HOROSKOP

Horoskopi për datën 8 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 8 tetor nga Russell Grant

Dashi

Mund të bini dakord për një marrëveshje të veçantë me një koleg që do t'ju lehtësojë jetën të dyve. Puna e palodhur do të sjellë disa rezultate të këndshme. Mos u habitni kur ju bëhet një ofertë bazuar në të dhënat tuaja të kaluara. Njerëzit e dinë se për çfarë jeni të aftë dhe ju respektojnë për këtë.

Demi

Do të dëshironit t'i jepni më shumë kohë një të afërmi më të ri, por karriera dhe çështjet e jashtme duhet të kenë përparësi. Përgjegjësi shtesë po ju ngarkohen dhe tani për tani, duket se nuk ka asnjë mënyrë që të dilni nga kjo. Do të shpërbleheni mjaftueshëm për përpjekjet tuaja, por kjo nuk do t'ju ndalojë të dëshironi të kishit më shumë kohë për familjen tuaj.

Binjakët

Jeni të zhgënjyer nga veprimet e një shoku apo partneri romantik. Ju keni përjetuar përvoja të ngjashme më parë dhe nuk dëshironi të mbyteni në një marrëdhënie që është më pak se ideali juaj. Ju jeni duke u fokusuar tani në suksesin tuaj dhe jeni të lumtur të përqendroheni në qëllimet personale.

Gaforrja

Ndonjëherë ecuria do të jetë e vështirë. Këmbëngulni pasi në tejkalimin e këtyre sfidave, do ta gjeni veten në një pozicion që është i destinuar të jetë i dobishëm për ju. Ju gjithashtu mund të gjeni një mënyrë për të përdorur një talent të pashfrytëzuar më parë.

Luani

Shpresat dhe ëndrrat janë ato që ju mbajnë përpara së bashku me të menduarin pozitiv. Nuk ka asnjë vend si shtëpia. Ide emocionuese po diskutohen brenda familjes. Ju mund t'i befasoni të gjithë duke zgjedhur metodat tradicionale.

Virgjëresha

Problemet mund të ishin shmangur nëse do të ishin identifikuar më herët. Një projekt i nisur në fillim të vitit ka dalë jashtë kontrollit. Jeni përgatitur aq mirë sa keni mundur dhe keni përdorur të gjitha burimet tuaja, por njerëzit e tjerë të përfshirë kanë rezultuar të pabesë.

Peshorja

Ju keni vënë dëshirat e të tjerëve përpara dëshirave tuaja për një kohë të gjatë. Disa reflektime dhe meditime të qeta do t'ju kujtojnë shpresat dhe dëshirat që keni shtyrë në njërën anë në fillim të vitit. Tani që këto kanë dalë në sipërfaqe. Do të dëshironi të ndryshoni planet për të ardhmen për të përfshirë aktivitete dhe ngjarje që do t'ju ndihmojnë të realizoni ëndrrat tuaja.

Akrepi

Dikush në familje ka lënë pas dore çështjet personale për hir të argëtimit dhe juve po ju mbaron durimi. Mund të bëni më shumë me një ndihmë. Ju kurrë nuk i keni injoruar kur ata kishin nevojë për ju, por po filloni të pyesni veten nëse keni qenë shumë të butë për një kohë të gjatë.

Shigjetari

E keni të lehtë të përshtateni me ndryshimet. Njerëzit që nuk janë aq fleksibël mund të kërkojnë nga ju për të marrë vendime. Duhet të jeni të duruar me ta.

Bricjapi

Ndonjëherë pyesni veten nëse ju dhe një i afërm jeni në të njëjtën gjatësi vale. Vazhdoni të flisni dhe kjo do t'ju ndihmojë të zgjidhni keqkuptimet. Komunikimi mes njerëzve të dashur është i rëndësishëm edhe nëse e keni të vështirë ta kuptoni njëri-tjetrin.

Ujori

Çështjet financiare do jenë në qendër të vëmendjes. Mund t'ju duhet të rishikoni vendimet e marra në të kaluarën dhe të kërkoni alternativa më pak të kushtueshme. Një çështje edukative ose aktivitete jashtëshkollore që po planifikohen për disa të rinj në familje duhet të merren parasysh ose diskutohen.

Peshqit

Jeni në provë dhe do eksperimentoni me metoda derisa të gjeni më efektiven. Edhe pse nuk keni pasur shumë përvojë me një punë ose projekt social që po filloni, do të ketë njerëz që janë më të aftë që do t'ju këshillojnë me kënaqësi.