Horoskop

Horoskopi për datën 9 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 korrik nga Russell Grant

Dashi

Zakonisht kur ndiheni i vetmuar ftoni miq në shtëpinë tuaj. Ndjeheni më mirë pasi kaloni disa orë së bashku duke u argëtuar. Do të vendosni të shkoni në një vend që do t'ju ndihmojë të ndjeheni më të lidhur me njëri tjetrin dhe më pak të izoluar.

Demi

Mund të ndjeheni sikur jeta juaj është në trazira. Ndryshimet që kanë ndodhur ju kanë shqetësuar për të ardhmen. E kush mund ta imagjinonte në fillim të vitit që ky virus do të kishte një ndikim të tillë? Qëndroni pozitiv dhe do të jetë më e lehtë të përshtateni me ndryshimet.

Binjakët

Lajmet zhgënjyese do të vijnë si një tronditje. Punët që duhet të kryeni duhet të bëhen duke ruajtur distancimin social. Tregoni kujdes aty ku punoni duke dezinfekuar ambientin dhe duke larë duart sa më shpesh. Sa më shpejt që të mësoheni me rutinat e reja, aq më e lehtë do të jetë.

Gaforrja

Do të keni shumë përfitime nga ndjekja e një kursi në internet. Nëse keni udhëtuar jashtë vendit dhe duhet të izoloheni për dy javë, kushtojini ca kohë një kursi studimi intensiv. Mbajtja e një ditari mund të jetë vendi më i sigurtë për të shkruar çdo zhgënjim që ju keni. 

Luani

Çdo ditë është mirë që të mendoni se po bëni gjënë e duhur. Herë të tjera ju keni pyetur veten se çfarë po ndodh dhe nëse është kjo mënyra më e mirë për të trajtuar një situatë të vështirë. Masat e reja që janë duke u vendosur në vendin e punës, janë për të siguruar që të gjithë të jenë të sigurtë dhe në përputhje me rregullat e shëndetit dhe sigurisë.

Virgjëresha

Ju keni mësuar më shumë rreth partnerit dhe të dashurve tuaj, përmes përvojave që kohët e fundit keni ndarë së bashku. Nuk ka mënyrë më të mirë sesa të përfshiheni personalisht në hobi, interesa dhe aktivitete të njerëzve të tjerë. Ju kurrë nuk mund keni menduar se do të përfshiheni kaq thellë në edukimin e një të riu.

Peshorja

Ju jeni duke bërë gjithçka mundeni për ta bërë një mjedis të përbashkët sa më të sigurt. Mund të jetë e nevojshme të kërkoni më shumë kohë për të marrë gjithçka që doni. Mund t'ju jepet mundësia të merrni pjesë në një projekt të ri. Kërkoni më shumë kohë për të menduar në lidhje me të nëse keni dyshime në lidhje me praktikat.

Akrepi

Sa më pozitive të jetë qasja juaj në detyrat e punës, aq më e lehtë do të jetë t'i kryeni ato. Nëse po merreni më biznes, një prani më e fortë e juaja në rrjetet sociale mund ta ndihmojë biznesin tuaj të mbijetojë në periudha të vështira. Ju jeni të vetëdijshëm se njerëzit janë duke luftuar çdo ditë për të pasur sukses.

Shigjetari

Nëse nuk keni mundësi për të paguar një borxh që keni, kërkojuni kreditorëve tuaj t'ju japin më shumë kohë dhe hapësirë për t'ju ndihmuar të arrini kontrollin e financave tuaja. Është e rëndësishme të mos e injoroni problemin, por të flisni me bankën. Ju duhet të ndihmoni një të afërm të sëmurë.

Bricjapi

Ju duhet të vendosni se cilave marrëdhënieve tuaja duhet t'u jepet më shumë përparësi. Kjo për shkak se jeni të vetëdijshëm për gjithë kohën dhe vëmendjen që një mik ka kërkuar nga ju. Kjo do të thotë se duhet të jeni në gjendje t'i ndihmoni ata, pasi ata nuk janë në gjendje të kujdesen për veten e tyre.

Ujori

Nuk është e lehtë të mësosh që një grup nuk të do më. Një projekt në grup nuk mund të vazhdojë pa bërë disa ndryshime. Mundohuni t'i jepni një partneri ose një të afërmi kohën kur kërkon nga ju. Ata thjesht kanë nevojë për pak hapësirë, kjo është e gjitha.

Peshqit

Dikush po gjen një justifikim për t'ju shkruar ose për t’u takuar me ju. Ju keni filluar të ndjeheni se është koha për t'i shmangur ata. Nëse jeni në një lidhje, partneri juaj pret që të takohet rregullisht me ju, por gjithashtu duhet të ndiqni edhe përparësitë tuaja.