HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 maj nga Russell Grant

Dashi

Ylli juaj profesional është në rritje. Falë listës suaj të gjatë të arritjeve, shumë klientë duan të punojnë me ju. Pozicioni juaj ju lejon të zgjidhni detyrat që dëshironi. Një humor i këndshëm, ju bën të pëlqyeshëm nga të gjithë. Njerëzit vlerësojnë mënyrën sesi qëndroni të qetë në situata stresuese. Prania juaj u kujton të gjithëve se ka një zgjidhje për çdo problem.

Demi

Shkuarja në një udhëtim pune do të anulohet siç pritej. Sidoqoftë, do të kthehen ditët kur mund të eksploroni vende të huaja dhe interesante. Ju mund të shikoni përpara për të shijuar restorante të shkëlqyera që shërbejnë kuzhinë të huaj.

Binjakët

Një tërheqje fizike intensive nuk mund të injorohet. Nëse keni një partner, kanalizoni të gjithë energjitë në marrëdhënien tuaj. Improvizoni dhe krijoni një ambient romantik në shtëpi. Nëse jeni beqare do të takoni dikë. Marrja e një leje zyrtare do t'ju bëjë të merrni frymë me lehtësi.

Gaforrja

A jeni nervoz për një marrëdhënie? Nuk ka asgjë për t'u frikësuar. Të dy jeni duke u rritur dhe duke ndryshuar. Duke inkurajuar njëri-tjetrin për të zhvilluar interesa të reja, lidhja juaj do të rritet më e fortë. Secili prej jush mund të ketë hobi të pavarur dhe akoma të ndjeheni të lidhur. Disa njerëz janë të tronditur nga pikëpamja juaj radikale. Mos kërkoni falje për propozimin e zgjidhjeve inovative për problemet. Vizioni juaj i jashtëzakonshëm mund të hapë rrugën drejt një bote më të drejtë.

Luani

Puna për një projekt të fshehtë është shumë argëtuese. Është e lehtë për të bërë përparim pa ndërhyrjen e një mikromenaxheri. Përqendrohuni në krijimin e një prototipi që mund të ketë përdorim të gjerë. Njerëz të ndryshëm duhet të eksperimentojnë me të. Reagimet e tyre do të jenë të paçmueshme. Ju jeni punëtor, praktik dhe i vetëdijshëm për përgjegjësitë tuaja ndaj të tjerëve. Nuk do t`i lini pas dore punët tuaja të përditshme. Dorëzoni një detyrë të rëndësishme përpara afatit. Do të merrni një shpërblim ose një çmim.

Virgjëresha

Kjo është një kohë e mrekullueshme për të braktisur veten në kënaqësi. Nëse keni një partner romantik, kaloni disa orë në krahët e njëri-tjetrit. Një takim pasionant do të frymëzojë një ide fantastike për një projekt arti. Jeni beqare? Flirtoni me një të huaj. Një qëndrim optimist ju bën një figurë popullore. Mos u habitni kur t’ju kërkohet të bashkoheni në disa grupe bisede. Merrni pjesë vetëm në ngjarjet që premtojnë të jenë më argëtuese. Biseda me njerëzit nga të gjitha sferat e jetës do të jetë veçanërisht stimuluese.

Peshorja

Duhet një riparim urgjent në shtëpi. Do të jeni shumë të lumtur kur të përfundojë kjo punë. Ndërkohë, tregoni vlerësimin tuaj për kontraktorin. Një drekë për të do të vlerësohet shumë. Shumë shpesh, këta punëtorë dëgjojnë vetëm ankesa. Natyra juaj pasionante nuk mund të përmbahet. Nëse jeni duke kërkuar për dashurinë, lëreni një të afërm t`ju prezantojnë me dike.

Akrepi

Është më mirë të ndryshoni qëndrimin tuaj se të të tjerëve. Në vend që të lejoni sjelljen e njerëzve të tjerë të ndikojnë në gjendjen shpirtërore, kultivoni lumturi të pakushtëzuar. Gjeni gjëra mbi të cilat do të gëzoheni, pavarësisht nga rrethanat tuaja. Nënshkrimi i një marrëveshje ose lidhja e një partneriteti do vonohet. Edhe pse jeni shumë i talentuar, ndonjëherë ju mungon diplomacia e nevojshme për të ruajtur një bazë besnike klientësh. Bashkoni forcat me një negociator me takt.

Shigjetari

Ju jeni më të vendosur se kurrë për të rritur të ardhurat tuaja. Kini besim tek bujaria e universit dhe bollëku do vijë vetë në jetën tuaj. Një qasje e organizuar në punë ju lejon të kryeni detyrat tuaja më shpejt se sa pritej. Në vend që të zhyteni direkt në veprim, përdorni pjesën e parë të ditës për të planifikuar.

Bricjapi

Miratimi i një këndvështrimi pozitiv ka rezultuar në disa ndryshime emocionuese. Në vend që të punoni shumë për të arritur objektivat tuaja, gjërat po funksionojnë si me magji. Mos e harroni këtë situatë herën tjetër kur të hasni pengesa. Vendosni të shisni produkte të punuara me dorë. Gjithmonë keni pasur një aftësi të madhe për të krijuar gjëra që janë të këndshme për shqisat. Pavarësisht nëse piqni, ndërtoni mobilje ose qepni rroba, puna juaj do t`ju sjellë një fitim të rregullt. Paratë shtesë do t'ju lejojnë të shijoni më shumë luks.

Ujori

Dëgjoni intuitën tuaj. Po ju nxit të ndaloni ndjekjen e asaj që dëshironi. Në vend që të punoni për të arritur ëndrrat tuaja, lërini ato të rrjedhin në jetën tuaj. Kjo tingëllon absurde, por me të vërtetë funksionon. Lëreni Universin të rrezatojë magjinë e tij për ju. Kaloni kohë me familjen. Mos u ofendoni me fjalët ngacmuese të një të afërmi.

Peshqit

Një dëshirë për të reformuar një institucion të vjetëruar është e fuqishme. Qëndroni me njerëzit që ndajnë të njëjtat ndjenja me ju. Së bashku, mund të zhdukni rregullat e vjetra dhe të zbatoni ato më të rejat dhe më të mirat. Edhe pse ju jeni introvert e doni shoqërinë e miqve.