HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Mos u nxitoni dhe mos u tregoni shumë të vrullshëm. Nëse jeni duke nisur një udhëtim, pritjet e gjata në aeroporte, stacione treni dhe vështirësitë teknike mund t'i prishin gjërat. Acarimet mund të shmangen duke zgjedhur udhëtime në distanca të shkurtra, duke qëndruar afër shtëpisë ose thjesht duke u përgatitur paraprakisht për vonesat e mundshme.

Demi

Asgjë nuk ju pengon të kujdeseni për interesat tuaja gjatë punës si pjesë e një ekipi. Një qëllim personal do të arrihet brenda një grupi. Kjo do t'ju çojë drejt arritjeve të mëdha dhe të mira. Angazhimi për një partneritet do të jetë fillimi i një lidhjeje që do të bëhet më e çmuar për ju se ari.

Binjakët

Ju mund të bëni një ndryshim në jetën tuaj. Gjithçka që ju nevojitet është të keni besim në aftësinë tuaj për t'i kthyer ëndrrat në realitet. Vazhdo nëse ka diçka që e dëshiron vërtet. Lërini njerëzit që mund të jenë në gjendje t'ju ndihmojnë, në mendimet tuaja.

Gaforrja

Për ju dhe partnerin, shoqëria e të dyve është ajo që ka rëndësi. Pjesa tjetër e botës vazhdojnë t'ju pengojnë. Të largoheni për pak kohë së bashku nuk do të jetë aq e lehtë. Po pse të mos planifikoni një fundjavë romantike diku më vonë gjatë muajit?

Luani

A jeni të motivuar për të arritur një qëllim të lartë? Nëse ka ndonjë gjë që nuk shkon në lidhje me metodat tuaja, do ta zbuloni. Jeni të vendosur të fitoni miratimin e shefit tuaj dhe lëreni cilësinë e punës suaj të jetë pika juaj më e madhe.

Virgjëresha

Ju tërheq ideja për të bërë gati valixhet dhe për të shkuar në udhëtim. Duke vepruar kështu, do të zbuloni se në jetë ka edhe kënaqësi sesa vetëm punë dhe përgjegjësi. Aktivitete të reja në lidhje me shëndetin, lënia e një zakoni të keq ose fillimi i një rutine të re ushtrimesh janë duke u marrë në konsideratë.

Peshorja

Do të dëshironit të bashkoheni në planet sociale që miqtë po bëjnë, por jeni të vetëdijshëm për koston. Mos u angazhoni në aktivitete, ngjarje që vërtet nuk mund t'i përballoni. Ka shumë gjëra të tjera që mund të bëni për t'u argëtuar dhe për të cilat nuk do të hyni në borxhe.

Akrepi

Njerëzit po mbështeten tek ju dhe ju e dini se do të dëmtoni reputacionin tuaj nëse i zhgënjeni. Qoftë miqësia, familja apo puna, bëni një përpjekje të veçantë për të përmbushur të gjitha premtimet e bëra. Sinqeriteti dhe besnikëria janë gjithçka. Do të përfitoni më shumë nga një ngjarje nëse jeni spontan.

Shigjetari

Nuk mund të ketë asgjë romantike apo emocionuese në atë që po bëni, por ju keni marrë përsipër një punë të rëndësishme dhe pa marrë parasysh se cila është sfida, do ta përfundoni atë. Mund t'ju kërkohet të punoni me një koleg nga një departament tjetër për herë të parë. Ky do të jetë hapi i parë drejt krijimit të një miqësie të suksesshme.

Bricjapi

Një koleg duket se mendon se nuk ka asgjë të keqe të mos paraqitesh në punë sa herë që nuk është në humor për punën, por një shef është mbi ta dhe nuk ka gjasa që ata të shpëtojnë nga taktika të tilla dembele. Ju po vazhdoni me jetën dhe po bëni më të mirën që mundeni dhe nuk keni kohë për thashetheme.

Ujori

Ka zgjidhje për çdo problem. Nëse po kërkoni një mënyrë për të përmirësuar aftësitë tuaja, kthehuni në shkollë ose regjistrohuni në një kurs trajnimi. Nëse jeni vetëm dhe keni nevojë për një mik, regjistrohuni në palestër, klub sportiv ose në një punë vullnetare. Kërkoni këshilla profesionale për një problem juridik ose financiar. Mos ndjeni se jeni vetëm.

Peshqit

Nuk ndodh shpesh që të humbisni fjalët, por ka gjëra që nuk mund dhe nuk dëshironi t'i diskutoni me zë të lartë. Në të njëjtën kohë, një partner ose mik i ngushtë duhet të dijë se çfarë po mendoni. Nëse kjo sjell kujtime që ju trishtojnë, mund t'ju duhet të pranoni se thjesht nuk mund të flisni në këtë moment.