HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Një sipërmarrje komunitare mund të vazhdojë falë mbështetjes së një bamirësi bujar. Një ngjarje në të cilën merrni pjesë është ajo që do ta kujtoni gjithmonë me buzëqeshje. Mund të mos ndiheni aq energjik sa normalisht, por do të gjeni vullnetin për të vazhduar derisa të jeni të kënaqur me rezultatet e arritura.

Demi

Hidhni një hap të ngadaltë në një kohë kur e gjeni veten duke bërë diçka që nuk e keni bërë kurrë më parë. Kjo sfidë mund të jetë dukur në fillim si e frikshme, por mund të zbuloni se keni talente që nuk e kishit kuptuar se i zotëronit. Kujtojini vetes gjithashtu, se praktika është e përsosur.

Binjakët

Ndoshta mund të bëni disa ditë shtesë për të rishikuar planet dhe për të gjetur një mënyrë më të mirë për të arritur synimet tuaja aktuale. Ajo që është e rëndësishme është që përgatitjet të bëhen shumë përpara. Ju nuk dëshironi të mbingarkoni veten, por dëshironi të bëni një lëvizje të guximshme teksa keni mundësinë.

Gaforrja

Jeni të prirur të refuzoni një ftesë për festë në rast se kjo ju sjell sërish në kontakt me dikë që nuk dëshironi ta shihni më. Ju po lejoni të kaluarën të shkatërrojë shanset tuaja për të gjetur lumturinë e ardhshme. Duhet të lini pas vetes disa aspekte të së kaluarës.

Luani

Dikush që takoni në një vend apo ndërtesë ku nuk keni qenë kurrë më parë do të ketë një propozim interesant për t'ju bërë. Kjo mund të ndryshojë planet që keni bërë tashmë për vitin në vazhdim. Nëse një debat i kohëve të fundit është pre në mendjen tuaj, diskutojini gjërat derisa të arrihet një kompromis.

Virgjëresha

Tensioni është rritur. Një i dashur është duke u konfrontuar dhe tani ka nevojë të largohet nga mjedisi i zakonshëm. Kur të ktheheni do të ndiheni më të freskët dhe më të aftë për të kapërcyer çështjet që ju kanë shkaktuar zhgënjim. Nëse jeni duke blerë diçka të një natyre mekanike ose elektrike, sigurohuni që të shkoni për cilësi.

Peshorja

Ju mund të shihni dritën në fund të tunelit. Një projekt për përmirësimin e shtëpisë ka shkuar më mirë se sa pritej dhe fundi është tashmë në horizont. Një mik apo fqinj do të ketë talente që nuk i ka zbuluar kurrë më parë dhe do të jeni mirënjohës për çdo ndihmë që ju japin.

Akrepi

Jeni mjaft të qartë për udhëzimet që duhet të ndiqni. Në një ekip ka konfuzion dhe kjo do ta vështirësojë punën. Të tjerët do të kërkojnë nga ju për udhëzim. Mbajini të dyja këmbët të vendosura fort në tokë. Keni ambicie të larta, por nuk mund të prisni shumë.

Shigjetari

Familja është prioriteti juaj. Nëse ju duhet të qëndroni në shtëpi për t'u kujdesur për një të ri ose një të afërm të sëmurë, nuk do të hezitoni që të riorganizoni orarin tuaj. Këto gjëra ndodhin dhe asgjë nuk do të jetë e tepërt për të kërkuar nga ju kur bëhet fjalë për njerëzit për të cilët kujdeseni.

Bricjapi

Nuk ka rëndësi se çfarë është thënë, bërë apo ka ndodhur në të kaluarën, është e tashmja dhe e ardhmja ku duhet të përqendroheni tani. Dikush do të sjellë një gabim të kaluar si një mënyrë për t'ju bindur që të bëni një zgjedhje që i përshtatet atij dhe jo juve. Nëse e bëni këtë, do të përsërisnit të njëjtin gabim përsëri.

Ujori

Dikush është duke ju lavdëruar për gjithçka që bëni. Nuk ju ka shpëtuar vëmendjes se ata kanë qenë tepër të dobishëm ndaj jush kohët e fundit. Tashmë e keni kuptuar se ata duan diçka nga ju dhe jeni gati të pyesni drejtpërdrejt se çfarë është kjo.

Peshqit

Në biznes dhe financa, duhet kujdes nga një person me sharm të tepruar. Një koleg, ose një fqinj është duke qëndisur histori për t'u dukur se është më i kualifikuar ose më me përvojë se sa janë në të vërtetë. Ju keni filluar të jeni të vetëdijshëm për këtë anë të natyrës së tyre dhe nuk do t'ju bëjë përshtypje.