HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 prill nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 prill nga Russell Grant

Dashi

Dikush që nuk arriti të ndikojë tek ju mbi një vendim financiar në fillim të muajit do të kthehet për një përpjekje të dytë. Ju mund të ndjeni që vendosmëria juaj po dobësohet, por nuk duhet të dorëzoheni vetëm për hir të paqes dhe qetësisë. Mos u dorëzoni!

Demi

Ju do ta gjeni veten në vendin e duhur, në kohën e duhur për të çuar më tej një qëllim të veçantë. Sa më shpejt të reagoni, aq më shumë ka të ngjarë të fitoni. Strategjia e fundit do të funksionojë më mirë sesa pritej. Çështjet që keni në pritje nuk ka të ngjarë të shkaktojnë shumë probleme.

Binjakët

Ju mund ta gjeni veten të përfshirë në një organizatë jashtëzakonisht elastike që është më se e aftë. Jeni të sigurt që mund të jepni një kontribut praktik këtu. Aktivitetet me të rinjtë do të jenë zbavitëse. Koha e kaluar me një kafshë shtëpiake do t'ju ndihmojë të mbani në qetësi emocionet tuaja.

Gaforrja

Mbroni interesat tuaja. Kontrolloni privatësinë tuaj në mënyrë korrekte në mediat sociale. Nëse dyshoni se dikush i di fjalëkalimet tuaja, ndryshojini ato. Ju po ecni përpara drejt një qëllimi. Grindja në vendin e punës mund të zgjidhet. Keni besim tek një koleg superior për të bërë gjënë e duhur.

Luani

Një mesazh i papritur me tekst do të jetë një plus i madh për romancën, veçanërisht kur kjo vjen në një kohë kur jeta juaj e dashurisë ka nevojë për një nxitje. Megjithëse do të shkaktojë një farë tensioni në vendin e punës, një çështje duhet të diskutohet. Do të ndiheni të lehtësuar që një mosmarrëveshje të zgjidhet pa debatet që prisnit.

Virgjëresha

Mbani lojën romantike gjallë në jetën private. Në punë, vonojini vendimet e rëndësishme derisa të jeni më të sigurt se çfarë po ndodh. Diçka që shihni ose dëgjoni mund të ndryshojë pikëpamjet tuaja në një farë mënyre. Një koleg i ri do të jetë më i besueshëm sesa prisnit.

Peshorja

Mund t'ju kërkohet të ndihmoni dikë që dëshiron të vërtetojë se një informacion i shpërndarë ka qenë i pavërtetë. Nëse jeni shumë i varur nga dikush në punën tuaj, do të jeni nën një stress të lartë. Ju duhet të jeni shumë krenarë për arritjet tuaja dhe mos hezitoni të bëni një pushim kur keni nevojë për të.

Akrepi

Lajme interesante dhe emocionuese mund të vijnë nga pothuajse kudo. Një i afërm i ngushtë do t'ju informojë ndaj të gjitha detajeve që keni humbur kohët e fundit. Një ushtrim i lehtë do të ndihmojë në zgjimin e muskujve. Kohët e fundit keni qenë fizikisht pasiv.

Shigjetari

Jeta po bëhet më e lehtë. Ju do të luani rolin tuaj në ndihmën për të zgjidhur një mosmarrëveshje të brendshme dhe të tjerët janë mirënjohës për ndërhyrjen tuaj. Karriera do të sjellë momentet e saj të kënaqësisë. Ju vlerësoheni për idetë tuaja të zgjuara dhe njerëzit do t'i marrin parasysh sugjerimet tuaja. Një mbledhje miqësore do të jetë e këndshme në fund të ditës.

Bricjapi

Një pasqyrë financiare do të tregojë një gabim. Merruni menjëherë me të. Idetë e reja që diskutohen në familje do të kenë nevojë për më shumë konsideratë. Nëse pritet të merrni një vendim të madh, pyesni dhe të tjerët.

Ujori

Rregulloret e reja janë të nevojshme dhe ato do të synojnë të mbrojnë shumicën. Do të ketë kundërshtime, por kërkohet një veprim mjaft i madh dhe ju do ta mbështesni këtë. Një ekip po përballet me zgjidhje të reja.

Peshqit

Në një bisedë do flitet aq shumë, sa mund të duhet të kërkoni që dikush të mbajë shënime për ju. Ose apo të mbarojnë diskutimet, shkruani sa më shumë që të mundeni nga ato që mbani mend. Do të ketë aq shumë gjëra në kokën tuaj sa do të ndihmojë për ta hedhur gjithçka në letër.