HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 qershor nga Russell Grant

Dashi

Po bëheni të paduruar me një koleg për shkak të një problemi në punë. Por në vend që të fajësoni të tjerët kur gjërat shkojnë keq, filloni të kërkoni sa më shumë mënyra efikase dhe efektive për të punuar, jetuar, ose udhëtuar.

Demi

Do të organizoni një festë familjare, por nuk do të jetë dhe aq e lehtë. Megjithatë do të jeni të kënaqur që të gjithë do bëjnë të pamundurën për të qenë me ju dhe për të ndarë bashkë momente të këndshme.

Binjakët

Nëse një propozim që dikush ju bën tingëllon shumë i çuditshëm, mos e lini të presë një përgjigje. Bëjani të ditur se nuk është për ju. Një miqësi nuk ju detyron të pranoni të gjitha ftesat e bëra. Vetëm ju mund të zgjidhni se në çfarë të përfshiheni dhe në çfarë jo.

Gaforrja

Do të preferoni të qëndroni në prapaskenë në çdo punë me të cilën vazhdoni. Ju nuk keni asnjë interes të jeni në qendër të vëmendjes. Nëse jeni në gjendje të punoni ashtu siç dëshironi, do të përparoni në një mënyrë të ngadaltë, të qëndrueshme dhe nuk do të nxitoheni.

Luani

Sigurohuni t'i përgjigjeni një mesazhi ose emaili nga një mik i vjetër. Mund të jetë edhe një ftesë për të vizituar dikë nga larg. Ju ndiheni veçanërisht kreativ dhe kjo mund të shfaqet në çdo formë, por siç do të jetë e vërtetë gjatë gjithë ditës, dashuria do të jetë subjekti dhe frymëzimi juaj.

Virgjëresha

Nuk mund të vazhdoni me një koleg që vepron pa menduar nëse ju ose të tjerët mund të kenë nevojë për ndihmë. Ju sigurisht nuk mund t'u jepni atyre ndonjë meritë për hollësinë ose kujdesin. Nëse ata ju kërkojnë një referencë, do ta keni të vështirë të mendoni për ndonjë gjë pozitive për t'u rekomanduar.

Peshorja

Një takim në vendin e punës do të mbajë peng planet familjare. Ju dëshironi të nxitoni, por bëjeni këtë në mënyrë sa më delikate të mundeni, sepse padurimi juaj do të bëhet i dukshëm për dikë që qëllimisht do t'i vonojë gjërat më tej. Çdo zhgënjim do të harrohet shpejt kur planet e mbrëmjes të rezultojnë jashtëzakonisht argëtuese.

Akrepi

Planet për një projekt të ri kanë hyrë në një fazë të re. Është koha për të vepruar sipas të gjitha ideve tuaja të mrekullueshme. Do të jeni të mbushur nga entuziazmi pasi tashmë keni menduar shumë për këtë sipërmarrje dhe e dini saktësisht se ku të filloni.

Shigjetari

Një koleg apo fqinj duket se gjithmonë ju zgjedh juve për t'iu drejtuar për ndihmë, këshilla dhe ndihmë praktike. Ata duket se nuk e marrin parasysh kurrë faktin që ju mund të keni gjëra tuaja për të bërë. Në vend që të tregoni mërzinë tuaj, disa fjalë të qeta do të jenë më efektive.

Bricjapi

Diçka në mendjen tuaj do të ishte shumë më mirë ta nxirrnit, sesa ta mbanit mbyllur brenda. Nëse jeni të sinqertë edhe të tjerët do ta kenë më të lehtë të hapen me ju.

Ujori

Për të arritur një objektiv profesional, duhet të përballeni me një sfidë frikësuese. Të kujtosh mundësitë e humbura do t'ju mbajë prapa. T'i thuash vetes se nuk mund ta bësh këtë do të dëmtojë produktivitetin tënd. Nëse jeni vërtet serioz në lidhje me këtë qëllim, do të gjeni një mënyrë për të pasur sukses.

Peshqit

Një mik do të përmendë një problem që ka në familje. Kjo do t'ju bëjë të pranoni gjithçka që keni kaluar kohët e fundit dhe sa të rëndësishme janë fjalët e tyre për situatën tuaj. Nuk ka rëndësi se sa shumë përpiqeni ta hiqni këtë nga mendja juaj, ajo vazhdon të kthehet sepse ju duhet të filloni të merreni me problemin.