HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Do t'ju duhet pak kohë që miqtë e vjetër me të cilët po kontaktoni, t'u përgjigjen thirrjeve tuaja. Vazhdo te provosh. Kohët e fundit keni qenë aq i zënë sa nuk keni pasur shumë kohë për t'u shoqëruar. A është koha për të gjetur një burim të ri punësimi? Kontaktet sociale do t'ju njohin me mundësitë e punës.

Demi

Gjëja e fundit që do të bënit është të tallni përpjekjet e një shoku ose partneri të ngushtë për të ecur përpara. Nëpërmjet ofrimit për t'u bërë atyre një nder të madh, ju po provoni se sa shumë kanë rëndësi për ju. Të tjerët kanë filluar të kuptojnë tani se mund të mbështeten tek ju kur kanë nevojë për mbështetje pa u ndjerë në faj.

Binjakët

Një pozicion që po reklamohet do t'ju bjerë në sy. Nëse jeni vërtet të interesuar, sa më shpejt të aplikoni, aq më të mëdha janë shanset për t'ju ofruar këtë punë. Do të vendosni më të mirën përpara në një situatë pune edhe pse mund të keni disa pengesa përpara se të filloni të përparoni.

Gaforrja

Njerëzit e dinë se mund të mbështeten tek ju për të bërë një punë të mirë për çdo gjë që merrni përsipër. Ju jeni entuziast për të ndihmuar të tjerët të ndihmojnë veten e tyre, sepse ju interesoni. Kjo ju bën një anëtar të çmuar të komunitetit tuaj. Familja juaj do të japë mbështetjen e saj të plotë kur t'ju ofrohet një promovim ose një pozicion i spikatur

Luani

Duhet të uleni dhe të përcaktoni prioritetet tuaja. Së fundmi keni marrë disa angazhime serioze. Deri tani ju jeni përpjekur t'i përshtatni këto me detyra dhe përgjegjësi të tjera. Kjo nuk do të funksionojë. Është koha për të rregulluar jetën tuaj në përputhje me prioritetet.

Virgjëresha

Durimi është i nevojshëm kur lindin probleme të papritura lidhur me pronën apo financat. Ju nuk do të doni të thoni gjënë e gabuar. Edhe nëse mendoni se dikush mund ta bëjë punën e tij më mirë, jini me takt për këtë.

Peshorja

Të gjithë e dinë rolin që duhet të luajnë për të mbajtur punën e ekipit pa probleme. Po ndodh po aq shumë në prapaskenë, sa edhe në skenën qendrore. Do të ndiheni mirë të jeni pjesë e një përpjekjeje që shkon pa asnjë pengesë apo ndërhyrje.

Akrepi

Jeni shumë të vetëdijshëm për atë që duhet të bëni, por kundërshtimet nga të tjerët kanë shkaktuar vonesa. Një vendim i rëndësishëm do të thotë që ose të bëni diçka tani dhe të merrni kontrollin e një situate, ose të lini situatën t'ju kontrollojë.

Shigjetari

Përqafoni ngjarjet emocionuese që ndodhin tani në jetën. Pavarësisht nëse e gjeni veten duke marrë një rol të ri në karrierë, duke filluar një marrëdhënie ose duke u zhvendosur në një shtëpi ose qytet të ri, besoni se këto zhvillime të reja po ju çojnë në vendin që duhet të jeni në këtë moment të jetës tuaj.

Bricjapi

Është një kohë e shkëlqyer për të shfaqur talentet tuaja. Lërini njerëzit të shohin se çfarë jeni në gjendje të bëni. Përfitoni nga kjo vëmendje pozitive duke aplikuar për promovim ose kandidaturë për zgjedhje në një këshill komunitar. Dikush që ju njeh mirë do të thotë një fjalë të mirë për ju.

Ujori

Do t'ju kërkohet një mendim dhe ndihma juaj kur të tjerët duket se kanë hasur një pengesë. Ky është shansi që keni pritur për të ndërmarrë veprime mbi idetë që keni tashmë. Një derë e re mundësisht po hapet për ju dhe ju jeni gati të kaloni menjëherë.

Peshqit

Zvogëloni aktivitetet nëse keni filluar të luftoni për të mbajtur gjithçka në krye. Stresi mund të krijojë sfida të shëndetit fizik, mendor dhe emocional. Një situatë është më stresuese nga sa e kishit imagjinuar se do të ishte. Rrethojeni veten me miq të dashur dhe të afërm të preferuar.