmit të mësuesit tuaj, do ta shihni botën si një vend më miqësor.

Gaforrja

Ndarja e pasurisë do të jetë stresuese. Ju po merreni me një ngacmues të tmerrshëm që po përpiqet t’ju thyejë shpirtin. Mos bini pre e trukeve të tyre. Duhet të jeni të qëndrueshëm duke ruajtur ekuilibrin tuaj. Praktikimi i teknikave të relaksimit do t'ju ndihmojë. Përkushtimi i kohës në aktivitetet krijuese çdo ditë do ta mbajë gjallë shpirtin tuaj. Nuk ka rëndësi nëse luani muzikë, shkruani histori ose pikturoni peizazhe, ushtrimi i imagjinatës suaj do të krijojë një nivel të kënaqësisë që askush nuk mund ta shkatërrojë.

Luani

Një konflikt serioz me partnerin tuaj të biznesit ose partnerin romantik, ka ndikuar për keq tek ju. Keni nevojë për një jetë të pasur një jetë personale. Kushdo që hedh poshtë këtë dëshirë tuajën, ju zemëron. Të jesh vetëm do të bëjë që të kuptoni edhe më mirë dëshirat tuja. Mos kini frikë ta ndërprisni një  marrëdhënie nëse nuk ju shërben më. Kur jeni të vërtetë me dëshirat tuaja, do të arrini një nivel suksesi që kurrë nuk e kishit ëndërruar se do të ishte i mundur.

Virgjëresha

Problemet shëndetësore mund të ndodhin nëse ju nuk bëni një pushim nga puna. Edhe pse dëshira për punë është e admirueshme, ajo po fillon të tregojë efektin e kundërt tek ju. Punëdhënësi është mësuar që ju punoni sa për tre persona. Ju keni fituar një shumë të madhe parash për punëdhënësin tuaj. Nëse ata duan të punojnë me ju, duhet t'ju trajtojnë me respekt.

Peshorja

Një i ri ka dalë jashtë kontrollit. Arsyet për shpërthimet e tij janë të qarta. Ndaloni atë që po bëni dhe kaloni më shumë kohë së bashku. Në fillim, ai do të kundërshtojë. Nëse keni një zgjedhje midis marrjes së një rroge dhe fitimit të komisioneve  zgjidhni këtë të fundit. Ju jeni gjithmonë interpretuesi më i mirë në punën tuaj dhe meritoni të merrni një përqindje të fitimeve, pasi jeni përgjegjës për suksesin e kompanisë.

Akrepi

Merruni menjëherë me një problem hidraulik ose elektrik. Sa më gjatë të presësh të merresh me këtë çështje, aq më e ndërlikuar do të jetë zgjidhja. Zëvendësimi i një pajisjeje që përdorni rregullisht këshillohet shumë. Karizma juaj e fuqishme tërheq para, dashuri dhe mundësi krijuese. Vetëm një buzëqeshje do të bëjë që pengesat të zhduken. Kjo është një kohë e mirë për të aplikuar për një grant, hua ose bursë.

Shigjetari

Problemet e transportit janë frustruese. Nëse duhet të dilni jashtë qytetit bëjini gjërat më të lehta për veten tuaj duke marrë një ushqim, ujë dhe materiale leximi kudo që të shkoni. Në atë mënyrë, ju mund të jeni të qetë dhe të argëtohen ndërsa prisni. Dorëzimi i dokumenteve në një spital, universitet ose agjenci qeveritare është i rëndësishëm. Ju nuk dëshironi të humbisni një afat kohor. Nëse nuk jeni të sigurt se si t'i përgjigjeni pyetjeve të caktuara, telefononi agjencinë për udhëzime.

Bricjapi

Mbani pasuritë e çmuara në kasafortë. Nëse keni një portofol të mbushur me para dhe karta krediti vendoseni në një vend të sigurt nëse nuk jeni duke i përdorur ato. Masat paraprake i largojnë manipuluesit. Njerëzit që po kërkojnë të përfitojnë nga të tjerët po kërkojnë shenja të lehta. Kur ata shohin që rregullisht merrni masa të sigurisë, do të kërkojnë objektiva të tjerë. Kushdo që kërkon para, do të gjejë mënyrën më të thjeshtë për t'i marrë ato.

Ujori

Sjellja juaj do të krijojë probleme në punë. Kjo nuk është koha të insistoni të bëni gjërat në mënyrën tuaj. Duke bërë një punë saktësisht siç kërkon punëdhënësi juaj, do t'i hapi rrugën më shumë lirie. Të qenit lojtar i ekipit duhet të jetë përparësia. Njerëzit po ju kërkojnë përgjigje për një problem. Ju kënaqeni duke u besuar me këtë përgjegjësi. Krijimi i një mënyre alternative për të bërë gjërat do t'i bëjë gjërat më edhe më të sigurta, duke kursyer kohë, përpjekje dhe para.

Peshqit

Të përfshihesh në një intrigë të fshehtë do të krijojë shumë stres. Gjëja e fundit që ju dëshironi është të bëni dikë të pakënaqur sepse keni fshehur të vërtetën. Bëni kujdes për nevojat tuaja shpirtërore. Nuk ka rëndësi se si lidheni me fuqinë tuaj më të lartë. Kryerja e një rituali të shenjtë, lutja ose komunikimi me natyrën është kaq i rëndësishëm për shëndetin tuaj.