HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Një konferencë ose seminar në një vend të largët do të tingëllojë emocionuese, por entuziazmi juaj do të bjerë shpejt. Ju mund të mendoni se mund të kishit bërë një punë më profesionale për ta organizuar vetë këtë vetë, por do jetë vonë.

Demi

Diçka të cilës i jeni përkushtuar do të ketë një ndikim të madh në komunitetin tuaj. Do shikoni rezultatet. Ka qenë një rrugëtim i vështirë, por ia ka vlejtur. E ndjen peshën e historisë mbi supet e tua atëherë kur nuk je i sigurt nëse je i rraskapitur apo i ngazëllyer.

Binjakët

Një çështje që ju ka bërë përshtypje në të kaluarën ka filluar të ketë më shumë kuptim. Ju jeni në gjendje të zbërtheni të gjitha problemet që kanë shkaktuar gabime dhe keqkuptime. Jini krenarë për veten që keni arritur deri këtu. Tani mund të shihni një zgjidhje për ta çuar përpara këtë çështje.

Gaforrja

Një projekt përfundon dhe para se të mendoni për arritjen tuaj, do t'ju vijë një mundësi tjetër e ngjashme. Do ta pranoni dhe këtë herë keni përvojën dhe aftësitë me vete, që do t'ju ndihmojnë të lehtësoni sfidat që qëndrojnë para jush.

Luani

Defektet teknike, mesazhet e padorëzuara dhe dosjet që mungojnë, ju pengojnë të vazhdoni përpara. Marrëdhëniet me më të mëdhenjtë janë të tensionuara, sidomos brenda vendit të punës. Vonesat që ndodhin janë jashtë kontrollit tuaj.

Virgjëresha

Një situatë e kaluar po ndikon ende në të tashmen. Ju po bëni çmos për t'u çlodhur dhe për t'u marrë me këtë sa më mirë që mundeni. Keni pritur gjatë për të parë fundin e kësaj çështjeje dhe ajo që do të ndodhë sot do t'ju çojë një hap më afër këtij qëllimi.

Peshorja

Shqetësimet ju pengojnë. Është koha për t'i hedhur një vështrim objektiv këtyre pasigurive. Dikush po kërkon shumë nga ju. Një marrëdhënie e mirë kërkon dhënien dhe marrjen, ndarjen dhe kujdesin.

Akrepi

Ju dëshironi të jepni një shembull të mirë për anëtarët e rinj të familjes. Kjo është arsyeja pse nuk do të dorëzoheni kurrë edhe kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç pritej. Një zgjidhje e re për një problem do të zbulohet. Kjo do t'i vendosë gjërat në perspektivë dhe do t'ju çojë drejt qëllimit tuaj.

Shigjetari

Planet për të cilat keni qenë të ngazëllyer do të dështojnë para se të gjejnë një terren. Për zhgënjimin tuaj, të tjerët që janë të përfshirë do të humbasin papritur interesin ose do të kenë gjëra të tjera që duhet të bëjnë. Ju dëshironi që ata ta kishin marrë këtë më shumë konsideratë përpara se të bënin premtime që nuk kanë qenë në gjendje t'i përmbushin.

Bricjapi

Interesohuni për atë që po ndodh në shtëpi. Një i ri, një i dashur ose dikush në familje ka nevojë për ju dhe i mungon shoqëria juaj. Ju i merrni përgjegjësitë seriozisht, por a jeni duke u fokusuar shumë në çështjet e biznesit (punës) dhe shqetësimet e jashtme?

Ujori

Shqetësimet, shpërqendrimet dhe kërkesat nga të tjerët ju kanë penguar të ndiqni interesat tuaja. Papritur do të kuptoni se keni synuar në drejtimin e gabuar. Jeni të vendosur të kaloni pak kohë për të menduar se çfarë po bëni, ku po shkoni dhe si mund të arrini atje.

Peshqit

Mos hiqni dorë nga idetë e reja nëse dikush që është në moshë ka probleme me përshtatjen me planet tuaja më inovative. Këmbëngulni dhe ata do të vijnë tek mënyra juaj e të menduarit. Ju keni filluar të kuptoni se i keni të gjitha prioritetet tuaja të gabuara. Nuk do të jetë e lehtë të riorganizoni jetën tuaj, por përpjekja që bëni për ta bërë këtë do të jetë pozitive.