HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Pranojini ftesat për festa, takime shoqërore dhe evente festive. Ky është shansi juaj për të njohur më mirë njerëzit. Nëse për ndonjë arsye nuk arrini të merrni pjesë në një mbledhje të veçantë, mund të humbisni mundësi të tjera dhe kjo do t'ju bëjë të ndiheni të përjashtuar dhe të vetmuar.

Demi

Ndonjëherë duhet të veproni shpejt që të mos humbisni. Një mundësi që ju del përpara do të ketë nevojë për një përgjigje të shpejtë. Bëhuni gati për të rrëmbyer biletat për një shfaqje speciale, event muzikor apo mbledhje festive në momentin që ju ofrohet. Ato do të shiten shumë shpejt.

Binjakët

Një ofertë apo ftesë do t'ju befasojë plotësisht. Do të jetë e vështirë të frenoni entuziazmin tuaj ndërsa rregulloni orarin, në mënyrë që të merrni pjesë në një audicion të veçantë, ose të merrni pjesë në një intervistë. Ju jeni duke lënë një përshtypje të mirë tek të gjithë ata që takoni.

Gaforrja

Kjo është një kohë e mirë për të shitur, ose dhuruar gjëra që nuk i përdorni më. Ju mund të kënaqeni duke kërkuar për blerje të mira në dyqanet antike dhe në ankandet në internet. Është një ditë kur kënaqësia dhe fitimi do të funksionojnë krah për krah.

Luani

Të gjithë bëjnë gabime dhe veprimet e nxituara mund të shkaktojnë probleme që janë të shtrenjta për t'i rregulluar. Do të pendoheni që keni vepruar kaq impulsivisht. Ju dhe një partner, ose i afërm mund të diskutoni mënyrën më të mirë për t'iu qasur kësaj situate. Së bashku do të gjeni një zgjidhje.

Virgjëresha

Ndiheni pak në faj që një drekë biznesi apo seminar është aq e këndshme sa vështirë se mund ta quani punë. Ajo që do të bëni është të rrisni kontaktet tuaja në terren dhe të përhapni fjalën për një sipërmarrje të re. Kjo në vetvete do të jetë e dobishme për të ardhmen.

Peshorja

Ju duhet të bëni një zgjedhje midis pjesëmarrjes në një ngjarje festive që tërheq personalitetin tuaj të shoqërueshëm ose të shkoni në një seminar profesional. Dëshirat tuaja ndahen mjeshtërisht në mes. Vendimi do të varet nga ju; askush tjetër nuk mund ta bëjë atë për ju.

Akrepi

Do të dëshironit të kishit qenë në vendin e duhur për të pranuar një ofertë që do t'ju kishte lejuar të përdornit mirë talentet tuaja krijuese. Në vend të kësaj, dikush tjetër do ta ketë rrëmbyer këtë mundësi, duke ju lënë të vazhdoni me punët e përditshme që nuk janë aq tërheqëse.

Shigjetari

Ju po përpiqeni të jeni të kujdesshëm me paratë tuaja këtë Krishtlindje dhe e dini se do të vijë një kohë kur do t'ju duhet të shikoni gjatë dhe me kujdes situatën tuaj financiare.

Bricjapi

Pothuajse e gjithë energjia juaj po derdhet në punë, me përgjegjësitë familjare dhe sociale. Po përpiqeni t'i kënaqni të gjithë dhe mund të pranoni se ndiheni të mbingarkuar kur përpiqeni të planifikoni një Krishtlindje të përsosur. Kërkoni ndihmë. Në romancë do të preferoni të mos përfshiheni shumë shpejt në një marrëdhënie fizike.

Ujori

Zgjidhini fjalët tuaja me kujdes kur i përgjigjeni dikujt me të cilin nuk jeni dakord. Ju mund të mos e dini historinë e plotë. Puna e një kolegu ju zhgënjen. Jeni të sigurt se ata mund ta bëjnë një punë më mirë.

Peshqit

Ju dëshironi një Krishtlindje të mbushur me paqe dhe gëzim. Kjo do të thotë se nuk duhet t`i bëni bashkë disa miq. Ju e dini nga përvoja e kaluar se ata nuk shkojnë mirë me njëri-tjetrin dhe do të bëni çmos që të qëndroni neutral.