HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 mars nga Russell Grant

Dashi

Nevojiten diskutime për të adresuar sfidat e ngritura në vendin e punës. Një partner do të bëjë një njoftim që do t'ju befasojë. Ndryshimet që ata po planifikojnë do të jenë të papritura. Çdo zhgënjim do të kalojë pasi pranoni të ndryshoni planet tuaja për t'iu përshtatur ambicieve të tyre të reja.

Demi

Të jesh i detyruar të ndjekësh rutina dhe procedura të papërshtatshme do t'ju bëjë nervozë. Jeni të etur për të eksperimentuar me ide të reja. Ju dëshironi të provoni aktivitete të reja dhe të argëtoheni. Nuk do të jeni në gjendje të bëni gjithçka që mendoni brenda një dite, por kjo është një kohë e mirë për të filluar.

Binjakët

Ngjarjet do t'ju detyrojnë të keni një pamje afatgjatë të jetës ose të ngjarjeve që ndodhin rreth jush. Qëndroni të buzëqeshur ndërsa e gjeni veten që duhet të përballeni me çdo detyrim të papritur që shfaqet dhe përpiquni të jeni dashamirës ndaj historisë së vështirë të fatit të dikujt. Edhe pse rrethanat e tyre kanë filluar të ndikojnë në produktivitetin tuaj.

Gaforrja

Jini skrupulozisht të ndershëm në punë, marrëdhënie financiare dhe ligjore. Nevojitet më shumë këmbëngulje nëse doni të arrini një qëllim për të cilin po punoni. Mundohuni ta gjeni forcën brenda vetes për të vazhduar. Nëse punoni në sektorin publik, do të angazhoheni në ofrimin e kujdesit me cilësi të lartë.

Luani

Zhvillimi i anës tuaj artistike do të largojë tensionin. Romanca, argëtimet dhe karriera krijuese janë ndër mundësitë. Mund t'ju duhet të sqaroheni për një ekstravagancë të kohëve të fundit. Bëjeni këtë pa asnjë agresion.

Virgjëresha

Lajmet optimiste kanë të bëjnë me shitjen ose blerjen e ndonjë prone ose një marrëveshje qiraje. Ndryshimet që keni parashikuar do të vazhdojnë. Ngjarjet që po kaloni tani do të kenë një efekt të fortë në emocionet tuaja.

Peshorja

Mbani një sy vigjilent në shpenzimet tuaja. Mund të jetë befasuese se sa shpejt paratë ju ikin nga duart. Nëse nuk keni ende për të diskutuar idetë për një pushim të ardhshëm familjar, kjo është një kohë e mirë për të vendosur planet që tashmë keni marrë në konsideratë.

Akrepi

Hobi, sporti dhe aktivitetet e kënaqësisë janë më të kushtueshme nga sa e kishit imagjinuar. Një mik që ka më shumë para se sa mend, ju ka këshilluar për këto aktivitete për të cilat tani jeni penduar.

Shigjetari

Mendoni më shumë për ndryshimet që keni në mendje dhe që janë të orientuara drejt rrethanave familjare dhe shtëpiake. Ju duhet t'i keni planet të qarta në mendjen tuaj përpara se t'ua paraqisni ato të tjerëve ose të ndërmerrni veprime që nuk mund të ndryshohen lehtë, pasi të keni filluar. Mos hyni në mbrojtje nëse dikush ju ballafaqon me një problem që nuk e kishit menduar.

Bricjapi

Kërkesat nga jashtë mund t'ju sjellin një bashkëpunim të dobishëm ose mund të vendosni para shtesë në xhepin tuaj. Për këtë arsye, edhe pse rrethanat do t'ju detyrojnë të lini mënjanë planet personale, nuk do të hezitoni t'i jepni më shumë kohë çështjeve të tjera.

Ujori

Dikush i veçantë ka ëndrra të mrekullueshme. Mbështetja juaj do të jetë një faktor i rëndësishëm për të ndihmuar në mbajtjen e besimit të tyre lart. Mos përtoni.

Peshqit

Një magjepsje për vendet e huaja, kulturat dhe historinë do t'ju frymëzojë të rezervoni një festë. Një mik aventurier do t'ju japë disa ide të mira dhe megjithëse do të kënaqeni duke i dëgjuar të flasin për përvojat e tyre të shumta, disa nga këto nuk do të jenë për ju.