HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 janar nga Russell Grant

Dashi

Nëse keni një pyetje të rëndësishme që do t'i bëni dikujt, kapeni kur të jetë në humor. Vetëm kështu mund të merrni përgjigjen që doni. Sqarojini gjërat mes jush dhe një partneri. Ekziston një mundësi që xhelozia të zvarritet dhe të shkatërrojë probleme.

Demi

Njerëzit me të cilët jetoni dhe punoni do të jenë më të dobishëm, më kuptues dhe më të vëmendshëm tani. Marrëdhëniet po përmirësohen. Megjithatë, ju nguroni të pranoni një ofertë për ndihmë, sepse nuk dëshironi të jeni në borxhe ndaj askujt. Çdo dhuratë ose ndihmë e dhënë, nuk do të ketë asgjë të nënkuptuar.

Binjakët

Ndryshimi, shumëllojshmëria dhe stimulimi mendor dhe social është ajo që dëshironi më shumë. Kjo është arsyeja pse, nëse ngeleni vetëm në shtëpi, do të ndiheni të shqetësuar. Ju dëshironi të udhëtoni dhe mund të zbuloni se një mik ose i afërm që jeton në një distancë larg është në një pozicion të mirë për t'ju ndihmuar të përmbushni këtë dëshirë.

Gaforrja

Një projekt grupi do të jetë jashtëzakonisht i suksesshëm. Megjithatë ju do të preferoni të dilni në plan të dytë dhe t'ua lini të tjerëve që të marrin duartrokitjet. Pavarësisht dëshirës për të vazhduar në një mënyrë të qetë dhe pa vëmendje, të marrësh pjesë në një mbledhje fondesh ose të punosh për një bamirësi do të jetë fuqizuese.

Luani

Disa gjëra nuk kanë kuptim. Ndonjëherë nuk e dini se ku jeni ose çfarë supozohet të bëni. Në disa fusha puna po ecën mirë dhe jeta po ecën në mënyrë efektive, por në të tjera, mund të mendoni se mund të bëni më mirë. Përfundimisht nuk do të ketë konfuzion.

Virgjëresha

Mund të rishikoni një aktivitet privat ose shpirtëror që nuk ju ofron më rehatinë dhe qetësinë mendore që kishit dikur. Ju keni ecur përpara dhe duhet të gjeni mënyra të reja për të ushqyer shpirtin tuaj. Në marrëdhëniet e ngushta, tregojani ndjenjat tuaja atyre që ju interesojnë. Besimi juaj tek ata do të shpërblehet.

Peshorja

Rikthimi në hobi dhe sportet që keni pasur më parë do të rrisë besimin tuaj dhe do të përmirësojë shëndetin. Inkurajoni një mik të bashkohet me ju. Bëni atë që mundeni për t'i bërë njerëzit të ndihen të përfshirë dhe të mbështetur në komunitetin tuaj.

Akrepi

Pas festimeve të fundit, a mund ta përballoni vërtet t'i bashkoheni një shoku në aktivitetet që ju sugjeron? Ju e dini se kjo është diçka që të dyve do t'ju pëlqejë, por do të shkaktojë një boshllëk të madh në bilancin tuaj bankar. Çfarë do të thotë partneri juaj ose dikush tjetër që ndan shpenzimet me ju?

Shigjetari

Me mbështetjen e duhur pas jush, ka më shumë shanse për të arritur një qëllim. Qoftë për një buxhet më të madh, staf shtesë apo pajisje të reja dhe më moderne. Jeta nuk është e lehtë dhe ju keni mësuar se nuk mund të arrini gjithmonë atë që dëshironi, por mund të vazhdoni të përpiqeni derisa të shihni një ndryshim.

Bricjapi

Partneri juaj mund të fillojë të shpërdorojë më shumë seç duhet. Ju mund t'i mbani mendimet tuaja për veten, por as nuk doni të lejoni që marrëzia e tyre të ndikojë tek financat e përgjithshme. Jeni beqare? Mund të gëzoni shumë vëmendje nga një admirues i ri.

Ujori

Dëshironi që një mik apo koleg të dijë se sa shumë i admironi aftësitë dhe talentet e tij. Ju dëshironi që ata të kenë më shumë besim në aftësitë e tyre. Fjalët tuaja nuk po ndihmojnë për të rritur vetëvlerësimin e tyre. Në një farë mënyre do t'i bëni ata të kuptojnë se nuk do të thoshit kurrë asgjë që nuk e kishit menduar.

Peshqit

Po bëni çmos për të qenë logjikë për çështjet e marrëdhënieve. Ju dhe një partner jeni në kundërshtim me njëri-tjetrin kur planet tuaja shkojnë në drejtime të kundërta. Do të mirëprisni një ndryshim që mund t'ju afrojë më shumë. Merrni vendime me kokën tuaj dhe jo me zemrën tuaj.