HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 maj nga Russell Grant

Dashi

Grupe të ndryshme të kontrolleve e bëjnë të vështirë punën tuaj. Duke vazhduar përpara, ju keni mësuar shumë nga sfidat e së kaluarës dhe do ta kaloni edhe këtë sfidë. Ju dëshironi të përgëzoni miqtë dhe kolegët tuaj që i kanë mbajtur projektet në këmbë edhe pse kanë kaluar disa kohë të vështira.

Demi

Një incident që do të ndodhë sot nuk do t’ju habiste nëse do të ishit përgatitur më mirë për këtë. Njerëzit nuk e kanë kryer punën aq mirë sa duhet. Mund të keni nevojë për të sjellë staf shtesë për t'u marrë me ngjarjet e papritura të ditës.

Binjakët

Udhëzime të reja pritet të publikohen në vendin e punës. Nëse gjithçka shkon sipas planit, kjo do të ndihmojë në lehtësimin e jetës. Keni ndjesinë që dikush po bën një përpjekje dashakeqe për të dëmtuar reputacionin tuaj. E gjitha çfarë po bëjnë është të tërheqin vëmendjen tuaj me sjelljen e tyre, por kjo gjë nuk do të sjellë ndonjë ndryshim për ju.

Gaforrja

Zgjeroni objektivin tuaj dhe ka shumë të ngjarë të merrni rezultate të arsyeshme. Një koleg i moshuar do të japë përshtypjen e tij për disa plane të reja dhe ju do të habiteni nga komentet e tij. Dikush mund t'ju bëjë një propozim interesant dhe ju do ta merrni në konsideratë seriozisht.

Luani

Do të qëndroni të ftohtë kur të tjerët të kenë një sjellje emocionale ndaj një problemi. Kjo do të vërtetojë se ju jeni i aftë për të zgjidhur gjërat me gjakftohtësi. Keni shumë ide, pikëpamje dhe mendime për të marrë në konsideratë para se të merrni një vendim të rëndësishëm.

Virgjëresha

Ka shumë gjëra që po ndodhin dhe kjo e bën të vështirë përqendrimin tuaj. Ju e ndjeni se ka shumë shpërqendrim dhe nuk do të bëni shumë përparim. Do të habiteni në fund të ditës kur të shikoni prapa dhe të kuptoni se sa keni arritur të bëni.

Peshorja

Një ndjenjë e mrekullueshme e bashkëpunimit e bën një takim të lidhur me punën më pak stresues sesa e prisnit të ishte. Njerëzit janë të etur të dëgjojnë pikëpamjet tuaja. Nëse jeni ngushtë me paratë dhe shqetësoheni për financat, flisni me një këshilltar financiar. Zgjidhja e këtij problem duhet të jetë shqetësimi juaj kryesor.

Akrepi

Ju jeni shumë të përqendruar dhe nuk do të doni të humbni kohën tuaj me njerëz që duan të merren me thashetheme. Ju e di se ku doni të shkoni dhe i dini hapat që duhet të ndërmerrni për të arritur atje. Do të jetë zhgënjyese të shikoni të tjerët të shpërqendruar. Ju do preferoni të merreni me disa gjëra vetë.

Shigjetari

Në vend që të lejoni ëndërrimet e ditës të kenë shumë ndikim tek ju, sigurohuni që është koka juaj ajo që drejton vendimet dhe veprimet tuaja. Sa më i kujdesshëm të jeni dhe sa më realist në zgjedhjet tuaja, aq më shumë shanse do të keni për të arritur qëllimet. Nëse jeni të etur të bashkoheni me një projekt të komunitetit është koha të shfaqni interesin tuaj.

Bricjapi

Një ngjarje shoqërore duket se do të vazhdojë siç është e planifikuar dhe kjo do të shkaktojë shumë gëzim. Miqtë nuk duan të humbasin asnjë moment. Strategjitë e kujdesshme do të diskutohen për t'i bërë ngjarjet sa më të sigurta të jetë e mundur.

Ujori

Ju jeni serioz në lidhje me një garë dhe hyni sepse jeni shumë të përqendruar dhe e dini se e keni të lirë rrugën drejt fitores. Ju do të merrni shumë kënaqësi dhe do të keni shumë shpërblime përmes punës me një ekip njerëzish të talentuar. Mos u habitni nëse ju jepen disa përgjegjësi të rëndësishme.

Peshqit

Ju jeni duke u lidhur me shumë njerëz të talentuar dhe interesantë në vendin tuaj të punës. Një ndjenjë optimizmi po ju rrethon. Diskutimet do t'ju ndihmojnë të shihni një situatë për të cilën jeni shqetësuar. Është një kohë e shkëlqyer për të qenë krijues. Imagjinata juaj nuk njeh kufij.