HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 gusht nga Russell Grant

Dashi: Ndonjehere ndihesh sikur e gjithe bota eshte kunder teje. Nje oferte mund te jete keqinterpretuar. Dikush mendon se mbrapa altruizimit tend fshihet nje motiv i fshehte. Kjo faze nuk do zgjase por do te jete shume e lehte per te ruajtur paqen aty ku ka me shume keqkuptime.

Demi: Eshte e trishte te zbulosh se shoqeria qe ke pasur me nje shok ose nje te njohur ne te shkuaren ishte nje shtirje. Tani ata kane marre gjithçka prej teje, dhe kane levizur per te gjetur nje tjeter viktime te pafajshme. Ju keni pasur te drejte ndaj zhgenjimeve ne te kaluaren dhe kjo miqesi e ashtuquajtur po rezulton te jete nje tjeter prej tyre.

Binjaket: Nese ti s’mund te besosh njerezit me te cilet shoqerohesh mund te jete e nevojshme ta mbyllesh kete marrdhenie ose kete angazhim qe ke patur me nje person. Dikush ka thurur intriga kunder teje edhe ti e di shume mire kete gje dhe po perballesh me dilemen se si mund ta perballoj kete fakt. Nje gje eshte shume e sigurte, qe ti z’do lejosh asnje te shpetoje nga kjo sjellje perseri.

Gaforrja: Ndryshimet qe po te ndodhin ne jete tani mund te jene per te miren tende. Edhe ti e ndjen kete. Sikur nje dere ne jeten tende te mbyllet, ti me intuiten tende ndjen se nje dere e re do te hapet. Do te jeni gati te nderrmerni diçka te re pavaresisht se rreziku do te jete i perfshire, por je i bindur te pranosh pasojat e vendimeve.

Luani: Nje marredhenie qe dikur dukej pasionante tani te duket shume mediokre. Ti pyet veten neqofte se po rritesh. Aty ku ti dikur gjete kenaqesi dhe te qeshura, tani eshte thjesht tension dhe merzitje. Ju mbase keni pyetur veten neqoftese kesaj marredhenie do ti japet fund se shpejti  por sapo t’ju jepet shansi per te eksploruar horizontin tuaj, do te rimerrni magjine.

Virgjeresha: Nese mund ta bindni partnerin tuaj te jete i qendrueshem ndaj qellimeve te perbashketa, ju do te keni shume gjera per tu kenaqur. Mundesite e se ardhmes jane emocionuese por ju duhet ti mbani kembet ne toke. Nese jeni i shperqendruar dhe humbni fillin e drejtimit qe keni marre, mund te humbisni nje mundesi shume interesante

Peshorja: Njerezit me te cilet ju qendroni admirojne talentin tuaj  dhe ato do ju ndihmonje te fokusoheni ne forcen tuaj. Kjo eshte e rendesishme kur ju mendoni te shtyni diçka per me vone por kjo shtyrje nuk ju lejon ju te vazhdoni perpara. Duke patur nje mentor ju do te keni nje siguri me te madhe dhe ju do te ndermerni vendime qe do sjellin ne te ardhmen benefite.

Akrepi: Duhet te besoni se ju do gjeni nje zgjidhje per te kaluar problematikat tuaja. Kjo nuk esht nje kohe per te ndaluar ne te metat tuaja ose per te lene gjerat e parendesishme qe t’ju ulin. Pervojat e fundit ju kane lodhur shume. Jepini vetes kohe per tu realaksuar dhe per tu fuqizuar. Kini besim ne aftesite e juaja per te patur sukses.

Shigjetari: Duhet te ngadalesoni veprimet qe po beni dhe do te shmagni gabimet. Ju po merrni veprime te nxituara sikur nuk ka te neserme. Jeni te etur per te mberritur ne destinacionin tuaj para te gjithve pavaresisht se asnje nuk e shikon si ndonje konkurs. Beni qe çdo moment i udhetimit tuaj t’ja vleje. Nuk eshte vetem arritja e qellmit tuaj. Ndaloni here pas here per te ndjere aromen e luleve.

Bricjapi: Nje shok/shoqe ose nje partner ne pune do ju ofroje ndihme per te lehtesuar sadopak peshen qe keni mbi shpatulla. Kjo do ju heqe qafe presionin qe keni, dhe do ju jape me shume mundesi te merrni pjese ne aspekte te bukura dhe te kenaqshme per jeten. Nje mbledhje ne internet me koleget do te jete zbavitese dhe depertuese. Merrni kohe te konsiderushme gjate ndertimit te themeleve te projektit tuaj.

Ujori: Punet dhe pergjegjesite tuaja i dini mire tashme. Por eshte e mundur te delegoni disa detyra ndaj familjareve ose kolegeve te punes. Perpiquni te mbani premtimet tuaja neqoftese nje marreveshje e gjate eshte bere.

Peshqit: Pergatituni te perballeni me punet juridike. Disa gjera nuk mund te lihen per me vone. Verini ne perparesi te gjitha dhe ju do te shmangni problemet ne nje te ardhme te afert. Nese jeni duke shpresuar te arrini nje synim, sigurohuni te mos kerkoni ndihmen e nje miku te ngathet.