HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 qershor nga Russell Grant

Dashi

Përmirësimet në jetën tuaj do t'ju bëjnë të ndiheni se po bëni diçka pozitive në lidhje me karrierën dhe çështjet mjedisore. Nëse jeni duke punuar në shtëpi, mund të jeni më produktiv pasi do të ndiheni më pak të stresuar në një mjedis të rehatshëm. Shumë do të arrihet.

Demi

Disa punë më mirë do t'i kryenit vetë. Gjetja e një mundësie të përshtatshme për ta bërë këtë nuk do të jetë e lehtë, qoftë në shtëpi apo në punë. Një diskutim në internet do të jetë i frytshem për të gjithë pasi të gjithë duket se keni diçka për të mësuar nga njëri-tjetri.

Binjakët

Një projekt i përbashkët kërkon vëmendje. Është bërë e qartë se ju keni ide të ndryshme se si duhet të zhvillohet kjo. Rruga në të cilën keni udhëtuar ka devijuar pak dhe ju duhet kohë për të menduar se si t'i çoni gjërat përsëri në rrugën e duhur.

Gaforrja

Ju keni filluar të shihni rezultate nga përpjekjet tuaja. Kjo gjithashtu duhet t'i dëshmojë dikujt që pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes. Ndërsa bën përpjekje të herëpashershme për të punuar nuk është gjithmonë mënyra për të marrë mirënjohjen për një punë të bërë mirë.

Luani

Ftesat dhe ofertat që ju vijnë nuk duhet ti refuzoni. Sugjerimet e një shoku të ngushtë tingëllojnë shumë të mira për t'u humbur. Do të ketë disa që janë të zhgënjyer që i keni refuzuar, por gjithmonë ka një kohë tjetër.

Virgjëresha

Po prisni shumë nga vetja kur provoni diçka të re. Nuk do ta marrësh si duhet çdo herë. Jepini vetes leje për të bërë gabime. Provoni dhe provoni përsëri derisa të jeni të kënaqur me rezultatet e arritura. Përgëzoni veten për vendosmërinë tuaj. Pas shumë praktike, perfeksioni do të vijë.

Peshorja

Dikush po përpiqet të njollosë reputacionin e një shoku ose fqinji, por ju do të injoroni çdo thashethem të keqe që qarkullon. Duke refuzuar të bashkoheni me thashethemet, do të inkurajoni marrëdhënie më të kujdesshme. Një reputacion nuk mund të njolloset nëse njerëzit e respektuar hedhin poshtë fjalët e dëmshme.

Akrepi

Punëdhënësi juaj do të pranojë se ka pak staf, megjithëse ky nuk është problemi juaj. Ndërgjegjja juaj do t'ju shtyjë të reduktoni angazhimet shoqërore për t'i ndihmuar ata të kalojnë këtë periudhë të ngarkuar. Orët më të gjata të punës ju lënë të rraskapitur, por mendoni se nuk keni zgjidhje tjetër.

Shigjetari

Tani është një kohë e mirë për të fshehur krenarinë tuaj dhe për të bërë një përpjekje për të riuperuar keqkuptimet në shtëpi. Mungesa e harmonisë në familje nuk po i bën mirë asnjërit prej jush. Ajo që duhet të bëni është të ruani ekuilibrin tuaj.

Bricjapi

Ndiheni më të aftë për të diskutuar tema prekëse me njerëzit që ju interesojnë pa u ndjerë shumë i vetëdijshëm. Kjo hapje e re do të befasojë dikë që ka luftuar t'ju kuptojë. Do t'ju sjellë gjithashtu lehtësim, për të qenë në gjendje të jeni më të sinqertë për ndjenjat tuaja.

Ujori

Kujtojini vetes arritjet tuaja të së kaluarës sa herë që filloni të dyshoni në aftësinë tuaj për të pasur sukses. Ju mund të arrini gjithçka që vendosni nëse kjo është ajo që dëshironi të bëni vërtet. Është thjesht një çështje për të gjetur mënyra për të forcuar vetëbesimin tuaj. Do të kapërceni dyshimet që ju kanë penguar.

Peshqit

Pak maturi nga ana juaj së bashku me pak planifikim të kujdesshëm do t'ju japin shkathtësinë që ju nevojitet për të kapërcyer pengesat. Në fakt ju do t'i hiqni këto në një mënyrë shumë më efektive dhe efikase se shumë nga konkurrentët tuaj.